دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان / سرانه فضای سبز شهر اصفهان به ۲۶ مترمربع افزایش یافت
سرانه فضای سبز شهر اصفهان به ۲۶ مترمربع افزایش یافت

سرانه فضای سبز شهر اصفهان به ۲۶ مترمربع افزایش یافت

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان اظهار داشت: با توجه به رشد قابل ملاحظه جمعیت ، سرانه اکولوژیک فضای سبز تا پایان نه ماهه سال جاری به حدود ۲۶مترمربع افزایش یافت.

به گزارش ایمنا، احمد سلیمانی پور با بیان این مطلب گفت: با توجه به تراکم جمعیتی، نوع کیفیت خاک، آب سرانه فضای سبز در کشورهای مختلف متفاوت است.
وی با اشاره به وضعیت آلایندگی هوای شهر اصفهان افزود: برای حفظ سلامتی باید فضای سبز موجود حفظ شود همچنین برای رسیدن به استاندارد سلامتی این سرانه باید توسعه نیز یابد.
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان تصریح کرد: با توجه به رشد قابل ملاحظه جمعیت ، سرانه اکولوژیک فضای سبز تا پایان نه ماهه سال جاری به  حدود ۲۶ مترمربع افزایش یافت.
سلیمانی پور خاطرنشان کرد: این افزایش شامل پارکهای محلی و قطعات فضای سبز می باشد که از ۵۱۵ پارک محلی و قطعات فضای سبز و ۲۶ پارک شهری در سال۸۲ به حدود ۱۰۳پارک شهری و ۱۰۰۰ پارک محلی و قطعات فضای سبز در سال ۹۳ افزایش یافته است.
سلمیانی پور اظهار داشت: افزایش سرانه فضای سبز یکی از پارامترهای اصلی بهبود محیط شهری جهت استفاده شهروندان است در این راستا سازمان پارکها علیرغم وجود محدودیتهای اقلیمی و فیزیکی مصمم است محیطی متنوع همراه با شاخصهای کیفی و کمی جهت استفاده ذینفعان در فصول مختلف مهیا نموده و بر روند توسعه شهری در ابعاد صنعتی و شهرسازی و عمرانی تاثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: در حال حاضر بر اساس آمار موجود تا پایان آذر ماه امسال مساحت کل اکولوژیک فضای سبز شهراصفهان بیش از ۵ هزار و ۲۱۲ مترمربع است که با نظارت عالی سازمان پارکها به صورت امانی و پیمانی اداره و نگهداری می شود

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.