دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / تاسیسات شهری

بایگانی دسته بندی ها : تاسیسات شهری

اشتراک به خبردهی

ساماندهی مادیها در سال ۹۳

رییس اداره انهار و مادیهای شهرداری اصفهان اظهار داشت: در سال جاری ۶ میلیارد تومان برای ساماندهی مادیها و انهار شهر اصفهان هزینه شده است. به گزارش ایمنا، سید جلال عمرانی با بیان این مطلب گفت: در سال جاری ۶ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی مادیها و انهار شهر اصفهان در نظر گرفته شده که بر اساس برنامه ریزی به ... بیشتر بخوانید »

سرویس بهداشتی شهری(City Toilet)

اهداف : اهمیت بهداشت فردی و اجتماعی/ کنترل آلودگی و در اختیار گذاشتن امکانات پاکیزگی همگانی شهرهای امروز ب هدلیل آداب، فرهنگ و رسوم های مختلف هرساله شاهد برگزاری مراسم و جشن های بسیاری هستند که هر کدام می توانند جمعیت زیادی از مردم را به فضای شهر و خیابان ها دعوت نماید. در شرایط زندگی روزمره نیز رفت و ... بیشتر بخوانید »

زمین بازی کودکان (Playground)

زمین بازی کودکان (Playground) بازی بهترین شکل آموزش برای کودک است. او مراحل زندگی آینده خود را در قالب بازی تمرین می کند. گویا دوران خردسالی انسان درست مانند دوران خردسالی بشریت است. بازی برای کودک از آن جهت مهمترین فعالیت به شمار می آید که تمرینی است برای زندگی. کودک نیاز به جنب و جوش دارد آن هم در ... بیشتر بخوانید »

ایستگاه تاکسی(Taxi Stand)

مکانی است در کنار خیابان که تاکسی برای مسافرگیری در آنجا توفق می کند. این نقطه مجاز در سطح خیابان به وسیله خط کشی، علائم کف خیابان، نصب تابلو و طراحی مناسب معبر مشخص می گردد. در محل تعیین شده مجاز، راننده و مسافر می دانند که می بایستی در انتظار باشند و حق توقف دارند. بنابراین جانمایی مناسب این ... بیشتر بخوانید »

طراحی کانال (آبراهه) ‌ها

آبراهه‌هاى غيرفرسايشى کانال‌هائى که بدنه آنها با بتن يا مواد سخت ديگر ساخته شده باشد به‌نام کانال‌هاى غيرفرسايشى ناميده مى‌شوند. ابعاد اين کانال‌ها بر اساس فرمول‌هاى جريان يکنواخت، و در نظر داشتن کارائى هيدروليکى به‌دست مى‌آيد. حداقل سرعت مجاز حداقل سرعت مجاز در کانال‌هاى غيرفرسايشى به ‌سرعتى گفته مى‌شود که مى‌بايست در کانال تأمين شود تا مواد معلقى که همراه ... بیشتر بخوانید »

هيدروليک کانال (آبراهه) های روباز

تفاوت بين جريان آب در کانال‌هاى روباز و لوله‌هاى تحت فشار را مى‌توان با بررسى دقيق معادله برنولى مشخص کرد. معادله برنولى براى دو نقطه ۱ و۲ از مسير آب به‌شرح زير است: (معادله ۱):     y1 + Z1 + (V12) / 2g = y2 + Z2 + (V22) / 2g + (hf)1-2 در اين معادله: y = عمق جريان نسبت به کف آبراهه ... بیشتر بخوانید »

آب بندی و ایزولاسیون تصفیه خانه هاي فاضلاب

آب بندی و ایزولاسیون تصفیه خانه هاي فاضلاب گازهای بد بوی H2S (سولفور) ، PH3 (فسفین) در تصفیه خانه های فاضلاب با رطوبت موجود در محيط واكنش داده و اسید هاي سولفوریک و  فسفریک رقیق  توليد مي كنند ، لذا دائماً سطح بتن که محیطی قلیائی دارد در معرض خوردگی است و در صورتی که ایزولاسیون سطحی و مقاوم وجود ... بیشتر بخوانید »

لوله های بتنی انتقال آب و فاضلاب

نحوه ساخت: لوله های بتنی را بیشتر به سه روش ای زیر می سازند. 1– بتن را در قالب لوله ریخته و آن را می لرزانند تا بتن توپرشود سپس آن را از قالب بیرون در آورده ودر جای نمناک می گذارند تا بتن سفت وسخت گرد د . 2_بتن خمیری شل را باناودان به درون لوله فولادی چرخنده با ... بیشتر بخوانید »

شبکه های فاضلاب

شبکه های فاضلاب بعنوان سیاه رگهای حیاتی جمع آوری فاضلاب تولیدی درشهرها نقش ویژه ای رادر اهداف تعریف شده برای پروژه های  جمع اوری وتصفیه فاضلاب دارند بطور کلی 4نوع شبکه فاضلاب درسطح دنیا متعارف وشناخته شده می باشد که بر اساس شرایط محیطی ، میزان ، بارندگی ، آنالیز مقایسه ای هزینه های سرمایه گذاری و بهره برداری تصمیم ... بیشتر بخوانید »

تصفیه فاضلاب

تصفیه فاضلاب با افزایش روزافزون صنایع، تصفیه فاضلاب ناشی از این صنایع نیز روز به روز در حال پیشرفت می باشد. از مهمترین صنایع آلوده کننده محیط زیست می توان به صنایع غذایی (شامل صنایع لبنی، صنایع فرآورده های گوشتی و غیره )، صنایع فولاد، صنایع کاغذ و مقوا، صنایع نساجی، صنایع شیشه سازی، صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه تصفیه فاضلاب

برخلاف فن های آب رسانی شهری و جمع آوری فاضلاب که تاریخچه نسبتا طولانی و چند هزار ساله دارن پالایش و تصفیه فاضلاب به صورت امروزی خود,دارای سابقه تاریخی کوتاهی می باشد. تنها در نوشته های تاریخی از گفته ها و  فرمان هایی که در پرهیز از آلوده سازی منابع طبیعی آب به ویژه رودخانه ها یاد شده است نتیجه ... بیشتر بخوانید »

آسفالت خیابان های ونکوور با پلاستیک بازیافتی

خیابان های ونکوور توسط پلاستیک بازیافت شده ، آسفالت خواهد شد.           بر طبق آخرین گزارش بخش زیست پذیری جهانی واحد اطلاعات هفت نامه اکونومیست شهر ونکوور در کانادا مکانی محبوب و مناسب برای زندگی است و مرتبه سوم بهترین شهر دنیا را نیز یدک می کشد. به دلیل داشتن شرایط محیطی غیر ثابت به مقامات ... بیشتر بخوانید »