دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / تاکسی

بایگانی دسته بندی ها : تاکسی

اشتراک به خبردهی

کرایه وسایل نقلیه افزایش نیافته است

رانندگان وسایل نقیله عمومی به هیچ وجه مجاز به افزایش کرایه به بهانه افزایش قیمت سوخت نیستند. به گزارش ایمنا، حسین‌علی امیری در پاسخ به سوالی درباره تمهیدات وزارت کشور برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه وسایل نقلیه عمومی در پی افزایش قیمت سوخت گفت: از ابتدای سال ۹۴ نرخ کرایه تاکسی ” از ابتدای سال ۹۴ نرخ کرایه تاکسی ها ... بیشتر بخوانید »

لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی تصویب شد

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی به تصویب رسید. به گزارش ایمنا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان در این باره گفت: کرایه تاکسی های شهر اصفهان به ازای هر کورس ۳۴۴ تومان بود که با این افزایش ۲۰ درصدی ... بیشتر بخوانید »

حدود ۶۰ درصد از تاکسی های شهر به سامانه هوشمند مجهز شده اند

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد از تاکسی های زرد رنگ به سامانه هوشمند مجهز شده اند، اظهار داشت: تاکنون سامانه هوشمند بر روی ۵ هزار و ۵۰۰ تاکسی نصب شده است. به گزارش ایمنا، رمضان عسگری نژاد با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر تسریع در روند نصب سامانه هوشمند بر ... بیشتر بخوانید »

ضوابط جدید تاکسی‌های ون در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تصویب شد

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب ضوابط ایمنی و رفاهی تاکسی‌های ون در صد و چهارمین جلسه این شورا خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، هوشنگ خندان دل در رابطه با ضوابط تصویب شده برای تاکسی‌های ون گفت: ارتفاع داخل کابین، مشخصات صندلی، ارتفاع کف ... بیشتر بخوانید »

نشست کارشناسان زیر سقف تاکسی

بوق و زبان دو عنصر جدانشدنی آنهاست. از بوق های اعتراضی تا بوق های تشکر و راه بازکن. قدرت زبان و حرف زدن یک راننده تاکسی هم نشانه ای از سابقه و تحلیل اوست.رانندگان تاکسی بسته به طیف و تنوع مسافرانشان و فاصله زمانی مسیر، بحثی را باز می کنند مثلا اگر بیشتر مسافران، کارگر ساده باشند موضوعی مثل کمبود ... بیشتر بخوانید »

تاکسی؛ از راندن تا خواندن

چند دقیقه ای می شود که گوشه خیابان ایستاده ام تا یک تاکسی تروتمیز از راه برسد و اگر مسیرش با من یکی بود، سوار شوم، اما متأسفانه یا ظاهر و داخل ماشین ها چنگی به دل نمی زند یا راه من به آنها نمی خورد. بالاخره یکی از راه می رسد؛ هم تمیز است، هم مسیرش به من می ... بیشتر بخوانید »

دردسرهای ون برای مسافر و راننده

دقیقه ای است که مسافران گوشه خیابان به ردیف ایستاده اند؛ در ایستگاه خطی ها خبری از تاکسی نیست، گردشی ها هم که نیمچه ترمزی می زنند و با شنیدن مسیر مسافران راه شان را می گیرند و می روند. آنهایی که می ایستند یک دلیل محکم برای کارشان دارند، کلمه ای که شنیدن آن از زبان مسافران برایشان شیرین ... بیشتر بخوانید »

جامعه ای در ابعاد یک ماشین

یکی از جالب ترین حوزه های عمومی در کشور ما برای پرداختن به امور سیاسی و اجتماعی تاکسی است. تحلیل های سیاسی راننده تاکسی از چه نوعی است؟ چرا افراد (با هر درجه ای از آگاهی) در این تحلیل ها عمدتا وارد می شوند؟ اولین نکته ای که بیش از هر چیز جلب توجه می کند این است که تاکسی ... بیشتر بخوانید »

این مجمع العجایب متحرک… در تاکسی های شهر چه خبر است؟

غروب است، خودرویی ابتدای صف دراز مسافران می ایستد. چهار نفر سوار می شوند. صف چند قدم جلو می رود. راننده به مسافران می گوید کرایه نفری هزار تومان است. دو نفر پیاده می شوند. یکی می گوید اینجا همان ششصد تومان همیشگی اش هم زیاد است. راننده می گوید: «نمی بینی چه صفی است؟» نفر چهارم ساکت نشسته است. ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به هرج و مرج کرایه تاکسی های تهران

فرقی نمی کند این ور سال باشد یا روزهای اول پس از تعطیلات عید؛ فرقی نمی کند که نرخ های جدید تاکسی را اعلام کرده باشند یا نه! درهر صورت تاکسی ها هر چقدر دلشان بخواهد از مسافر کرایه می گیرند، هر چقدر دلشان بخواهد در خیابان ها کار می کنند، هر وقت دلشان خواست جلوی پای مسافر ترمز می ... بیشتر بخوانید »

آژانس ها ،تاکسی های سر راهی!

مجموعه مسائل و مشکلاتی که در حدود ۱۰ ماه گذشته و با آغاز سهمیه بندی بنزین در ششم تیرماه سال ۸۶ موسسات اتومبیل کرایه و آژانس ها با آن مواجه بودند آنها را با چالش هایی روبه رو کرد که برخی از آنها همچنان ادامه دارد. آغاز مشکلات که با طرح سهمیه بندی بنزین و چگونگی تخصیص بنزین اضافی به ... بیشتر بخوانید »

این رابطه لعنتی وجود ندارد

مقاله دارای دو مدعای اساسی است: ۱) مدعای اول: افزایش قیمت بنزین عامل افزایش کرایه تاکسی و آن هم عامل تورم در ایران است. مقاله از همان ابتدا فرض گرفته است که افزایش کرایه تاکسی ها به علت افزایش قیمت بنزین است. حال آن که روشن است که بنزین سهم چندان بزرگی در قیمت تمام شده خدمات حمل و نقل ... بیشتر بخوانید »

تاکسی رانی هیچ جای دنیا مثل ایران نیست

هیچ جای جهان، تاکسی گردشی، مسافربر راهی و تاکسی اتوبوسی دیده نمی شود. هیچ جای دنیا مردم در کنار خیابان ها صف نمی کشند تا بتوانند سوار تاکسی های عبوری شوند. هیچ جای دنیا تاکسی ها چهار مسافر را همزمان سوار نمی کنند. در کشور نزدیک خودمان ترکیه، تاکسی، برای توریست ها است. البته مردم با تاکسی رفت و آمد ... بیشتر بخوانید »

“زنان شوفر” وارد می شوند!/ مردانی که نان شان آجر می شود!

صدای بوق ماشین ها بلند است. چراغ قرمز می شود. دست و سرهایی که از شیشه های اتومبیل بیرون آمده است، خودروی ایستاده در صف اول را ترور شخصیت می کنند؛ «خانم اینکه ماشین لباسشویی نیست»، «بزار امضای گواهینامه ات خشک بشه، بعد پشت رل بشین»، «آخه کی به تو گواهینامه داده، همین شماها باعث ترافیک می شید.» اینها تنها ... بیشتر بخوانید »

زنان پشت فرمان زندگی

جیم مور” خبرنگار بی بی سی از وضعیت تاکسی های مخصوص بانوان در خیابان های تهران گزارشی تهیه کرده که در ادامه می آید:زمانی که “رقیه ” خواهان ملاقات دوستان یا بستگان خود است یا می خواهد خرید هفتگی خود را از سوپرماکت انجام دهد تنها کاری که انجام می دهد برداشتن گوشی تلفن و گرفتن یک شماره چهاررقمی است. ... بیشتر بخوانید »

بانوان تاکسی دار؛ هزینه زیاد و درآمد کم

اکنون بانوان در تهران حتی در ساعات پایانی شب هم می توانند بدون نگرانی از رفتار راننده یا همسفر ناشناس، رفت و آمد کنند. تاکسی بی سیم بانوان نخستین ناوگان تاکسیرانی ایرانی است که به طور خاص برای استفاده زنان راه اندازی شده است. علاوه بر امنیت بیشتر، صدها زن در اثر این فرصت شغلی وارد بازار کار می شوند. ... بیشتر بخوانید »

صاحبان فروتن شهر

روان شناسان متحرک؛ خودشان می گویند از صبح تا شب آنقدر با خلق الله سر و کله می زنند که تا یک نگاه به مسافر بیندازند ته و توی زندگی طرف را روی دایره می ریزند. تا چند سال قبل سنت تاکسیرانی و سمت راننده تاکسی بودن، سبک زندگی قابل توجهی در شهرهای بزرگی مثل تهران بود. صنفی که کار ... بیشتر بخوانید »

دربست تا ناکجا آباد با رانندگان نابلد

قدیم و جدید استفاده از تاکسی در تهران ساعت ۱۳ در یک خیابان فرعی اما شلوغ که تاکسی ها مدام در آن تردد می کنند. همه هم برای مسافر بوق می زنند اما وقتی مسافر نام مسیرش را می گوید یعنی اینکه دربستی نیست. پس تاکسی هم نمی ایستد. ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه است و حدود ۵۰تاکسی رفته اند. ... بیشتر بخوانید »

فاصله ای که تاکسی ها تا استانداردها دارند

تردد تاکسی هایی استاندارد در خیابان ها، خصوصا خیابان های شهری مانند تهران، یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان و البته مسوولان تاکسیرانی است که تاکنون تبدیل به واقعیت نشده است. آرزویی که با برآورده شدن آن شاید شهروندان ایرانی دیگر حسرت تاکسی های شهرهایی مانند دبی یا استانبول را نخورند و تنشان از سوار شدن بر ون هایی که معلوم ... بیشتر بخوانید »

چطور تاکسیران شویم؟

راننده تاکسی شدن کار ساده ای نیست. قبل از اینکه سند و پلاک یک خودروی زرد نارنجی یا سبز به نامتان بخورد و در یکی از خطوط تاکسی یکی از شهرهای کشور مشغول شوید باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارید. خب، حق هم بدهید؛ جان مسافران که شوخی نیست. درضمن این را هم همین جا بدانید که برای ... بیشتر بخوانید »

تاکسی گردشگری “از نگاه علم نقطه تعادل

همانطور که صاحب نظران می دانند صنعت گردشگری درآمدزاترین صنعت خدماتی جهان بوده و میتواند ۳ برابر صنعت نفت , ارز وارد کشور کند و موجب اشتغال مولد نیز گردد .همین مطلب , انگیزه ای قوی است تا مدیران دلسوز کشور برای جذب این ثروت عظیم چاره ای بیاندیشند. آن هم برای کشوری پهناور , همچون ایران افسانه ای که ... بیشتر بخوانید »

طرح نوسازی تاکسی ها باز هم متوقف شد

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: طرح نوسازی تاکسی ها از ۱۲ روز پیش مجددا متوقف شده است. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، کوروش عابدینی با اعلام این مطلب اظهار داشت: علیرغم پیگیری های انجام شده متاسفانه این طرح به دلیل وجود پاره ای از مشکلات با توقف روبرو شد. وی ... بیشتر بخوانید »

برخورد قانونی با رانندگانی که از سامانه هوشمند تاکسی استفاده نمی کنند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر اصفهان با اشاره به ضرورت روشن بودن نصب سامانه هوشمند تاکسی اظهار داشت: با رانندگانی که از سامانه هوشمند تاکسی استفاده نمی کنند، برخورد قانونی می شود. به گزارش ایمنا، حسن سقایی با بیان این مطلب گفت: تاکسیدارانی که سامانه هوشمند تاکسی بر روی خودرو آنان نصب است بر طبق قانون موظف هستند از این سامانه ... بیشتر بخوانید »

پارک شاتل

پارک شاتل یک وسیله نقلیه هدایت شونده خودکار با ظرفیت پایین است که مسافران را حمل می کند. در این سیستم حمل و نقل نیازی به استفاده از راننده نیست و به جای آن یک کامپیوتر و سیستم ناوبری الکترونیکی وظیفه هدایت را بر عهده دارد. البته حمل کننده ها و وسایل نقلیه در مسیرهای کوتاه قبلاً در کشورهای مختلف ... بیشتر بخوانید »