دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان / آسفالت معابر فرعی با استفاده قیر سبز
آسفالت معابر فرعی با استفاده قیر سبز

آسفالت معابر فرعی با استفاده قیر سبز

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیر سبز انجام می شود، اظهار داشت: قیر امولسیون به دلیل خواص زیست محیطی به قیر سبز معروف است و اکنون در معابر فرعی شهر اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش ایمنا، احمدرضایی با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر معابر فرعی سطح شهر با استفاده از قیر امولسیون معروف به قیر سبز آسفالت می شود که با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد.
وی با بیان اینکه در سال گذشته آسفالت معابر فرعی مناطق ۲، ۱۱ و ۱۵ به صورت پایلوت به وسیله قیرسبز انجام شد، افزود: در گذشته آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیرMC انجام می شد اما برای استفاده از این قیر نیاز بود که به درجه حرارت ۱۵۰ درجه برسد که این موضوع مشکلات زیست محیطی و افزایش آلودگی هوا را به دنبال داشت.
مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان به ویژگی های قیرامولسیون اشاره و تصریح کرد: استفاده از قیر امولسیون بسیار راحت می باشد، چرا که محلول این نوع قیر آب است که پس از پهن شدن بر روی بستر تبخیر شده و پس از گذشت ۲۰ دقیقه قیر سفت می گردد.
رضایی با اشاره به دیگر مزایای قیر امولسیون خاطرنشان کرد: به دلیل وجود نفت و دیگر محلول‌ها در قیرهای قبلی خطر اشتعال آنها نیز وجود داشت اما این خطر در قیر امولسیون وجود ندارد.

درباره‌ی admin

نظر دادن بسته است.