دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اتوبوس

بایگانی دسته بندی ها : اتوبوس

اشتراک به خبردهی

۱۵ درصد شهروندان وسیله سفرهای درون شهری خود را تغییر داده اند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده ۱۵ درصد شهروندان وسیله سفرهای درون شهری خود را تغییر داده اند . به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اشاره به اینکه حدود ۵ سال از آغاز به کار خط ویژه BRT در شهر اصفهان می گذرد، افزود: از سال ۸۹ تاکنون اتوبوس های بی ... بیشتر بخوانید »

اتوبوس های جدید به حمل و نقل عمومی جانی دوباره می بخشند

باید سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری افزایش یابد به گزارش ایمنا، بهبود کیفیت حمل و نقل عمومى که یکى از ۶ هدف کلان برنامه اصفهان ۹۵ براى بهبود محیط زیست شهری است با کاهش سهم خودرو های شخصی در سفرهای شهری ، مسیر دست یابی به شهری سالم و پاک را هموار می کند . بهبود کیفیت ... بیشتر بخوانید »

حمل و نقل سبز با اتوبوس های پاک

خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها بعنوان منابع آلاینده متحرک با داشتن سهم ۶۰ درصدی درحالی مقصر اصلی آلودگی هوای کلانشهرهای کشورمان و بخصوص پایتخت شناخته شده است که در این میان حمل و نقل عمومی شهرمان به دلیل فعالیت اتوبوس های فرسوده و دارای نقص فنی و همچنین استفاده از سوخت هایی که از آلایندگی نسبتا بالایی برخوردار است در ... بیشتر بخوانید »

فرهنگ سازی با چاشنی شوخ طبعی

هل دادن»، «درگیری لفظی و…»، «ازدحام» ، «مترو» ، «بارندگی» ، «لغزندگی»، «تاکسی» ، «دعوا» ، «اتوبوس» ، «ادب» ،… می توان کلمه های بسیار دیگری به این مجموعه افزود و همه را به هم ربط داد و کلی جمله نوشت. فعلا «از خط قرمز عبور نکنید» تا بعد. همین طوری که نمی شود بی محابا راه رفت آن هم ... بیشتر بخوانید »

طهران گردی با ۲شاهی

نخستین وسیله نقلیه عمومی که در پایتخت آغاز به کار کرد واگن های اسبی بود. بلژیکی ها بعد از ایجاد راه آهن حضرت عبدالعظیم (ماشین دودی شهرری)، به فکر تاسیس چند خط حمل ونقل مسافر در شهر تهران افتادند. به همین منظور حدود سال ۱۲۹۸ شمسی در خیابان های ری لاله زار و ناصریه (ناصرخسرو فعلی) و سپه (خیابان امام ... بیشتر بخوانید »

جابه جایی با اعمال شاقّه!

آقا یک کمی جابه جا شو تا ما هم سوار بشیم» این جمله را همه مسافرانی که از شبکه حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، در طول روز بارها می شنوند، فرقی هم ندارد که اتوبوس سوار باشند یا مترو؛ هرچند این روزها خیلی ها از روی ناچاری مجبورند برای رفت وآمد در کلانشهرها از هر دوی این وسیله ... بیشتر بخوانید »

نگاهی اجتماعی به حمل ونقل عمومی در تهران

کلانشهرها در سراسر جهان برخی ویژگی های مشترک را به نمایش می گذارند: جمعیت متراکم و متنوع، رشد عمودی و افقی محلات و مناطق شهر، حرکت های جمعیتی صبحگاهی و شامگاهی شهرنشینان از محل سکونت به محل کار و برعکس. نیاز به حمل ونقل در اجتماع کوچک امری فردی است و به آسانی و معمولا با پای پیاده قابل انجام ... بیشتر بخوانید »

کارت بلیت،

ظهر داغ تابستان بود و اتوبوس پر. قطار اتوبوس هایی که مردم بهشان «بی آرتی» می گفتند و خودشان «سامانه تندروی اتوبوسرانی»، از بالای شهر می آمد؛ آفتاب با زاویه تقریبا قائمه می تابید به سقف اتوبوس هایی که عمدتا کولر هم نداشتند. مسافران پخش شده بودند بین ایستگاه هایی از پارک وی تا آن ایستگاه که سر خیابان طالقانی ... بیشتر بخوانید »

آدم های بزرگ سوار ماشین های کوچک می شوند!

اگر وسیله اصلی حمل و نقل روزانه شما اتوبوس باشد بیشتر ساعات روز را در عصبیت و تنش می گذرانید. مساله آزاردهنده حجم بالای آدم ها، حرکت کند،ناراحتی صندلی ها، استهلاک یا حتی آلودگی و سروصدای زیاد داخلی اتوبوس ها نیست. البته که این نکات هم مهم و اساسی هستند و حق شما به عنوان شهروند است که از امکانات ... بیشتر بخوانید »

تردد اتوبوس های مسافری با معاینه فنی های پولی

اتوبوس های مسافربری بین شهری کلکسیونی از تخلفات و نقایص فنی شده اند؛ از سوار کردن بیش از ظرفیت مسافر؛ چراغ های شکسته، لاستیک های فرسوده و مشکل دار، نداشتن زنجیر چرخ و بیمه نامه شخص ثالث بگیرید تا معاینه فنی های صوری که این آخری مصداق جدی از اوج تخلفات رانندگان اتوبوس های مسافربری است. بررسی های انجام شده ... بیشتر بخوانید »

رویایی با نام صندلی خالی اتوبوس از تابلوی ایستگاه اتوبوس تا جایی که تو ایستاده ای، چند متری فاصله است و جلوی تو صف طولانی از مسافرانی است که از همین حالا محل احتمالی توقف اتوبوس را نشانه گرفته اند تا با باز شدن درهای آن، نبرد سرسختانه ای را برای بالارفتن از پله ها آغاز کنند. سرانجام پس از انتظاری نسبتا طولانی، اتوبوس از دور نمایان می شود.

از تابلوی ایستگاه اتوبوس تا جایی که تو ایستاده ای، چند متری فاصله است و جلوی تو صف طولانی از مسافرانی است که از همین حالا محل احتمالی توقف اتوبوس را نشانه گرفته اند تا با باز شدن درهای آن، نبرد سرسختانه ای را برای بالارفتن از پله ها آغاز کنند. سرانجام پس از انتظاری نسبتا طولانی، اتوبوس از دور ... بیشتر بخوانید »

دردسرهای ون برای مسافر و راننده

دقیقه ای است که مسافران گوشه خیابان به ردیف ایستاده اند؛ در ایستگاه خطی ها خبری از تاکسی نیست، گردشی ها هم که نیمچه ترمزی می زنند و با شنیدن مسیر مسافران راه شان را می گیرند و می روند. آنهایی که می ایستند یک دلیل محکم برای کارشان دارند، کلمه ای که شنیدن آن از زبان مسافران برایشان شیرین ... بیشتر بخوانید »

مینی بوس های زهوار در رفته همچنان مسافر می​برند

برای آنهایی که زندگی شان از راه مسافرکشی در این شهر شلوغ می گذرد، وسیله نقلیه شان یعنی همه چیز. حتی اگر زهوار در رفته و قدیمی شده یا حسابی به خرج افتاده باشد. با این حال باز هم هر روز صبح حسابی سر و رویش را برق می اندازند، هر از گاهی هرچه پس انداز کرده اند خرجش می ... بیشتر بخوانید »

زمینه بازگشت ۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNGبه چرخه حمل ونقل شهر فراهم شد

استاندار اصفهان به مناسبت روز حمل و نقل، دغدغه های این حوزه را با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، مدیر کل صنعت و معدن و تجارت استان، مدیرکل بحران، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ،مدیر کل محیط زیست، پلیس راهور، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها بررسی کرد و در این جلسه تصمیمات مهمی برای حمل ونقل عمومی،اجرای ... بیشتر بخوانید »

اصفهانی ها خیابان های این شهر را فقط در ۵۰ دقیقه طی می کنند

تا پایان سال آینده خطوط ۱ ، ۲ و ۶ BRT راه اندازی می شود و شهروندان اصفهانی می توانند خیابان های این کلان شهر را در مدت ۵۰ دقیقه طی کنند. به گزارش ایمنا، در جهان امروز، بخش حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود ... بیشتر بخوانید »

حمل و نقل سریع با BRT

مسیر های سبک بدون خطوط را تصور کنید.( BRT( Bus Rapid Transit  از خطوط اختصاصی، صفحات مجزای کارآمد و علامت حق تقدم برای اینکه چراغ سبز را سبز نگه دارد، استفاده می کند.  اساساً BRT بهترین ویژگی های ریل را با انعطاف پذیری و مزایای قیمتی مسیر های حمل و نقل را با هم در یکجا دارد. BRT  در استرالیا، ... بیشتر بخوانید »

با درخواست وزارت نفت؛ شورای اقتصاد با نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری موافقت کرد

شورای اقتصاد در جلسه ای که به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شد با درخواست‌ وزارت نفت مبنی بر طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوس‌های تمام گاز سوز موافقت کرد. به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور موظف شد در قبال شماره‌گذاری هر دستگاه اتوبوس جدید ... بیشتر بخوانید »

طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی با اتوبوسهای تمام گاز سوز

شورای اقتصاد با درخواستهای وزارتخانه‌های نفت و نیرو مبنی بر طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوسهای تمام گاز سوز و موافقت شد. به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری ، جلسه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول ” نوسازی ناوگان اتوبوسهای درون‌شهری، کاهش مصرف سوخت، کاهش ... بیشتر بخوانید »

نوسازی هر دستگاه اتوبوس۴۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان ازنوسازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال جاری خبرداد. به گزارش ایمنا، سید عباس روحانی با اعلام این خبر گفت: از یک هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس این ناوگان ۳۰۰ دستگاه ان نیاز به نوسازی دارد که ۵۰ دستگاه آن در حال نوسازی است و مذاکرات ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر برای نوسازی انجام شده ... بیشتر بخوانید »

پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمد امامی امین با اعلام این خبر اظهار داشت: از این اعتبار ۵۰۵ میلیارد ریال بابت یارانه بلیت اتوبوسرانی های درون ... بیشتر بخوانید »

احداث خطوط ۲ و ۳ بی.آر.تی در دستور کار است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به احداث خطوط ۲ و ۳ بی.آر.تی اعلام کرد: عملیات اجرایی احداث خط ۲ بی.آر.تی از اوایل سال آینده اجرایی می شود. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: احداث خط ۲ بی.آر.تی حدفاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی و خط ۳ حدفاصل ارغوانیه تا صمدیه در ... بیشتر بخوانید »

BRT در میدان آزادی بدون توقف/فاز ۱ و ۲ خط یک BRT ادغام می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از ادغام فاز ۱ و ۲ خط یک BRT در میدان آزادی خبر داد. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اعلام این مطلب اظهار داشت: خط یک BRT از پل ” مقرر شد از فردا ۲۷ شهریور ماه فاز یک و دو BRT ادغام شود و کل خط به صورت ممتد ادامه ... بیشتر بخوانید »

۱۷ هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می‌شود

خبرگزاری ایمنا: معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۴۵ میلیارد تومان بابت یارانه بلیت اتوبوس و مترو به شهرداری‌های سراسر کشور پرداخت شود. به گزارش ایمنا و به نقل از سایت سازمان ” در سال‌های اخیر با مشکلاتی در حوزه حمل و نقل عمومی مواجه شدیم و با روی کار ... بیشتر بخوانید »

ناوگان اتوبوسرانی اصفهان به خط قرمز نزدیک می شود

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با اشاره به این که همر ناوگان اتوبوسرانی از ۳ به ۸ سال افزیاش یافته است اظهارداشت: با توجه به این که متوسط عمر مفید برای اتوبوس ها در ناوگان حمل ونقل ۱۰ سال تعریف شده است و این ناوگان کم کم به خط قرمز نزدیک می شود. مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان ... بیشتر بخوانید »

آشنایی با سامانه اتوبو‌‌س‌های پر سرعت (BRT)

شاید به همین دلیل است که اغلب مردم دنیا ترجیح می‌دهند از همان واژه اتوبوس برای اشاره به اتوبوس‌های سیستم BRT استفاده کنند و تنها این آمریکای شمالی‌ها هستند که از واژه BRT استفاده می‌کنند. سیستم اتوبوس‌‌های پرسرعت نامش را از سیستم “حمل و نقل پرسرعت” وام گرفته است که در آن برای وسایل نقلیه عمومی از خطوط ویژه استفاده ... بیشتر بخوانید »

تصاویری از ایستگاه های اتوبوس در سراسر دنیا

  بیشتر بخوانید »