دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان / کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است/ لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندان
کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است/ لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندان

کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است/ لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندان

کوروش خسروی در نخستین جلسه ستاد توسعه کارآفرینی شهر ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: در حال حاضر در شهر تعداد زیادی رویداد به صورت خودجوش به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در حال برگزاری است.
وی با بیان اینکه شورای پنجم کار خود را با شعار بهبود فضای کسب و کار آغاز کرده است، اضافه کرد: طرح پیشنهادی شورای اسلامی شهر اصفهان مبنی بر تشکیل ستاد توسعه کارآفرینی شهر از نخستین طرح های شورای شهر بود که پس از بررسی در کمیسیون های تخصصی شورا مورد تصویب قرار گرفت.
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر و شهردار اصفهان توجه ویژه ای به بحث بهبود فضای کسب و کار و رونق کارآفرینی در شهر دارند، تصریح کرد: شهردار اصفهان با نگاه ویژه به این موضوع برنامه های خود را تنظیم کرده و نگاه ویژه به بهبود فضای کسب و کار و خلق ثروت دارند.
وی با تاکید بر اینکه ریاست ستاد توسعه کارآفرینی شهر به عهده شهردار اصفهان است، ادامه داد: تاکنون هیچ یک از شهرداران سراسر کشور به بحث توسعه و بهبود فضای کسب و کار ورود پیدا نکرده اند و آقای نوروزی شهردار اصفهان نخستین شهرداریست که به این بحث ورود پیدا کردند و امیدواریم که در این زمین موفق ترین شهردار باشید.
خسروی با اشاره به اینکه باید شهر را رصد کنیم و محاسبه دقیقی از GDP شهر داشته باشیم و همچنین یک سری فعالیت های با دامنه اثر محدود را به عنوان حرکت نمادین در شهر انجام بدهیم، تاکید کرد: همچنین باید یک سری فعالیت های با دامنه اثر طولانی مدت مانند دیپلماسی شهری را در شهر انجام بدهیم و این موارد جزو دستور کار ستاد توسعه کارآفرینی شهر قرار بگیرد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر پس از چند ماه گفت و گو و رفت و آمد یک عزم جدی در شهرداری در حوزه حرکت به سوی بهبود فضای کسب و کار در اصفهان شکل گرفت و امروز مجموعه دوستان به این نتیجه رسیده اند که شهرداری باید در مدیریت فضای اقتصادی شهر ورود پیدا کند، افزود: کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است و رونق کارآفرینی سبب رونق اقتصادی شهر می شود.
رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندانگفت: برخلاف شهرهای بزرگ دنیا در ایران هیچ یک از شهرداران چنین عزمی را ندارند و شاید این افتخار شهر اصفهان باشد که شهردار اصفهان نخستین شهرداری است که در این حوزه ورود پیدا می کنند.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.