دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / مبلمان شهری

بایگانی دسته بندی ها : مبلمان شهری

اشتراک به خبردهی

آسفالت معابر فرعی با استفاده قیر سبز

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیر سبز انجام می شود، اظهار داشت: قیر امولسیون به دلیل خواص زیست محیطی به قیر سبز معروف است و اکنون در معابر فرعی شهر اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد. به گزارش ایمنا، احمدرضایی با بیان این مطلب گفت: در حال ... بیشتر بخوانید »

نوشهرگرایی، توسعه محله سنتی (TND)

توسعه محله سنتی عکس العملی در برابر پراکنده رویی متداول در حومه ها است. آندرآس دوآنی، الیزابت پلاتر زیبرک، پیتر کالتورپ و دیگران اعضای مدرسه معماران و برنامه ریزان بودند که از بازگشت به توسعه محله سنتی (TND) طرفداری کردند. این رهبران و گروه های در حال رشد معماران، برنامه ریزان و توسعه دهندگان دیگر جنبش “نوشهرگرایی” را بر اساس ... بیشتر بخوانید »

طراحی شهری

طراحی شهری در دهه ۱۹۶۰م با هدف جستجوی زمینه‌ها و وسایل تحقق کیفیت شهر به‌وجود آمد. این جستجو تا به امروز همچنان با ۲ هدف عملکردی و زیبایی‌شناختی ادامه دارد. طراحی شهری به‌عنوان فعالیتی که به محیط انسان‌ساخت و سکونتگاههای انسانی شکل می‌دهد و انسجام می‌بخشد، از ابتدای پیدایش تاکنون همواره از اهمیت روزافزونی برخوردار بوده است. بااین‌وجود در مورد ... بیشتر بخوانید »

گرافیتی،هنری خیابانی

شاید در اولین نگاه به تصویر بالا این طور به نظر برسد که یک پیاده رو در یکی از ایالات آمریکا شروع به فرو کش کردن و بلعیدن عابرین پیاده در خود باشد …. اما نه،اینطور نیست! این هنری به نام گرافیتی است که دیوار ها و پیاده رو های مسطح شهر قرن ۲۱ را برای هنر نمایی هنرمندانش در ... بیشتر بخوانید »

زمین بازی کودکان (Playground)

زمین بازی کودکان (Playground) بازی بهترین شکل آموزش برای کودک است. او مراحل زندگی آینده خود را در قالب بازی تمرین می کند. گویا دوران خردسالی انسان درست مانند دوران خردسالی بشریت است. بازی برای کودک از آن جهت مهمترین فعالیت به شمار می آید که تمرینی است برای زندگی. کودک نیاز به جنب و جوش دارد آن هم در ... بیشتر بخوانید »

ایستگاه تاکسی(Taxi Stand)

مکانی است در کنار خیابان که تاکسی برای مسافرگیری در آنجا توفق می کند. این نقطه مجاز در سطح خیابان به وسیله خط کشی، علائم کف خیابان، نصب تابلو و طراحی مناسب معبر مشخص می گردد. در محل تعیین شده مجاز، راننده و مسافر می دانند که می بایستی در انتظار باشند و حق توقف دارند. بنابراین جانمایی مناسب این ... بیشتر بخوانید »

نشیمن شهری (Urban Seating)

پیکره یا سطح افقی متناسب از سطح زمین است که در محیط عمومی شهر برای نشستن مورد استفاده قرار می گیرد. هدف از نشستن، معمولا رفع خستگی، گذراندن اوقات فراغت، ارتباط اجتماعی و لذت بردن از چشم انداز اطراف است. نیمکت ها و سطوح نشیمن برای استفاده چند نفره ساخته می شوند. با توجه به سرو کار داشتن گروه های ... بیشتر بخوانید »

تصاویری از ایستگاه های اتوبوس در سراسر دنیا

  بیشتر بخوانید »