دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اقتصاد شهری

بایگانی دسته بندی ها : اقتصاد شهری

اشتراک به خبردهی

مهدی باقربیگی رییس کمیته مدیریت شهری شد

مهدی باقربیگی منتخب مردم اصفهان در چهارمین دوره شورای اسلامی شهر با حکم دبیر حزب آزادی استان اصفهان  بعنوان ریاست کمیته مدیریت شهری استان منصوب شد . در بخشی از این حکم که به امضای دکتر عباسی رسیده است آمده ، امید انکه با بهره گیری از تمام ظرفیت های شهروندی با تشکیل کمیته ای فراگیر در سراسر محلات و  ... بیشتر بخوانید »

تحلیلی بر وضعیت پیاده راهها

تحلیلی بر وضعیت پیادهراهها در منطقه دوازده تهران با رویکرد بازآفرینی شهری تاریخ دریافت مقاله: ۶/۱۲/۱۳۹۸ تاریخ پذیرش مقاله: ۳۰/۶/۱۳۹۹ سمیه رنجبرزاده دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی شهری، گروه جغرافیا، واحد یادگار اماا م ینا ی )ره( شهر ری، دانشگاه آزاد اسالمی، تهران، ایرانcom.yahoo@ranjbar81s پروانه زیویار* دانشیار گروه جغرافیا، واحاد یادگاار اماا م ینا ی )ره( شاهر ر ی، ... بیشتر بخوانید »

کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است/ لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندان

کوروش خسروی در نخستین جلسه ستاد توسعه کارآفرینی شهر ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: در حال حاضر در شهر تعداد زیادی رویداد به صورت خودجوش به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در حال برگزاری است. وی با بیان اینکه شورای پنجم کار خود را با شعار بهبود فضای کسب و کار آغاز کرده است، اضافه کرد: طرح پیشنهادی شورای ... بیشتر بخوانید »

جزییات لایحه بودجه سال ۹۴ شهرداری کلان شهر اصفهان

شهردار اصفهان اظهار داشت: کل اعتبارات بخش حمل و نقل و ترافیک در سال آینده یک هزار و ۶۳ میلیارد تومان است. ه گزارش ایمنا، دکترسید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این مطلب گفت: تدوین بودجه شهرداری بر اساس برنامه اصفهان ۹۵ که سالانه مورد بازنگری قرار می گیرد، انجام می شود. ... بیشتر بخوانید »

اقتصاد شهری

حدثه سام دلیری   اقتصادشهری چیست؟ اقتصاد شهری، اقتصاد وجغرافیا را بهم پیوند داده  وبه بررسی انتخابهای جغرافیای  خانوارها و بنگاهها می پردازد. اقتصاد شهری بر مبنای تقاطع جغرافیا و اقتصاد تعریف می شود. اقتصاد به بررسی انتخاب های افراد با توجه به منابع کمیاب می پردازد. در حالی که خانوارها انتخاب های خود را به منظورحداکثر کردن مطلوبیت شکل ... بیشتر بخوانید »

اقتصاد شهری

سـعـی می شـود مـساله تخـصـیص عـوامـل تـولید و توزیع درآمد واقعی مناطق شهری به طور علمی ، توضیح داده شود و یکی از رشته های تخصصی اقتصاد است که با توجه به اهمیت آن ، در این مقاله با تعریفی نسبتا کامل از اقتصاد شهری به تبیین و توضیح نظریه های مطرح شده در این زمینه می پردازیم و در ... بیشتر بخوانید »

روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري شهر هزينه مي شود

مدير درآمد شهرداري اصفهان اظهار داشت: روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري شهر هزينه مي شود. به گزارش ايمنا، نادر آخوندي با اعلام اين مطلب گفت: روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري و ارائه خدمات به شهر هزينه مي شود و هزينه نگهداري اصفهان در يك هفته ۴۲ ميليارد تومان است. وي با اشاره به اينكه هزينه نگهداري شهر طي ... بیشتر بخوانید »

توسعه پایدار شهری

توسعه پایدار به مفهوم حرکت بر محور انسان-محیط است و توسعه امکانات اقتصادی با توجه به ملاحظات محیطی و عدالت اجتماعی را مورد توجه قرار می دهد. توسعه پایدار پس از مشکلات ایجاد شده از توسعه صرفا اقتصادی پس از جنگ جهانی مطرح گردید. جایی که توسعه بی رویه باعث اختلافات طبقاتی و مشکلات زیست محیطی عدیده ای شده و ... بیشتر بخوانید »

اقتصاد شهری

اقتصاد شهری چگونگی تولید وتوزیع کالا ها وخدمات، نه تنها در داخل یک شهر، بلکه بین شهرها ومناطق شهری بررسی می شود. تمرکز فعالیتهای تولیدی در یک فضا باعث تغییرکارایی تولید، توزیع کالا وخدمات در آن فضا می شود. وظیفه اقتصاد دانان شهری این است که تعیین کنند: آیا تمرکز در یک فضا مفید واقتصادی است یا خیر؟ همچنین بررسیهایی ... بیشتر بخوانید »

جستاری در مدیریت شهری

برخی اوقات فکر می کنیم دم دست ترین چیزها و پدیده ها، ساده ترین آنها هستند. مثلاً همین آب. همیشه و همه جا هست. آن قدر به آن نزدیک هستیم که حتی فکر نمی کنیم غیر طبیعی ترین ماده در طبیعت است. به عنوان نمونه وقتی جامد می شود حجمش افزایش پیدا می کند و به خاطر همین خاصیت عجیب ... بیشتر بخوانید »

اقتصاد شهری

اقتصاد شهری یکی از رشته های تخصصی اقتصاد است که با توجه به اهمیت آن ، در این مقاله با تعریفی نسبتا کامل از اقتصاد شهری به تبیین و توضیح نظریه های مطرح شده در این زمینه مي پردازیم و در ادامه نگاهی به عوامل موثر بر مدل های اقتصاد شهری در کشور های در حال توسعه مي اندازيم: اقتصاد ... بیشتر بخوانید »