دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / مترو

بایگانی دسته بندی ها : مترو

اشتراک به خبردهی

امیدواریم در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول مترو باشیم

سرپرست شهرداری اصفهان با بیان اینکه تمام تلاش شهرداری بر این است که فاز اول مترو سریعتر به بهره برداری برسد، اظهار داشت: امید است در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول قطار شهری باشیم. به گزارش ایمنا، علیرضا بوژمهرانی در حاشیه ورود واگن های مترو به اصفهان با بیان این مطلب گفت: در زمستان سال گذشته تصمیم قاطعی از سوی مدیریت ... بیشتر بخوانید »

شهردار اصفهان به شهروندان این شهر نوید داد که در اواسط سالجاری متروی اصفهان به حرکت در می آید.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در برنامه زنده تلویزیونی “چهارباغ” که از سیمای مرکز اصفهان پخش شد ، به هفته بزرگداشت اصفهان اشاره کرد و گفت: در سال ۸۴ به فکر افتادیم که روزی را به نام “روز اصفهان” برای بازشناسی هویت این شهر تاریخی نامگذاری کنیم، از این رو میان نامگذاری در دو ایام- یکی در آذرماه و دیگری ... بیشتر بخوانید »

۲۰ درصد از بودجه شهرداری به مترو اختصاص داده می شود

معاون مالی اداری شهرداری اصفهان عنوان کرد: در حال حاظر نقدینگی که به مترو تزریق می شود و نقدینگی که از تسهیلات پرداخت می شود عدد قابل توجهی است که حدود ۲۰ درصد از بودجه شهرداری را به خود اختصاص داده است. تاکنون هیچ پروژه ای در شهرداری اصفهان بر روی زمین نمانده است به گزارش ایمنا، سید مرتضی حسام ... بیشتر بخوانید »

مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا انجام شده است

معاون عمرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا در خیابان امام خمینی(ره) انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر منتظر هستیم قرارداد طرح تراموا با شرکت سازنده فعال شود در آن صورت می توانیم به صورت جدی زمانبندی اجرای این پروژه را اعلام کنیم. به گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن با بیان این ... بیشتر بخوانید »

منوریل عروس سیاه بخت خیابان های تهران

گرچه ایده منوریل نخستین بار و در زمان شهرداری یک ساله جواد شهرستانی بر تهران در سال ۱۳۴۸ مورد مطالعه قرار گرفت و خیلی زود برای حل مشکل ترافیکی پایتخت ناکارآمد دانسته شد، اما دوباره در دهه ۸۰ منوریل در قامت یک ماجرای سیاسی به تهران و پس از آن به عرصه عمومی کشور بازگشت. دو نام به ماجرای منوریل ... بیشتر بخوانید »

قیاس شاهانه بین مترو تهران و مترو فرانسه

سال ۱۳۵۳ شرکت فرانسوی Sofretu RATP پس از مطالعه آماری در گزارش جامعی، پیشنهاد اجرای ۷ خط مترو به طول ۱۴۷ کیلومتر را به دولت ارائه نمود. در سال ۱۳۵۴ با تصویب احداث ۴ خط مترو در جلسات شهرداری، انجمن شهر و سازمان برنامه و بودجه، اجرای آن مورد تایید دولت قرار گرفت، اما این طرح مشکلاتی داشت تا جایی ... بیشتر بخوانید »

مصائب متروسواری

پیش از نزدیک شدن قطار به ایستگاهی که هزاران چشم در آن منتظر ایستاده اند، همه از آن خط قرمز که مدام می گویند پشت آن قرار بگیرید، گذشته اند. قطار که می ایستد و درهایش باز می شود، صحنه ای شبیه به فرمان حمله در جنگ ها شکل می گیرد. متروسواری یعنی نبرد، موقع خریدن بلیت، هنگام سوار شدن ... بیشتر بخوانید »

قطار می آید، اخلاق می رود

خوشحالی برای پیدا کردن یک صندلی خالی برای نشستن در متروی همیشه شلوغ پایتخت. باد خنکی که از بالا بر سرت می زند شادی ات را مضاعف کرده است، آن هم در گرمای طاقتفرسای تهران که این روزها تسمه از گرده می کشد. سرخوشی ات چندان دوام نمی آورد، بوی بدی به مشامت می رسد، خیلی بد. تفحصی می کنی ... بیشتر بخوانید »

توسعه مترو، علاج آلودگی تهران است

«اجرای قانون مربوط به آلودگی هوا و توسعه مترو تنها راهکار پیشگیری کامل از بروز آلودگی هوا در روزهای سرد سال است.» این را محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورای شهر چهارم می گوید و تاکید می کند: اگر شهرداری به موازات احداث پل و بزرگراه برای توسعه مترو هم فکری می اندیشید، تا به حال مشکل آلودگی هوای ... بیشتر بخوانید »

چرخ تراموا برای اولین بار در خاورمیانه در اصفهان می چرخد

امروزه ترامواها بخش عظیمی از حجم حمل و نقل شهری را انجام می دهند و به دلیل سوخت الکتریسیته ای که دارند به سرعت درحال پیشرفت هستند لذا جای خالی استفاده از حمل و نقل عمومی پاک در اصفهان مدیران شهری را به فکر راه اندازی تراموا در این کلانشهر انداخت. به گزارش ایمنا، تراموا (Trams)، قطار برقی شهری است ... بیشتر بخوانید »

آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا را کاملا رد می‌کنیم/ تراوش آب در پروژه‌های زیرزمینی طبیعی است

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری چهارباغ بالا با اشاره به شایعات مطرح شده در رابطه با آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا در شب گذشته عنوان کرد: آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا را کاملا رد می کنیم. ه گزارش ایمنا، مرتضی قدیریان در جمع خبرنگاران با علام این مطلب اظهار داشت: ایستگاه قطار شهری سی و سه پل در فاصله حدود ... بیشتر بخوانید »

زخمه نوازی بی پایان مترو بر پیکر پیر شهر

بعد از انحراف مترو در حوالی سی و سه پل در سال ۸۸، بر اساس اخبار به دست آمده ،ساخت ایستگاه مترو در میدان امام حسین (ع) این بار آب راه انتقال آب درزمان صفویه را مورد تهدید قرار داده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سال ۸۸ وقتی خبر انحراف متروی اصفهان در حوالی سی و سه پل ... بیشتر بخوانید »

مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی خط۲ قطارشهری اصفهان است

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تاکید کرد:مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی طرح خط دوم قطارشهری اصفهان است. به گزارش ایمنا جواد شعرباف با اشاره به اینکه مطالعات مرحله اول خط دو مترو اصفهان در شرف اتمام است و تا پایان آذرماه تکمیل می شود گفت:خط دو قطارشهری اصفهان مشاور خارجی سیسرا فرانسه و دو مشاور داخلی مترا و ... بیشتر بخوانید »

تفاهم نامه اوليه ۵۰ كيلومتر از خطوط تراموا منعقد شد

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان از انعقاد تفاهم نامه و قرارداد ۵۰ كيلومتر از خطوط تراموا در اصفهان خبر داد. به گزارش ايمنا، عليرضا صلواتي با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در گام اول خط تراموا در محدوده امام خميني(ره) از ايستگاه بهارستان (ايستگاه اول قطار شهري) تا ميدان شهدا مي باشد كه مطالعات بعدي نيز در ... بیشتر بخوانید »

پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمد امامی امین با اعلام این خبر اظهار داشت: از این اعتبار ۵۰۵ میلیارد ریال بابت یارانه بلیت اتوبوسرانی های درون ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه مونوریل

مونوريل قطار شهري است كه روي تك ريل حركت مي‌كند و براي جابجايي مسافر در شهرها و حمل بار در كارخانجات خصوصاً معادن استفاده مي‌شود. اين وسيله نقليه عمومي در ابعاد و اشكال مختلف ساخته شده است. سيستم حركت مونوريل در حال حاضر براساس يكي از تكنولوژي‌هاي ذيل استوار است: الف- سيستم آلوگ كه كابين حمل مسافر روي چرخ‌هاي از ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه تراموا

دوشنبه ، 7 ارديبهشت 1388 ، 19:54 تراموا قطار خياباني است كه ريل‌گذاري آن روي سطح خيابان‌هاي شهر انجام شده و معمولاً در محدوده داخل شهرها، كار جابجايي مسافر را انجام مي‌دهند. تراموا در صورت استفاده از تونل‌ها در حقيقت عملكرد مترو را خواهد داشت. پيدايش و تكميل تراموا به سال 1832 ميلادي برمي‌گردد كه اولين بار در نيويورك واگن‌هاي ... بیشتر بخوانید »

تاريخچه حمل و نقل با قطار شهري

در آغاز شهر نشینی، حمل و نقل از طریق پیاده روی صورت میگرفت و برای فواصل دورتر از وسایلی مثل درشکه استفاده می شد. اولین سرویس حمل و نقل عمومی با استفاده از اسب :1662 وسایل نقلیه کابلی:   1837 اولین خط زیرزمینی:   1836 اولین خط راه اهن هوایی:  1868 اتوبوس موتوری:  1920 مقدمه : جابجايي و انتقال دادن انسانها و ... بیشتر بخوانید »

مزایای استفاده از مترو نسبت به سایر وسایل حمل و نقل شهری

در شهرهای توسعه یافته استفاده از حمل و نقل عمومی بیشتر است. سیستم حمل و نقل عمومی‌ همانند اتوبوس، مترو و… باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی شوند که امکان ایجاد فرصت‌های رشد آتی شهر در آنها دیده شود. شرایط مطلوب سرویس‌های خدماتی مانند وجود ایستگاه‌های قابل دسترس، پایانه‌های حمل و نقل و قیمت مناسب، موجب تمایل بیشتر مردم به استفاده ... بیشتر بخوانید »