دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اتوبوس / اتوبوس های جدید به حمل و نقل عمومی جانی دوباره می بخشند
اتوبوس های جدید به حمل و نقل عمومی جانی دوباره می بخشند

اتوبوس های جدید به حمل و نقل عمومی جانی دوباره می بخشند

باید سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری افزایش یابد
به گزارش ایمنا، بهبود کیفیت حمل و نقل عمومى که یکى از ۶ هدف کلان برنامه اصفهان ۹۵ براى بهبود محیط زیست شهری است با کاهش سهم خودرو های شخصی در سفرهای شهری ، مسیر دست یابی به شهری سالم و پاک را هموار می کند . بهبود کیفیت حمل و نقل عمومی محور دوم از محورهای ۵ گانه ای است که اکنون حوزه حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بر آن متمرکز شده استتا با کاهش آلودگی هوا ،محیط زیست شهری بهبود یابد .با پیوستن ۱۷۰ اتوبوس جدید ، ناوگان اتوبو سرانی اصفهان جانی دو باره می گیرد .
به گزارش ایمنا ،خودرو ها سهمی ۷۰ درصدی در آلودگی هوای شهر دارد وباید سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری تا پایان بر نامه پنج ساله کشور به ۷۵ برسد. با توجه به اینکه در اصفهان قطار شهری راه اندازی نشده است ، اتوبوس و تاکسی سهمی ۳۵ تا ۴۰ درصدی در حمل و نقل شهری دارند و اصفهان ۳۵ درصد با شاخص های برنامه ۵ ساله کشور فاصله دارد واکنون برای کاهش تردد این منابع متحرک آلاینده هوا و افزایش سهم حمل و نقل عمومی در ۵ سال آینده بر نامه ریزی شده است .

۳۵ درصد با شاخص های برنامه ۵ ساله کشور فاصله داریم
معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری تا پایان بر نامه پنج ساله کشور باید به ۷۵ درصدافزایش یابد ، عنوان کرد : در اصفهان قطار شهری راه اندازی نشده است و اتوبوس و تاکسی سهمی ۳۵ تا ۴۰ درصدی در حمل و نقل شهری دارند و ۳۵ درصد با شاخص های برنامه ۵ ساله کشور فاصله داریم و برای افزایش سهم حمل و نقل عمومی در ۵ سال آینده بر نامه ریزی شده است .
اتوبوسرانی یکی از مهمترین سیستم های حمل و نقل عمومی شهری است که نقش مهمی را در سفرهای درون شهری و روزانه شهروندان ایفا می کند. با توجه به فقدان سیستم های پیشرفته حمل و نقل نظیر مترو، تراموا، قطار سبک شهری در شهر اصفهان ،اتوبوسرانی

اتوبوس و تاکسی سهمی ۳۵ تا ۴۰ درصدی در حمل و نقل شهری دارند و اصفهان ۳۵ درصد با شاخص های برنامه ۵ ساله کشور فاصله دارد واکنون برای کاهش تردد این منابع متحرک آلاینده هوا و افزایش سهم حمل و نقل عمومی در ۵ سال آینده بر نامه ریزی شده است .

وظیفه سنگینی را بر عهده دارد و به تنهایی مسافران بسیاری را جابه جا می کند . ارزان بودن نرخ کرایه اتوبوس نسبت به نرخ کرایه تاکسی یکی از مهمترین دلایل افزایش استفاده شهروندان از اتوبوس در سفرهای درون شهری است. این سیستم به علت برخورداری از خصوصیات مثبت نظیر قابلیت انعطاف نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی و همچنین نزدیکی آن به اتومبیل از لحاظ خدمات رسانی در آینده نیز نقش مهمی را در جابه جایی شهری بر عهده خواهد داشت بنابراین مزایا و ویژگی های مثبت این سیستم حمل و نقل عمومی ،ارتقای کارایی آن را ضروری می سازد. اولین بارسیستم حمل و نقل همگانی در سال ۱۳۲۰ در اصفهان فعالیت خود را آغازمی کند و تعدادی اتوبوس و مینی بوس فیات در هشت خط شهروندان را در شهر جا به جا می کنند و به تدریج تعداد خطوط در اصفهان به ده خط می رسد. با توجه به افزایش اهمیت سیستم حمل و نقل شهری در سال ۱۳۳۱ ماده واحده قانون تاسیس شرکت های واحد اتوبوسرانی همگانی در شهرها به تصویب می رسد و این قانون مجدداً در سال ۱۳۳۴ در مجلس به تصویب می رسد و در چهارم آبان ماه ۱۳۴۶ شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان با رعایت مقررات این قانون و تصویب هیئت مدیره به ریاست شهردار وقت اصفهان شکل می گیردبه تدریج تعداد اتوبوس ها متناسب با نیازهای شهر افزایش می یابد. در سال ۱۳۴۷، ۹۰ دستگاه اتوبوس اضافه می شود و شرکت اتو بو سرانی با ۱۱۰ دستگاه اتوبوس و ۲۰ دستگاه مینی بوس مسافران را جا به جا می کند.

 یک هزار و ۳۶۵ اتوبوس اصفهانی ها را جابه جا می کنند
در حال حاضر یک هزار و ۳۶۵ اتوبوس در ۱۰۵ خط به طول ۲ هزار کیلومتر اصفهانی ها را جابه جا می کنند. اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی اصفهان سهم۲۰ درصدی در جابه جایی شهری دارند و روزانه ۹۰۵ هزار نفر را جابه جا می کنند که این تعداد در ایام نوروز و فصل پاییز به بیش از یک میلیون نفر می رسد. به صرفه بودن استفاده از اتوبوس نسبت به تاکسی و افزایش قیمت سوخت، اتوبوس رابه اولویت اول شهروندان تبدیل کرده است.۱۶۰۰ ایستگاه اتوبوس در اصفهان وجود داردکه متوسط زمان انتظار شهروندان اصفهانی در آنها ۱۵تا ۲۰ دقیقه است.۹۶ باجه در اصفهان برای شارژ کارت بلیط الکترو نیک وجود دارد. برای ارتقا کیفیت ناوگان اتوبوسرانی شهر در سال های اخیراقدامات متعددی انجام شده است .جایگزین کردن کارت بلیط الکترونیک با بلیط کاغذی یکی از این

در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به سیستم AVL مجهز هستند و عبور و مرور و زمانبندی این اتوبوس ها در مرکز مانیتورینگ کنترل می شود.

اقدامات است . کارت های الکترونیکی از مهمترین وکارآمدترین ابزارهای الکترونیکی برای دستیابی به اطلاعات دقیق جابجایی مسافروبرنامه ریزی های حمل و نقل است واز مهمترین شرایط تحقق شهر الکترونیک می باشد.

مکانیزه کردن مدیریت ناوگان اتوبوسرانی
مکانیزه کردن مدیریت ناوگان اتوبوسرانی از طریق سیستم AVL برای ایجاد سامانه مدیریت هوشمند نیز دراصفهان مورد تو جه قرار گرفته است. AVLیا سیستم مکان‌یاب خودرو سیستمی است که امکان موقعیت‌یابی اتوبوس‌ها ی ناوگان از طریق نمایش روی نقشه جغرافیایی بر روی صفحه رایانه با استفاده از تکنولوژی GPS و یک رسانه را فراهم می کند. مدیریت کنترل و راهیابی ناوگان با استفاده از نمایش لحظه به لحظه اطلاعات خودروها، اطلاع رسانی به مسافران ، سامانه نمایشگر و ایجاد بانک اطلاعاتی ناوگان، خطوط رانندگان و سامانه کنترل و ردیابی و ایجاد کارت شناسایی از راه دور راننده از مزایای طرح سامانه AVL است.

نصب سیستم اطلاع رسانی تصویری در ۲۵ ایستگاه
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت که اکنون تابلو نمایشگر زمان در خط۳۴ در حال اجرا است و تا پایان سال نمایشگر در ۱۷ ایستگاه خط نصب و زمان رسیدن اتوبوس اطلاع رسانی می شود. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه از نصب سیستم اطلاع رسانی تصویری در ۲۵ ایستگاه تا پایان سال خبر می دهد و می گوید : در حال حاضر یک هزار و ۲۰۰ دستگاه اتوبوس به سیستم AVL مجهز هستند و عبور و مرور و زمانبندی این اتوبوس ها در مرکز مانیتورینگ کنترل می شود. سید عباس روحانی گفت که یکی از زیرساخت های سیستمAVL ، اطلاع رسانی صوتی داخل اتوبوس ها است که اقدامات نرم افزاری آن انجام شده و مباحث سخت افزاری در حال انجام است و تا پایان سال در تعدادی از خطوط فعال می شود. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان و حومه می گوید : سیستم اطلاع رسانی تصویری در داخل ایستگاه

سال ۸۲ قیمت اتو بوس ۹۰ میلیون تو مان بود و ۵/۱۷ درصد قیمت آن توسط شهرداری پرداخت می شد و ۵/۸۲ درصد توسط دولت تامین می شد و شهرداری باپرداخت ۱۶ میلیون اتوبوس می خرید.اکنون قیمت اتو بوس به ۴۰۰ میلیون تو مان رسیده است و دولت سهم خود را پرداخت نمی کند و اشهرداری ۴۰ برابرسال ۸۲ برای خرید اتو بوس هزینه پرداخت می کند.

ها نیز حدود ۲ سال است که پیگیری می شود و کارهای کارشناسی آن انجام شده است و این سیستم نیز تا پایان سال در ۲۵ ایستگاه اتوبوس نصب خواهد شد. اکنون این سیستم در دو ایستگاه نصب شده است. با اجرای طرح کنترل هوشمند شبکه اتوبوسرانی اصفهان این ناوگان به شبکه ای مجهز می شود که این شبکه اطلاعات مربوط به وضعیت تک تک اتوبوس های فعال و غیر فعال در خطوط اتوبوسرانی را هر لحظه از شبانه روز در دسترس مسوولان قرار می دهد. این سیستم به مدیریت حمل و نقل عمومی کمک می کند تا با اطلاع از نحوه پراکندگی اتوبوس ها در خطوط، سیستم را به نحوی مدیریت کند که خدمت رسانی به شهروندان هوشمندانه و هدفمند صورت گیرد. با آغاز به کار سیستم هوشمند کنترل خطوط اتوبوسرانی، بازدهی سرویس دهی در خطوط و جا به جایی مسافر در ناوگان اتوبوسرانی افزایش می یابد و با فعال کردن پروژه SMS center شهروندان می توانند با ارسال کد ایستگاه به شماره ۱۰۰۰۰۳۱۱ از زمان‌بندی و موقعیت اتوبوس‌هایی که به وارد می شوند، مطلع ‌شوند. با وجود همه این اقدامات انجام شده ،در شرایطی که کلانشهری مانند اصفهان در چنگال ترافیک و آلودگی هوا گرفتار است و روز به روز عرصه بر شهروندان اصفهانی برای تنفس تنگ تر می شود ، برای نجات شهر از این وضعیت باید سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری افزایش می یافت ولی عدم اجرای قانون پرداخت سهم ۸۲.۵ درصدی دولت در خرید اتوبو‌س‌‌های جدید و واگذار نکردن اتوبوس‌های جدید به ناوگان اتوبوسرانی در ۵ سال گذشته ، عمراین ناوگان را در اصفهان افزایش داده است و کمر ناوگان اتوبوسرانی را خم کرده است. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت که برای افزایش سهم سیستم های حمل و نقل عمومی در سفرهای درون شهری تلاش می کنیم .

افزایش سهم سیستم های حمل و نقل عمومی در سفرهای درون شهری
بازسازی ناوگان اتو بوسرانی که در چند سال گذشته سن آن از ۳ سال به ۵/۷ رسیده است یکی از راهکارهای افزایش سهم سیستم های حمل و نقل عمومی در سفرهای درون شهری است . صلواتی گفت که سال ۸۲ قیمت اتو بوس ۹۰ میلیون تو مان بود و ۵/۱۷ درصد قیمت آن توسط شهرداری پرداخت می شد و ۵/۸۲ درصد توسط دولت تامین می شد و شهرداری باپرداخت ۱۶ میلیون اتوبوس می خرید.اکنون قیمت اتو بوس به ۴۰۰ میلیون تو مان رسیده است و دولت سهم خود را پرداخت نمی کند و اشهرداری ۴۰ برابرسال ۸۲ برای خرید اتو بوس هزینه پرداخت می کند. وی بابیان اینکه با وجود همه مشکلات شهرداری برای خرید اتوبوس اقدام کرده است ، می گو ید : براساس قرارداد خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس ،تا کنون ۳۰ دستگاه اتوبوس به اصفهان رسیده است و۲۰ اتوبوس دیگر نیز به ناوگان اتو بو سرانی واردمی شود. صلواتی گفت که قرار داد خرید ۱۷۰ اتو بوس جدید با هدف حمایت

قرار داد خرید ۱۷۰ اتو بوس جدید با هدف حمایت از تولید داخلی با شرکت های داخلی بسته شده است و تا خرداد سال ۹۴ این اتو بوس ها به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان وارد می شود

از تولید داخلی با شرکت های داخلی بسته شده است و تا خرداد سال ۹۴ این اتو بوس ها به ناوگان اتوبوسرانی اصفهان وارد می شود . وی معتقداست بوروکراسی اداری و کسب مجوز، روند خرید اتو بوس را کند می کند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان بابیان اینکه اعتبار خرید اتو بوس در سال آینده ۲ برابر شده است ، می گوید : ۱۰۰ میلیاردتومان اعتبار به خرید اتوبوس و ۱ میلیارد تو مان به بازسازی اتو بوس های ناوگان اختصاص یافته است . به گفته وی ۴۰ درصد مجموعه اتوبوس ها ی ناو گان اتوبوسرانی باید باز سازی شود وامسال ۱۰۰ دستگاه اتوبوس نو سازی شده است و سال آینده ۲۰۰ اتو بوس نو سازی می شود . معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان می گوید :زمینه بازگشت ۳۰۰ دستگاه اتو بوسی که از سی ان جی استفاده می کنند نیز در شهر فراهم شده است . ۲۲۰ اتو بوس اکنون در شهر تردد می کنند وزمینه بازگشت بقیه اتو بوس ها به ناو گان فراهم می شو د . صلواتی گفت که برای خیابا ن های جدید الاحداث شهر اصفهان نیز خطوط اتو بو سرانی پیش بینی شده است ولی کمبود اتو بوس راه اندازی این خطوط را به تاخیر انداخته است و با ورود اتو بوس ها این خطوط نیز راه اندازی می شوند .

دولت تنها ۲۰ درصد از سهم ۳۵ میلیارد تومانی را پرداخت کرده است
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان به سهم یک سوم دولت ،شهروندان و شهرداری در پرداخت هزینه بلیط اتوبوسرانی اشاره می کند و می گوید : دولت تنها ۲۰ درصد از سهم ۳۵ میلیارد تو مانی خود را پرداخت کرده است. تا کنون ۸ میلیارد تومان پرداخت کرده است که نهایتا به ۱۰ میلیارد تو مان می رسد. ۳۵ میلیارد تو مان نیز شهرداری و ۳۵ تا ۴۰ میلیارد تو مان نیز شهروندان پرداخت کنند . معاون بر نامه ریزی ،پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان می گو ید :سال آینده ۱۰۰میلیارد تومان برای خرید اتوبوس پیش بینی شده و ۱۰ میلیارد تو مان به باز سازی اتو بوس های فرسوده اختصاص یافته است . مهندس گلستان نژادگفت که ۳۵میلیارد تو مان نیز به شرکت اتو بوسرانی اصفهان به عنوان یارانه بلیط

سال آینده خطوط ۳،۲و۶ بی آر تی اصفهان راه اندازی می شود وحلقه کامل حمل ونقل عمومی پیرامون اصفهان شکل می گیرد تا شهروندان بتوانند در ۴۵ دقیقه شهر را دور بزنند

اختصاص یافته است . استفاده از خطوط بی.آر.تی از دیگر برنامه های مدیریت شهر برای کاهش بار ترافیک و جابه جایی مسافران با سرعت بیشتر و تقویت سیستم حمل و نقل عمومی شهر بود. اکنون که ۲ سال از راه اندازی خط یک بی آر تی اصفهان می گذرد ،ا ین سامانه حمل‌ونقل شهری هر روز میزبان۱۴۰ هزارنفر از شهروندان است و بخشی از سیستم حمل و نقل عمومی اصفهان به‌حساب می‌آید. معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان می گوید: سال آینده خطوط ۳،۲و۶ بی آر تی اصفهان راه اندازی می شود وحلقه کامل حمل ونقل عمومی پیرامون اصفهان شکل می گیرد تا شهروندان بتوانند در ۴۵ دقیقه شهر را دور بزنند. صلواتی بابیان اینکه اکنون خط یک بی آرتی اصفهان روزانه ۱۱۰ تا ۱۴۰ هزار نفر را جابه جا میکند و با رضایت ۸۵ درصدی شهروندان همراه بوده است ، عنوان کرد: راه ا ندازی خطوط ۲، ۳و ۶ بی آرتی در سال آینده پیش بینی شده است . وی گفت که خط ۲ بی آرتی اصفهان از میدان جمهوری اسلامی آغاز شده است و با گذر از خیابان های آیت الله کاشانی ، آیت الله بهشتی و حکیم نظامی به میدان آزادی می رسد .
ایده ای به جز استفاده ازپل عابر پیاده مکانیزه نمی شناسیم
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت که خط ۳ بی آرتی اصفهان خط شرقی غربی بی آرتی است و از پایانه ارغوانیه و دانشگاه آزاد آغاز می شود و با گذز از خیابان جی و میدان احمد آباد به میدان امام علی (ع) می رسد . این خط در فاز دوم با گذر از خیابان عبد الرزاق به پایانه صمدیه می رسد .
به گفته صلواتی خط ۶ بی آرتی اصفهان از میدان قدس آغاز شده و با گذشت از خیابان ادیب و میدان ۲۵ آبان به میدان جمهوری اسلامی می رسد . معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان تاکید می کند :زیر ساخت های بی آرتی در خطوط بعدی بی آر تی اصفهان با استفاده از تجربیات خط یک اصلاح می شود .
صلواتی با بیان اینکه کاهش عرض خیابان ها برای راه اندازی بی آر تی به افزایش ایمنی کمک می کند، تاکید کرد : برای ایمن سازی خطوط بی آرتی ایده ای به جز استفاده ازپل عابر پیاده مکانیزه نمی شناسیم و شهروندان باید ازپل های عابر پیاده استفاده کنند.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.