دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان / اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است
اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است

اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است

هوشنگ جمشیدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به استانداردهای لازم برای سالن‌های تئاتر اظهار کرد: در حال حاضر دو سالن استاندارد تئاتر در اصفهان سالن‌های استاد فرشچیان و تالار هنر هستند و بقیه سالن‌ها یا به صورت آمفی‌تئاتر ادارات و یا مراکز دولتی هستند.

وی افزود: البته ۲۷ سالن در اصفهان داریم که هنرمندان در آن به تمرین و اجرا می‌پردازند اما همه این‌ها سالن‌های اجتماعات و یا سالن‌های فرهنگسراها است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی اصفهان ابراز کرد: مجموعه تئاتر شهر قرار بود در مجموعه شهید کشوری ساخته شود که به خاطر کمبود اعتبارت متوقف شد اما شهر اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است اما هیچ اقدامی برای آن نشده است.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از سالن‌های اداره راه و ترابری، هلال‌احمر، بهزیستی، سینما فلسطین، هنرستان هنرهای زیبا، هنر سرای کوثر، هنر سرای مهتاب، مجموعه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، باغ نور و… برای نمایش استفاده می‌کنیم اما استاندارد تئاتر نیستند.

جمشیدیان بیان داشت: این دو سالن تالار هنر و استاد فرشچیان که هر کدام یک هر کدام دارای یک سالن اصلی و یک سالن کوچک هستند نیز در حد استاندارد ۲۰ سال پیش بوده‌اند اما بازسازی شده‌اند و در حال بهره‌برداری هستند؛ هرچند از لحاظ استانداردهای رسمی تئاتر کشور هم نیاز به بازسازی دارند هم نیاز به تجهیز بهتری دارند.

وی عنوان کرد: سالن مجموعه فرهنگی هنری استاد فرشچیان یک ماه پیش بازسازی شد و از لحاظ کف و صندلی‌ها بهتر شد همچنین از لحاظ نوری بهبود پیدا کرد اما هنوز نیاز به، به روز شدن دارد.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.