دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اتوبوس / حمل و نقل سبز با اتوبوس های پاک
حمل و نقل سبز با اتوبوس های پاک

حمل و نقل سبز با اتوبوس های پاک

خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها بعنوان منابع آلاینده متحرک با داشتن سهم ۶۰ درصدی درحالی مقصر اصلی آلودگی هوای کلانشهرهای کشورمان و بخصوص پایتخت شناخته شده است که در این میان حمل و نقل عمومی شهرمان به دلیل فعالیت اتوبوس های فرسوده و دارای نقص فنی و همچنین استفاده از سوخت هایی که از آلایندگی نسبتا بالایی برخوردار است در تشدید بحران آلودگی هوای شهرمان نقش غیرقابل انکاری دارد.

در چنین شرایطی کارشناسان و مسئولان حمل و نقل شهری یکی از راه های برون رفت از بحران آلودگی هوا را تجهیز حمل و نقل عمومی به خودروهایی با سوخت پاک می دانند.

اتوبوس هایی با سوخت پاک یا اتوبوس های هیبریدی، سال هاست که امتحان خود را در تحقق شعار حمل و نقل عمومی پاک در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا پس داده است و حالا مدتی است که زمزمه به کارگیری شان در ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرهای ما نیز شنیده می شود.

اتوبوس های پاک در راه پایتخت

اتوبوس های پاک به زودی به کلانشهر آلوده تهران خواهد رسید. مسئولان شهری امیدوارند با به کارگیری این اتوبوس ها در چرخه حمل و نقل عمومی با یک تیر چند نشان بزنند. این اتوبوس ها ضمن این که از نظر ظاهری دارای ویژگی های منحصر به فردی خواهد بود که حضورشان، تحقق شعار حمل و نقل عمومی در شأن شهروندان را میسر خواهد ساخت، از سوی دیگر تاثیر غیرقابل انکاری در کاهش آلودگی هوای شهرمان بواسطه به کارگیری سوخت در این اتوبوس ها دارد.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان این که تا پایان امسال اتوبوس های هیبریدی و برقی جدیدی وارد خطوط ناوگان اتوبوسرانی تندروی پایتخت خواهد شد، می گوید: قرارداد خرید صد دستگاه اتوبوس پیشرفته شهری برای به کارگیری در خطوط اتوبوسرانی تندروی پایتخت منعقد شده که از این تعداد ده دستگاه اتوبوس هیبریدی و ده دستگاه نیز اتوبوس برقی است.

پیمان سنندجی توضیح می دهد: اتوبوس های هیبریدی در خطوط اتوبوسرانی تندروی پایتخت به کار گرفته خواهد شد که قطعا تاثیر بسیار زیادی در کاهش آلاینده های زیست محیطی خواهد داشت، همچنین ده دستگاه اتوبوس برقی نیز به همراه دیگر اتوبوس های خریداری شده و تا پایان امسال وارد ناوگان اتوبوسرانی پایتخت خواهد شد.

یک دهه سابقه در حمل و نقل عمومی دنیا

اتوبوس های هیبریدی سال هاست که امتحان خود را پس داده و بسیاری از کلانشهرهای صاحب نام در دنیا که حمل و نقل عمومی مطلوب، ایمن و پاک را در کارنامه خود دارد حالا دیگر سال هاست که از اتوبوس هایی با سوخت پاک بعنوان جزولاینفکی در چرخه حمل و نقل عمومی خود بهره می برد.

اتوبوس های هیبریدی بیش از ده سال است که در کشورهای ایالات متحده آمریکا، برزیل، اسپانیا، آلمان و ژاپن در حال تردد و استفاده است. اما اتوبوس های هیبریدی یا در اصطلاح اتوبوس هایی با سوخت پاک از کجا و با چه هدفی در چرخه حمل نقل عمومی کلانشهرهای دنیا راه یافتند؟

هیبرید به معنی ترکیب است. اصولا خودروهای هیبرید به خودروهایی گفته می شود که دارای دو منبع رانش باشد و حداقل یکی از این منابع، قابلیت ذخیره سازی انرژی را داشته باشد. اغلب در این نوع خودروها توان حرکتی از ترکیب توان مولفه های مختلف (مثل احتراقی و برقی) تامین می شود. در فارسی نیز اصطلاح خودروی دو نیرو پیشنهاد شده است.

هدف اصلی استفاده از سیستم هیبرید در خودرو، کاهش مصرف سوخت و آلایندگی آن است. خودروهای هیبرید این وظیفه را با کنترل موتور احتراقی در ناحیه بهینه کارکرد، کاهش اندازه و ضریب مصرف آن طی سیکل حرکتی انجام می دهد.

اتوبوس های سبز با کمترین آلایندگی

حدود ۸۵ درصد جابه جایی مسافرهای شهری یا بین شهری در کشور ما توسط اتوبوس و مینی بوس های دیزلی انجام می شود، اما این روش حمل و نقل مسافر جدا از غیراقتصادی و ناایمن بودن مساله حادی را تحت عنوان تمرکز و غلظت بیش ازحد آلاینده ها در محوطه پایانه های شهری ایجاد می کند.

مطالعات میدانی انجام شده بیانگر وضع بحرانی تمرکز دوده، ذرات معلق، اکسیدهای سمی ازت، اکسیدهای سمی گوگرد، بخار اسیدسولفور ناشی از گوگرد سوخت و منواکسیدکربن و هیدروکربن های مضر و سرطان زاست.

نکته: حضور اتوبوس های هیبریدی با سوخت پاک می تواند رسیدن به حمل و نقل پاک و سبز در کلانشهرها و بخصوص پایتخت که طی سال های اخیر بیش از گذشته با بحران آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند را به ارمغان آورد

میانگین تجمع آلاینده ها در پایانه های اتوبوسرانی شهری و بخصوص پایانه های بین شهری شرایط حاد تا ۲۰ برابر حد مجاز را نشان می دهد که حتی به عوارض آنی حالت مسمومیت و تهوع و ایجاد سرگیجه و بعضا سکته های قلبی و مغزی مسافران می انجامد. نامرغوب بودن گازوئیل و وجود ناخالصی های مضر آن برای موتور و محیط زیست، از یکسو و فرسودگی موتورها و سیستم های پمپ انژکتور و سایر اجزا از سوی دیگر جزو اصلی ترین عوامل دودزدایی و آلودگی فزاینده موتورهای دیزل است که موجب انتشار گازهای آلاینده به اندازه چند برابر حد مجاز از اگزوز اتوبوس ها و مینی بوس ها می شود.

در چنین شرایطی حضور اتوبوس های هیبریدی با سوخت پاک را که می تواند رسیدن به حمل و نقل پاک و سبز در کلانشهرها و بخصوص پایتخت که طی سال های اخیر بیش از گذشته با بحران آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند به ارمغان آورد.

هر چه موتور احتراقی کوچک تر باشد، مصرف سوخت و آلودگی آن نیز کمتر خواهد بود به همین دلیل در اتوبوس هیبرید نمونه سازی شده، موتور احتراقی ۲۲۰ کیلوواتی جایگزین موتور ۱۳۰ کیلوواتی شده است.

همچنین این اتوبوس می تواند انرژی جنبشی را حین ترمز بازیابد. این خودرو توان محرکه و موتور الکتریکی نیز دارد که انرژی تلف شده را در خود ذخیره می کند تا در جایی که مورد نیاز است، به کار گیرد مثلا زمانی که این اتوبوس در جایگاه توقف می کند، موتور احتراقی خاموش و از باتری استفاده و به صورت تمام الکتریک کار می کند. به همین دلیل این خودروها از آلودگی و مصرف سوخت کمتری نسبت به سایر اتوبوس های فسیلی برخوردار است، به طوری که ۷۰ درصد کاهش آلایندگی ها نتیجه هیبریدی کردن این اتوبوس هاست و با اجرایی شدن آن به طور متوسط ۳۰ درصد کاهش مصرف سوخت در سیکل حرکتی اتوبوس درون شهری تهران حاصل خواهد شد. علاوه بر مصرف سوخت پایین و آلایندگی کمتر، اتوبوس های هیبریدی یک ویژگی استثنایی دیگر هم دارد این که پر سرعت هم است.

آسایش راننده و مسافران

اتوبوس های هیبریدی ظرفیت بالایی برای حمل مسافر دارد و می تواند تا ۹۵ مسافر را جابجا کند و داخل آن می تواند برای برآورده کردن تعداد زیادی از نیازها و سلایق مناسب باشد. چیزی که در همه مدل ها به اشتراک گذاشته می شود و از مشخصه های بارز اتوبوس های ولوو است.

راحتی بالا، سطح کم نفوذ صدا به داخل، شیشه های رنگی بزرگ، سیستم تهویه مطبوع قوی و کارآمد و بالاترین سطح ایمنی است. محیط کار راننده به طور ارگونومیک طراحی شده و موقعیت فرمان آن نیز به طور کامل قابل تنظیم است.

سیستم تهویه جداگانه ای نیز برای آن در نظر گرفته شده که بوسیله تهویه مطبوع نیز قابلیت کارکردن دارد. صندلی راننده نیز به سیستم تعلیق بادی مجهز بوده و در جهت های مختلف قابلیت تنظیم دارد.

خودروهای هیبریدی و شهرهای آینده نگر

شانزده شهر در سراسر دنیا برای فروش شش میلیون دستگاه خودروی برقی و هیبریدی تا سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده است. اگر این شهرها به این هدف دست یابند، خودروهای سازگار با محیط زیست سال ۲۰۲۰ با رقمی معادل ۲۰ میلیون دستگاه، حدود ۶ درصد از کل وسایل نقلیه فروخته شده را به خود اختصاص خواهد داد.

بسیاری از این شهرها تاکنون تعدادی خودروی برقی را به ناوگان درون شهری افزوده است و از اتوبوس های هیبریدی در حمل و نقل عمومی استفاده می کند. همچنین در برخی ساختمان های عمومی، بخشی را برای شارژ خودروهای برقی در نظر گرفته و برای شارژ خودروهای شخصی سازگار با محیط زیست تخفیف هایی در نظر می گیرند. همچنین از گروه های مختلفی نظیر برنامه ریزان شهری، سازندگان خودرو، موسسات پژوهشی و آموزشی و مسئولان شهری و ملی در این میان کمک می گیرند. این گروه ها با هم جهت ایجاد یک برنامه ریزی جامع برای استفاده از خودروهای سازگار با محیط زیست و بررسی همه جنبه های فنی، اقتصادی و قانونی در این راه تلاش می کنند.

شانزده شهری که در این طرح حضور دارد عبارت است از: آمستردام (هلند)، بارسلونا (اسپانیا)، برلین (آلمان)، برابانت (هلند)، جزایر گوتو در ناکازاکی (ژاپن)، هامبورگ (آلمان)، هلسینکی (فنلاند)، کاناگاوا (ژاپن)، لس آنجلس (ایالات متحده)، نیویورک (ایالات متحده)، انگلستان شمال شرقی (انگلستان)، پورتلند (ایالات متحده)، کالیفرنیای شمالی (ایالات متحده)، رتردام (هلند)، شانگهای (چین) و استکهلم (سوئد).

با این که ممکن است سال های زیادی طول بکشد تا خودروهای برقی و هیبریدی به عنوان شکل غالب حمل و نقل شهری در جهان مطرح شود، اما شهرهای آینده نگر که هیچ گاه از نقش حمل و نقل عمومی در سفرهای درون شهری شهروندانشان غافل نیست، از همین حالا زمینه را برای آن روزها فراهم می کند.

حمل و نقل عمومی، چشم به راه اتوبوس های پاک

با آنچه درباره اتوبوس های هیبریدی گفته شد، حالا دیگر می توان ادعا کرد که حضور این اتوبوس ها در چرخه حمل و نقل چه تحول مهمی ایجاد خواهد کرد و حمل و نقل عمومی کلانشهرهای آلوده را یک گام بزرگ به سوی حمل و نقلی پاک، ایمن و ایده آل پیش خواهد برد. با درک این ضرورت است که مسئولان شهری مدتی است مصمم هستند تا با تکیه بر تجربه بسیاری از کلانشهرهای صاحب نام در داشتن حمل و نقل عمومی پیشرفته، راه را برای ورود اتوبوس های هیبریدی به چرخه حمل و نقل عمومی کشورمان و بخصوص کلانشهرهایی مانند پایتخت که طی سال های اخیر با بحران آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کند، هموار سازند.

اجرای این تصمیم شاید ابتدا با مشکلات و کمبودهایی همراه باشد، اما قطعا در آینده ای نه چندان دور، مسافران حمل و نقل عمومی، اثرات مثبت و غیرقابل انکار ورود اتوبوس هایی با سوخت پاک را به وضوح احساس خواهند کرد.

به امید روزی که ورود اتوبوس های پاک به چرخه حمل و نقل عمومی، اندکی از سیاهی آسمان شهرمان بکاهد.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.