دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / حمل و نقل ریلی

بایگانی دسته بندی ها : حمل و نقل ریلی

اشتراک به خبردهی

امیدواریم در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول مترو باشیم

سرپرست شهرداری اصفهان با بیان اینکه تمام تلاش شهرداری بر این است که فاز اول مترو سریعتر به بهره برداری برسد، اظهار داشت: امید است در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول قطار شهری باشیم. به گزارش ایمنا، علیرضا بوژمهرانی در حاشیه ورود واگن های مترو به اصفهان با بیان این مطلب گفت: در زمستان سال گذشته تصمیم قاطعی از سوی مدیریت ... بیشتر بخوانید »

علت تاخیر پرداخت سهم اصفهان برای خرید واگن مشخص نبودن جزئیات خطوط مترو بود

قائم مقام و مدیر امور سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری اصفهان اظهار داشت: از آنجایی که مشخصات خطوط مترو برای خرید واگن به درستی ارائه نشده بود، پرداخت سهم اصفهان در این خصوص با تاخیر انجام شد. به گزارش ایمنا، سید جمال الدین صمصام شریعت در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص سوالات مطرح شده در ... بیشتر بخوانید »

۲۰ درصد از بودجه شهرداری به مترو اختصاص داده می شود

معاون مالی اداری شهرداری اصفهان عنوان کرد: در حال حاظر نقدینگی که به مترو تزریق می شود و نقدینگی که از تسهیلات پرداخت می شود عدد قابل توجهی است که حدود ۲۰ درصد از بودجه شهرداری را به خود اختصاص داده است. تاکنون هیچ پروژه ای در شهرداری اصفهان بر روی زمین نمانده است به گزارش ایمنا، سید مرتضی حسام ... بیشتر بخوانید »

مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا انجام شده است

معاون عمرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا در خیابان امام خمینی(ره) انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر منتظر هستیم قرارداد طرح تراموا با شرکت سازنده فعال شود در آن صورت می توانیم به صورت جدی زمانبندی اجرای این پروژه را اعلام کنیم. به گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن با بیان این ... بیشتر بخوانید »

منوریل عروس سیاه بخت خیابان های تهران

گرچه ایده منوریل نخستین بار و در زمان شهرداری یک ساله جواد شهرستانی بر تهران در سال ۱۳۴۸ مورد مطالعه قرار گرفت و خیلی زود برای حل مشکل ترافیکی پایتخت ناکارآمد دانسته شد، اما دوباره در دهه ۸۰ منوریل در قامت یک ماجرای سیاسی به تهران و پس از آن به عرصه عمومی کشور بازگشت. دو نام به ماجرای منوریل ... بیشتر بخوانید »

قیاس شاهانه بین مترو تهران و مترو فرانسه

سال ۱۳۵۳ شرکت فرانسوی Sofretu RATP پس از مطالعه آماری در گزارش جامعی، پیشنهاد اجرای ۷ خط مترو به طول ۱۴۷ کیلومتر را به دولت ارائه نمود. در سال ۱۳۵۴ با تصویب احداث ۴ خط مترو در جلسات شهرداری، انجمن شهر و سازمان برنامه و بودجه، اجرای آن مورد تایید دولت قرار گرفت، اما این طرح مشکلاتی داشت تا جایی ... بیشتر بخوانید »

مصائب متروسواری

پیش از نزدیک شدن قطار به ایستگاهی که هزاران چشم در آن منتظر ایستاده اند، همه از آن خط قرمز که مدام می گویند پشت آن قرار بگیرید، گذشته اند. قطار که می ایستد و درهایش باز می شود، صحنه ای شبیه به فرمان حمله در جنگ ها شکل می گیرد. متروسواری یعنی نبرد، موقع خریدن بلیت، هنگام سوار شدن ... بیشتر بخوانید »

قطار می آید، اخلاق می رود

خوشحالی برای پیدا کردن یک صندلی خالی برای نشستن در متروی همیشه شلوغ پایتخت. باد خنکی که از بالا بر سرت می زند شادی ات را مضاعف کرده است، آن هم در گرمای طاقتفرسای تهران که این روزها تسمه از گرده می کشد. سرخوشی ات چندان دوام نمی آورد، بوی بدی به مشامت می رسد، خیلی بد. تفحصی می کنی ... بیشتر بخوانید »

مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی خط۲ قطارشهری اصفهان است

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تاکید کرد:مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی طرح خط دوم قطارشهری اصفهان است. به گزارش ایمنا جواد شعرباف با اشاره به اینکه مطالعات مرحله اول خط دو مترو اصفهان در شرف اتمام است و تا پایان آذرماه تکمیل می شود گفت:خط دو قطارشهری اصفهان مشاور خارجی سیسرا فرانسه و دو مشاور داخلی مترا و ... بیشتر بخوانید »

ليست و آدرس اينترنتي وب سايت راه آهن هاي برخي از كشورها

  http://www.akrr.comراه آهن آلاسکا http://www.amtrak.comراه آهن آمريکا http://www.bcrproperties.com/bcrco/راه آهن ايالت بريتيش کلمبيا – کانادا http://bdz.creato.biz/en – راه آهن بلغارستان http://www.cahighspeedrail.comراه آهن سرِيع السير کاليفرنيا http://www.cdrail.cz – راه آهن چک http://www.cfr.ro – راه آهن روماني http://www.cp.pt – راه آهن پرتغال http://www.tel.hrراه آهن کرواسي http://www.ktmb.com.my – راه آهن مالزي http://www.bahn.de – راه آهن آلمان http://www.dsb.dk -راه آهن دانمارک http://www.ejrcf.or.jp – راه آهن شرقي ... بیشتر بخوانید »