دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / حمل و نقل جاده ای

بایگانی دسته بندی ها : حمل و نقل جاده ای

اشتراک به خبردهی

شهردار اصفهان به شهروندان این شهر نوید داد که در اواسط سالجاری متروی اصفهان به حرکت در می آید.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در برنامه زنده تلویزیونی “چهارباغ” که از سیمای مرکز اصفهان پخش شد ، به هفته بزرگداشت اصفهان اشاره کرد و گفت: در سال ۸۴ به فکر افتادیم که روزی را به نام “روز اصفهان” برای بازشناسی هویت این شهر تاریخی نامگذاری کنیم، از این رو میان نامگذاری در دو ایام- یکی در آذرماه و دیگری ... بیشتر بخوانید »

برگزاری جلسات تخصصی بار

با درخواست مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری و حومه شهرداری اصفهان (مهندس محمد شبانی)تشکیل می شود اولین نشست از نشست های ماهانه حمل و نقل و ترافیک شهری با موضوع تاثیر ساخت و سازهای شهری بر ترافیک با حضور دکتر ارسلان فقری برگزار شد. ” در اولین نشست بحث تاثیر ساخت و ساز بر ... بیشتر بخوانید »

اجرای طرح محدودیت تردد در محدوده تاریخی شهر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای طرح محدودیت تردد در محدوده تاریخی شهر اصفهان از دو سال آینده اعلام کرد: این طرح زمانی اجرایی می شود که تسهیلات لازم شامل پارکنیگ و حمل و نقل عمومی در محدوده تاریخی شهر مهیا شده باشد. ه گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: طرح ... بیشتر بخوانید »

حمل و نقل سبز با اتوبوس های پاک

خودروهای شخصی و موتورسیکلت ها بعنوان منابع آلاینده متحرک با داشتن سهم ۶۰ درصدی درحالی مقصر اصلی آلودگی هوای کلانشهرهای کشورمان و بخصوص پایتخت شناخته شده است که در این میان حمل و نقل عمومی شهرمان به دلیل فعالیت اتوبوس های فرسوده و دارای نقص فنی و همچنین استفاده از سوخت هایی که از آلایندگی نسبتا بالایی برخوردار است در ... بیشتر بخوانید »

نشست کارشناسان زیر سقف تاکسی

بوق و زبان دو عنصر جدانشدنی آنهاست. از بوق های اعتراضی تا بوق های تشکر و راه بازکن. قدرت زبان و حرف زدن یک راننده تاکسی هم نشانه ای از سابقه و تحلیل اوست.رانندگان تاکسی بسته به طیف و تنوع مسافرانشان و فاصله زمانی مسیر، بحثی را باز می کنند مثلا اگر بیشتر مسافران، کارگر ساده باشند موضوعی مثل کمبود ... بیشتر بخوانید »

فرهنگ سازی با چاشنی شوخ طبعی

هل دادن»، «درگیری لفظی و…»، «ازدحام» ، «مترو» ، «بارندگی» ، «لغزندگی»، «تاکسی» ، «دعوا» ، «اتوبوس» ، «ادب» ،… می توان کلمه های بسیار دیگری به این مجموعه افزود و همه را به هم ربط داد و کلی جمله نوشت. فعلا «از خط قرمز عبور نکنید» تا بعد. همین طوری که نمی شود بی محابا راه رفت آن هم ... بیشتر بخوانید »

طهران گردی با ۲شاهی

نخستین وسیله نقلیه عمومی که در پایتخت آغاز به کار کرد واگن های اسبی بود. بلژیکی ها بعد از ایجاد راه آهن حضرت عبدالعظیم (ماشین دودی شهرری)، به فکر تاسیس چند خط حمل ونقل مسافر در شهر تهران افتادند. به همین منظور حدود سال ۱۲۹۸ شمسی در خیابان های ری لاله زار و ناصریه (ناصرخسرو فعلی) و سپه (خیابان امام ... بیشتر بخوانید »

جابه جایی با اعمال شاقّه!

آقا یک کمی جابه جا شو تا ما هم سوار بشیم» این جمله را همه مسافرانی که از شبکه حمل و نقل عمومی استفاده می کنند، در طول روز بارها می شنوند، فرقی هم ندارد که اتوبوس سوار باشند یا مترو؛ هرچند این روزها خیلی ها از روی ناچاری مجبورند برای رفت وآمد در کلانشهرها از هر دوی این وسیله ... بیشتر بخوانید »

تاکسی؛ از راندن تا خواندن

چند دقیقه ای می شود که گوشه خیابان ایستاده ام تا یک تاکسی تروتمیز از راه برسد و اگر مسیرش با من یکی بود، سوار شوم، اما متأسفانه یا ظاهر و داخل ماشین ها چنگی به دل نمی زند یا راه من به آنها نمی خورد. بالاخره یکی از راه می رسد؛ هم تمیز است، هم مسیرش به من می ... بیشتر بخوانید »

نگاهی اجتماعی به حمل ونقل عمومی در تهران

کلانشهرها در سراسر جهان برخی ویژگی های مشترک را به نمایش می گذارند: جمعیت متراکم و متنوع، رشد عمودی و افقی محلات و مناطق شهر، حرکت های جمعیتی صبحگاهی و شامگاهی شهرنشینان از محل سکونت به محل کار و برعکس. نیاز به حمل ونقل در اجتماع کوچک امری فردی است و به آسانی و معمولا با پای پیاده قابل انجام ... بیشتر بخوانید »

کارت بلیت،

ظهر داغ تابستان بود و اتوبوس پر. قطار اتوبوس هایی که مردم بهشان «بی آرتی» می گفتند و خودشان «سامانه تندروی اتوبوسرانی»، از بالای شهر می آمد؛ آفتاب با زاویه تقریبا قائمه می تابید به سقف اتوبوس هایی که عمدتا کولر هم نداشتند. مسافران پخش شده بودند بین ایستگاه هایی از پارک وی تا آن ایستگاه که سر خیابان طالقانی ... بیشتر بخوانید »

آدم های بزرگ سوار ماشین های کوچک می شوند!

اگر وسیله اصلی حمل و نقل روزانه شما اتوبوس باشد بیشتر ساعات روز را در عصبیت و تنش می گذرانید. مساله آزاردهنده حجم بالای آدم ها، حرکت کند،ناراحتی صندلی ها، استهلاک یا حتی آلودگی و سروصدای زیاد داخلی اتوبوس ها نیست. البته که این نکات هم مهم و اساسی هستند و حق شما به عنوان شهروند است که از امکانات ... بیشتر بخوانید »

تردد اتوبوس های مسافری با معاینه فنی های پولی

اتوبوس های مسافربری بین شهری کلکسیونی از تخلفات و نقایص فنی شده اند؛ از سوار کردن بیش از ظرفیت مسافر؛ چراغ های شکسته، لاستیک های فرسوده و مشکل دار، نداشتن زنجیر چرخ و بیمه نامه شخص ثالث بگیرید تا معاینه فنی های صوری که این آخری مصداق جدی از اوج تخلفات رانندگان اتوبوس های مسافربری است. بررسی های انجام شده ... بیشتر بخوانید »

رویایی با نام صندلی خالی اتوبوس از تابلوی ایستگاه اتوبوس تا جایی که تو ایستاده ای، چند متری فاصله است و جلوی تو صف طولانی از مسافرانی است که از همین حالا محل احتمالی توقف اتوبوس را نشانه گرفته اند تا با باز شدن درهای آن، نبرد سرسختانه ای را برای بالارفتن از پله ها آغاز کنند. سرانجام پس از انتظاری نسبتا طولانی، اتوبوس از دور نمایان می شود.

از تابلوی ایستگاه اتوبوس تا جایی که تو ایستاده ای، چند متری فاصله است و جلوی تو صف طولانی از مسافرانی است که از همین حالا محل احتمالی توقف اتوبوس را نشانه گرفته اند تا با باز شدن درهای آن، نبرد سرسختانه ای را برای بالارفتن از پله ها آغاز کنند. سرانجام پس از انتظاری نسبتا طولانی، اتوبوس از دور ... بیشتر بخوانید »

دردسرهای ون برای مسافر و راننده

دقیقه ای است که مسافران گوشه خیابان به ردیف ایستاده اند؛ در ایستگاه خطی ها خبری از تاکسی نیست، گردشی ها هم که نیمچه ترمزی می زنند و با شنیدن مسیر مسافران راه شان را می گیرند و می روند. آنهایی که می ایستند یک دلیل محکم برای کارشان دارند، کلمه ای که شنیدن آن از زبان مسافران برایشان شیرین ... بیشتر بخوانید »

مینی بوس های زهوار در رفته همچنان مسافر می​برند

برای آنهایی که زندگی شان از راه مسافرکشی در این شهر شلوغ می گذرد، وسیله نقلیه شان یعنی همه چیز. حتی اگر زهوار در رفته و قدیمی شده یا حسابی به خرج افتاده باشد. با این حال باز هم هر روز صبح حسابی سر و رویش را برق می اندازند، هر از گاهی هرچه پس انداز کرده اند خرجش می ... بیشتر بخوانید »

جامعه ای در ابعاد یک ماشین

یکی از جالب ترین حوزه های عمومی در کشور ما برای پرداختن به امور سیاسی و اجتماعی تاکسی است. تحلیل های سیاسی راننده تاکسی از چه نوعی است؟ چرا افراد (با هر درجه ای از آگاهی) در این تحلیل ها عمدتا وارد می شوند؟ اولین نکته ای که بیش از هر چیز جلب توجه می کند این است که تاکسی ... بیشتر بخوانید »

این مجمع العجایب متحرک… در تاکسی های شهر چه خبر است؟

غروب است، خودرویی ابتدای صف دراز مسافران می ایستد. چهار نفر سوار می شوند. صف چند قدم جلو می رود. راننده به مسافران می گوید کرایه نفری هزار تومان است. دو نفر پیاده می شوند. یکی می گوید اینجا همان ششصد تومان همیشگی اش هم زیاد است. راننده می گوید: «نمی بینی چه صفی است؟» نفر چهارم ساکت نشسته است. ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به هرج و مرج کرایه تاکسی های تهران

فرقی نمی کند این ور سال باشد یا روزهای اول پس از تعطیلات عید؛ فرقی نمی کند که نرخ های جدید تاکسی را اعلام کرده باشند یا نه! درهر صورت تاکسی ها هر چقدر دلشان بخواهد از مسافر کرایه می گیرند، هر چقدر دلشان بخواهد در خیابان ها کار می کنند، هر وقت دلشان خواست جلوی پای مسافر ترمز می ... بیشتر بخوانید »

آژانس ها ،تاکسی های سر راهی!

مجموعه مسائل و مشکلاتی که در حدود ۱۰ ماه گذشته و با آغاز سهمیه بندی بنزین در ششم تیرماه سال ۸۶ موسسات اتومبیل کرایه و آژانس ها با آن مواجه بودند آنها را با چالش هایی روبه رو کرد که برخی از آنها همچنان ادامه دارد. آغاز مشکلات که با طرح سهمیه بندی بنزین و چگونگی تخصیص بنزین اضافی به ... بیشتر بخوانید »

این رابطه لعنتی وجود ندارد

مقاله دارای دو مدعای اساسی است: ۱) مدعای اول: افزایش قیمت بنزین عامل افزایش کرایه تاکسی و آن هم عامل تورم در ایران است. مقاله از همان ابتدا فرض گرفته است که افزایش کرایه تاکسی ها به علت افزایش قیمت بنزین است. حال آن که روشن است که بنزین سهم چندان بزرگی در قیمت تمام شده خدمات حمل و نقل ... بیشتر بخوانید »

تاکسی رانی هیچ جای دنیا مثل ایران نیست

هیچ جای جهان، تاکسی گردشی، مسافربر راهی و تاکسی اتوبوسی دیده نمی شود. هیچ جای دنیا مردم در کنار خیابان ها صف نمی کشند تا بتوانند سوار تاکسی های عبوری شوند. هیچ جای دنیا تاکسی ها چهار مسافر را همزمان سوار نمی کنند. در کشور نزدیک خودمان ترکیه، تاکسی، برای توریست ها است. البته مردم با تاکسی رفت و آمد ... بیشتر بخوانید »

“زنان شوفر” وارد می شوند!/ مردانی که نان شان آجر می شود!

صدای بوق ماشین ها بلند است. چراغ قرمز می شود. دست و سرهایی که از شیشه های اتومبیل بیرون آمده است، خودروی ایستاده در صف اول را ترور شخصیت می کنند؛ «خانم اینکه ماشین لباسشویی نیست»، «بزار امضای گواهینامه ات خشک بشه، بعد پشت رل بشین»، «آخه کی به تو گواهینامه داده، همین شماها باعث ترافیک می شید.» اینها تنها ... بیشتر بخوانید »

زنان پشت فرمان زندگی

جیم مور” خبرنگار بی بی سی از وضعیت تاکسی های مخصوص بانوان در خیابان های تهران گزارشی تهیه کرده که در ادامه می آید:زمانی که “رقیه ” خواهان ملاقات دوستان یا بستگان خود است یا می خواهد خرید هفتگی خود را از سوپرماکت انجام دهد تنها کاری که انجام می دهد برداشتن گوشی تلفن و گرفتن یک شماره چهاررقمی است. ... بیشتر بخوانید »

بانوان تاکسی دار؛ هزینه زیاد و درآمد کم

اکنون بانوان در تهران حتی در ساعات پایانی شب هم می توانند بدون نگرانی از رفتار راننده یا همسفر ناشناس، رفت و آمد کنند. تاکسی بی سیم بانوان نخستین ناوگان تاکسیرانی ایرانی است که به طور خاص برای استفاده زنان راه اندازی شده است. علاوه بر امنیت بیشتر، صدها زن در اثر این فرصت شغلی وارد بازار کار می شوند. ... بیشتر بخوانید »

صاحبان فروتن شهر

روان شناسان متحرک؛ خودشان می گویند از صبح تا شب آنقدر با خلق الله سر و کله می زنند که تا یک نگاه به مسافر بیندازند ته و توی زندگی طرف را روی دایره می ریزند. تا چند سال قبل سنت تاکسیرانی و سمت راننده تاکسی بودن، سبک زندگی قابل توجهی در شهرهای بزرگی مثل تهران بود. صنفی که کار ... بیشتر بخوانید »

دربست تا ناکجا آباد با رانندگان نابلد

قدیم و جدید استفاده از تاکسی در تهران ساعت ۱۳ در یک خیابان فرعی اما شلوغ که تاکسی ها مدام در آن تردد می کنند. همه هم برای مسافر بوق می زنند اما وقتی مسافر نام مسیرش را می گوید یعنی اینکه دربستی نیست. پس تاکسی هم نمی ایستد. ساعت ۱۳ و ۴۵ دقیقه است و حدود ۵۰تاکسی رفته اند. ... بیشتر بخوانید »

فاصله ای که تاکسی ها تا استانداردها دارند

تردد تاکسی هایی استاندارد در خیابان ها، خصوصا خیابان های شهری مانند تهران، یکی از آرزوهای دیرینه شهروندان و البته مسوولان تاکسیرانی است که تاکنون تبدیل به واقعیت نشده است. آرزویی که با برآورده شدن آن شاید شهروندان ایرانی دیگر حسرت تاکسی های شهرهایی مانند دبی یا استانبول را نخورند و تنشان از سوار شدن بر ون هایی که معلوم ... بیشتر بخوانید »

چطور تاکسیران شویم؟

راننده تاکسی شدن کار ساده ای نیست. قبل از اینکه سند و پلاک یک خودروی زرد نارنجی یا سبز به نامتان بخورد و در یکی از خطوط تاکسی یکی از شهرهای کشور مشغول شوید باید هفت خان رستم را پشت سر بگذارید. خب، حق هم بدهید؛ جان مسافران که شوخی نیست. درضمن این را هم همین جا بدانید که برای ... بیشتر بخوانید »

تاکسی گردشگری “از نگاه علم نقطه تعادل

همانطور که صاحب نظران می دانند صنعت گردشگری درآمدزاترین صنعت خدماتی جهان بوده و میتواند ۳ برابر صنعت نفت , ارز وارد کشور کند و موجب اشتغال مولد نیز گردد .همین مطلب , انگیزه ای قوی است تا مدیران دلسوز کشور برای جذب این ثروت عظیم چاره ای بیاندیشند. آن هم برای کشوری پهناور , همچون ایران افسانه ای که ... بیشتر بخوانید »

گزینه های غیر موتوری (دوچرخه سواری)

در رویکرد سنتی، محور برنامه ریزی، تنها خودرو است. (حضورقوی و مسلط خودرو بر انسان) اما امروزه تامین سلامت و امنیت، افزایش تعاملات اجتماعی، صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل، کاهش آلودگی محیط زیست و کاهش تصادفات در کانون توجه برنامه ریزان است. بدین منظور بایستی به دنبال گزینه های جایگزین استفاده از خودرو بود.امروزه با افزایش درآمد ... بیشتر بخوانید »

حمل و نقل سریع با BRT

مسیر های سبک بدون خطوط را تصور کنید.( BRT( Bus Rapid Transit  از خطوط اختصاصی، صفحات مجزای کارآمد و علامت حق تقدم برای اینکه چراغ سبز را سبز نگه دارد، استفاده می کند.  اساساً BRT بهترین ویژگی های ریل را با انعطاف پذیری و مزایای قیمتی مسیر های حمل و نقل را با هم در یکجا دارد. BRT  در استرالیا، ... بیشتر بخوانید »

جایگاه های عرضه سوخت گاز طبیعی (CNG filling station)

فریدمن در کتاب خود جایگاه عرضه سوخت را بنگاه خردی معرفی می کند که در آن وسائط موتوری سوخت گیری می کنند، تعویض روغن می شوند و گاهی هم تعمیر می شوند. لازم به ذکر است که جایگاه های عرضه سوخت به عنوان کاربری های خدماتی شناخته می شوند و امروزه دامنه عرضه سوخت آنها گسترش یافته و از بنزین ... بیشتر بخوانید »

با درخواست وزارت نفت؛ شورای اقتصاد با نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شهری موافقت کرد

شورای اقتصاد در جلسه ای که به ریاست معاون اول رییس جمهور تشکیل شد با درخواست‌ وزارت نفت مبنی بر طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوس‌های تمام گاز سوز موافقت کرد. به گزارش ایمنا و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سازمان شهرداری‌ها و دهیاریهای کشور موظف شد در قبال شماره‌گذاری هر دستگاه اتوبوس جدید ... بیشتر بخوانید »

عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی کمتر از دو ماه آینده آغاز می شود

معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان های شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه ۲۰ تقاطع غیرهمسطح در مسیر رینگ حفاظتی احداث می شود، اعلام کرد: کمتر از دو ماه آینده عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی که در مسیر رینگ حفاظتی قرار دارد، آغاز می شود. به گزارش ایمنا، مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب گفت: رینگ حفاظتی اصفهان ... بیشتر بخوانید »

طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی با اتوبوسهای تمام گاز سوز

شورای اقتصاد با درخواستهای وزارتخانه‌های نفت و نیرو مبنی بر طرح جایگزینی ۱۷هزار اتوبوس فرسوده دیزلی درون شهری با اتوبوسهای تمام گاز سوز و موافقت شد. به گزارش ایمنا و به نقل از معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری ، جلسه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول ” نوسازی ناوگان اتوبوسهای درون‌شهری، کاهش مصرف سوخت، کاهش ... بیشتر بخوانید »

نوسازی هر دستگاه اتوبوس۴۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان ازنوسازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال جاری خبرداد. به گزارش ایمنا، سید عباس روحانی با اعلام این خبر گفت: از یک هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس این ناوگان ۳۰۰ دستگاه ان نیاز به نوسازی دارد که ۵۰ دستگاه آن در حال نوسازی است و مذاکرات ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر برای نوسازی انجام شده ... بیشتر بخوانید »

پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمد امامی امین با اعلام این خبر اظهار داشت: از این اعتبار ۵۰۵ میلیارد ریال بابت یارانه بلیت اتوبوسرانی های درون ... بیشتر بخوانید »

ابلاغ ضوابط و جرایم وسایل حمل و نقل باردرون شهری

در اجرای ماده 31 و 32 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و همچنین ماده 19 قانون مذکور،اجرا و اعمال کدهای تخلف2020 و 2035 توسط پلیس راهور به عوامل اجرایی پلیس ابلاغ گردید. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم با بیان این مطلب اظهارداشت :سازمان حمل و ... بیشتر بخوانید »

برخورد قانونی با رانندگانی که از سامانه هوشمند تاکسی استفاده نمی کنند

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر اصفهان با اشاره به ضرورت روشن بودن نصب سامانه هوشمند تاکسی اظهار داشت: با رانندگانی که از سامانه هوشمند تاکسی استفاده نمی کنند، برخورد قانونی می شود. به گزارش ایمنا، حسن سقایی با بیان این مطلب گفت: تاکسیدارانی که سامانه هوشمند تاکسی بر روی خودرو آنان نصب است بر طبق قانون موظف هستند از این سامانه ... بیشتر بخوانید »

BRT در میدان آزادی بدون توقف/فاز ۱ و ۲ خط یک BRT ادغام می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از ادغام فاز ۱ و ۲ خط یک BRT در میدان آزادی خبر داد. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اعلام این مطلب اظهار داشت: خط یک BRT از پل ” مقرر شد از فردا ۲۷ شهریور ماه فاز یک و دو BRT ادغام شود و کل خط به صورت ممتد ادامه ... بیشتر بخوانید »

۱۷ هزار دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه می‌شود

خبرگزاری ایمنا: معاون عمرانی و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال ۲۴۵ میلیارد تومان بابت یارانه بلیت اتوبوس و مترو به شهرداری‌های سراسر کشور پرداخت شود. به گزارش ایمنا و به نقل از سایت سازمان ” در سال‌های اخیر با مشکلاتی در حوزه حمل و نقل عمومی مواجه شدیم و با روی کار ... بیشتر بخوانید »

ناوگان اتوبوسرانی اصفهان به خط قرمز نزدیک می شود

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان با اشاره به این که همر ناوگان اتوبوسرانی از ۳ به ۸ سال افزیاش یافته است اظهارداشت: با توجه به این که متوسط عمر مفید برای اتوبوس ها در ناوگان حمل ونقل ۱۰ سال تعریف شده است و این ناوگان کم کم به خط قرمز نزدیک می شود. مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان ... بیشتر بخوانید »

آسفالت خیابان های ونکوور با پلاستیک بازیافتی

خیابان های ونکوور توسط پلاستیک بازیافت شده ، آسفالت خواهد شد. بر طبق آخرین گزارش بخش زیست پذیری جهانی واحد اطلاعات هفت نامه اکونومیست شهر ونکوور در کانادا مکانی محبوب و مناسب برای زندگی است و مرتبه سوم بهترین شهر دنیا را نیز یدک می کشد. به دلیل داشتن شرایط محیطی غیر ثابت به مقامات رسمی بر این انگیزه شده ... بیشتر بخوانید »

آشنایی با سامانه اتوبو‌‌س‌های پر سرعت (BRT)

شاید به همین دلیل است که اغلب مردم دنیا ترجیح می‌دهند از همان واژه اتوبوس برای اشاره به اتوبوس‌های سیستم BRT استفاده کنند و تنها این آمریکای شمالی‌ها هستند که از واژه BRT استفاده می‌کنند. سیستم اتوبوس‌‌های پرسرعت نامش را از سیستم “حمل و نقل پرسرعت” وام گرفته است که در آن برای وسایل نقلیه عمومی از خطوط ویژه استفاده ... بیشتر بخوانید »

تصاویری از ایستگاه های اتوبوس در سراسر دنیا

  بیشتر بخوانید »