دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان / ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها
ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها

ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها

مهدی مزروعی در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت ۲۰ آبان ماه به عنوان روز تاسیس کانون وکلا اظهار کرد: در روز ۲۰ آبان ماه سال ۱۳۰۹ کانون وکلای دادگستری به ریاست علی اکبر خان داور-وزیر عدلیه وقت- تاسیس شد و پس از آن در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۳۱ با تصمیم مرحوم مصدق به استقلال رسید،لذا این روز را به مردم ایران تبریک عرض می کنم.
وی اضافه کرد: شهردار اصفهان نیز به دارا بودن عنوان وکیل مفتخر هستند و پسندیده است که ایشان نیز در شهرداری در پاسداشت چنین روزهایی برنامه ویژه در نظر داشته باشند.
نایب رئیس کمیسیون امور اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: فردوسی در شاهنامه خود دو بیت در وصف روزگار ضحاک دارد:
نهان گشت کردار فرزانگان/پراگنده شد کام دیوانگان
هنر خوار شد جادویی ارجمند/نهان راستی آشکارا گزند
 که این دو بیت حکایت وضعیت منطقه ما است و وضعیت به صورتی است که چند کشور هر روز به مدت چند سال بمباران و حمله هایی را نسبت به ملتی انجام می دهند و از انواع و اقسام امکانات خود نیز در این زمینه استفاده می کنند.
وی ادامه داد: اما در کنار این موضوع ملت ایران را به مسائل ناروا متهم می کنند و با توجه به این موضوع باید در کنار حفظ و گسترش توان دفاعی کشور مجددا به بحث گفت و گوی تمدن ها بازگردیم و ضرورت آن را مجددا به خود گوشزد کنیم.
مزروعی تاکید کرد: به همین دلیل از شهرداری درخواست می کنم با استفاده از ظرفیت های شهرهای خواهرخوانده پیام صلح طلبی و مدارا و فرهنگ ایرانیان را به گوش شهرهای دیگر در جهان برساند.
وی افزود: در تاریخ ۱۹ شهریور ماه ۹۶ در جلسه علنی شورای اسلامی شهر تذکری مبنی بر اجرای بند ۲۲ ماده ۵۵ قانون شهرداری دادم که شهرداری گزارشی تهیه کرده و بررسی های کارشناسی را انجام بدهند که آیا امکان و مجوز کنسرت در اماکن تاریخی وجود دارد یا خیر که هنوز هیچ گونه انعکاس و واکنشی در این زمینه مشاهده نکرده ام و خواستار پیگیری این موضوع هستم.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.