دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / اصفهان

بایگانی دسته بندی ها : اصفهان

اشتراک به خبردهی

شهروند محور بودن و محله محور بودن هدف اصلی ما در مدیریت شهری است

شهروند محور بودن و محله محور بودن هدف اصلی ما در مدیریت شهری است به گزارش خبرنگار هفته نامه نور آزادی ارگان رسمی حزب آزادی دکتر سعید عباسی دبیر حزب آزادی در استان اصفهان در خصوص ضرورت شکل گیری کمیته مدیریت شهری میگوید از آنجا که شهرنشینی از عالی ترین نوع زیست بشری است که در فضای شهری به ظهور ... بیشتر بخوانید »

تشکیل دومین جلسه کمیته مدیریت شهری

دومین جلسه کمیته مدیریت شهری در تاریخ ٢٣ مهرماه ٩٩ در محل دفتر حزب آزادی با رعایت دستورات بهداشتی تشکیل و حاضران ضمن تأکید بر عدم دخالت مشی سیاسی  هیآت رییسه این مجموعه را انتخاب کردند بیشتر بخوانید »

مبنای معرفت‌شناختی شهروندی

وبگردی قرارداد اجتماعی به‌عنوان منبع و مبنای شهروندی لیبرال‌ها بر قرارداد اجتماعی به‌عنوان منبع و مبنای شهروندی می‌نگرند. از این منظر شهروندی ریشه در طبیعت انسانی ندارد تا با اختلاف و تفاوت طبیعی انسان‌ها، حقوق و تعهّدات متقابل آنان نیز متفاوت باشد؛ بلکه شهروندی ریشه در قرارداد اجتماعی دارد که مردم در پذیرش حاکمیّت سیاسی وضعیت برابر دارند و این ... بیشتر بخوانید »

“مثلث برمودا” یا “کویر بی بازگشت” ایران کجاست؟

نواندیش: تنها به فاصله چند ساعت  از تهران، جایی است که هیچ کلمه ای برای توصیف زیبایی های آن وجود ندارد. زیبایی فریبنده ریگ جن  واقع در بیابان مرکزی ایران می تواند شما را با حضور زندگی بسیار جالب در مکان ظاهری مرده شگفت زده کند. به گزارش نواندیش، ریگ جن یا منطقه معروف به مثلث برمودا  یک منطقه وسیع از تپه ... بیشتر بخوانید »

زاینده‌رود همچنان در کُما/ ابهام در تداوم اجرای پروژه تونل سوم کوهرنگ

بنابر آخرین اعلام شرکت آب منطقه ای اصفهان از مجموع ظرفیت یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون مترمکعبی سد زاینده رود هم اکنون یک دهم آن برابر با ۱۵۰ میلیون مترمکعب آب دارد. این میزان ذخیره به نوعی بحرانی بودن وضعیت سد زاینده رود و ذخیره آب اصفهان را نشان می دهد. مطابق مصوبه ۹ ماده ای شورای عالی آب برای ... بیشتر بخوانید »

اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است

هوشنگ جمشیدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به استانداردهای لازم برای سالن‌های تئاتر اظهار کرد: در حال حاضر دو سالن استاندارد تئاتر در اصفهان سالن‌های استاد فرشچیان و تالار هنر هستند و بقیه سالن‌ها یا به صورت آمفی‌تئاتر ادارات و یا مراکز دولتی هستند. وی افزود: البته ۲۷ سالن در اصفهان داریم که هنرمندان در ... بیشتر بخوانید »

کارآفرینی تنها عامل رشد اقتصادی بسیاری از کشورهای دنیا است/ لزوم گسترش فرهنگ کارآفرینی، فناوری و خلاقیت در بین شهروندان

کوروش خسروی در نخستین جلسه ستاد توسعه کارآفرینی شهر ضمن تبریک هفته جهانی کارآفرینی اظهار کرد: در حال حاضر در شهر تعداد زیادی رویداد به صورت خودجوش به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی در حال برگزاری است. وی با بیان اینکه شورای پنجم کار خود را با شعار بهبود فضای کسب و کار آغاز کرده است، اضافه کرد: طرح پیشنهادی شورای ... بیشتر بخوانید »

لزوم وجود سیاستگذاری کلان برای برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان در اصفهان

مهدی مقدری در جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان با موضوع دیدار با دبیر جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اظهار کرد: باید سیاستگذاری کلانی در راستای برگزاری این جشنواره جهانی داشته باشیم. وی با بیان اینکه جشنواره فیلم کودک و نوجوان از معدود جشنواره های بین المللی است که در تقویم جهانی رویدادهای سینمایی ... بیشتر بخوانید »

ایجاد گروه تصویرگران کودک در اصفهان در حال پیگیری است

مدیر خانه گرافیک حوزه هنری اصفهان گفت: بانک اطلاعاتی تصویرگران کودک اصفهان جمع آوری‌ و طرح موضوع شده و این کار از تهران حمایت می‌شود، در حال حاضر منتظر بررسی آن‌ها هستیم، اما این روند در حال پیگیری است. امیرمسعود حلاج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره به ایجاد گروه تصویرگران کودک اظهار داشت: در این زمینه نشست نخست برگزار ... بیشتر بخوانید »

جهان روستاییِ مردمان شهری

روستا دیگر به آن معنایی که در عصر کشاورزی بود، در جهان وجود ندارد و در ایران هم آرام آرام در حال ورافتادن است؛ اما انسان هنوز هم نیاز به غذا و تامین مایحتاج طبیعی خودش دارد. پیش از آن که بحث درباره روستا، مهاجرت روستانشینان و فرهنگ روستانشینی را باز کنم، بی مناسبت نیست که به جاده بپردازم. چندی ... بیشتر بخوانید »

دود بی‌تعهدی دولت نسبت به تأمین اجتماعی در چشم کارگران رفته است

سئول کانون انجمن‌های صنفی کارگران اصفهان با بیان اینکه تاکنون برخی تعهدات را دولت انجام نداده است، گفت: دود بی تعهدی دولت نسبت به تأمین اجتماعی در چشم کارگران رفته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، علی یزدانی بعد از ظهر امروز در نشست خبری مسئولان تشکلات کارگری اصفهان با اصحاب رسانه اظهار داشت: بحثی به نام سه جانبه گرایی داریم که ... بیشتر بخوانید »

بحران شرم‌آوری که خار چشم گردشگری ایران شده

روژه سرویس‌های بهداشتی بیشتر از ۱۵ سال است که در ایران به شوخی گرفته شده، از همان موقع که اسفندیار رحیم مشایی، رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود و از ساخت «یک هزار سرویس بهداشتی در هر ۲۵ کیلومتر از جاده‌های ایران و سرویس‌های فوق‌العاده پاکیزه‌ای که اگر عسل روی کف آن ریخته شود، از خوردن آن منصرف نمی‌شوید»، ... بیشتر بخوانید »

لزوم اجماع برای نجات محور تاریخی چهارباغ عباسی اصفهان

مهدی مقدری در دوازدهمین  جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با ارائه بخش هایی از نطق خود را پیرامون نجات چهارباغ عباسی اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ سال از عمر خیابان چهارباغ عباسی سپری شده است و اگرچه این گذر فرهنگی تا حقیقت و هویت خود فاصله بسیار دارد، اما رنگِ تعلق و نفوذ آن در دل مردم اصفهان، ایران ... بیشتر بخوانید »

ضرورت بازگشت به گفت و گوی تمدن ها

مهدی مزروعی در دوازدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت ۲۰ آبان ماه به عنوان روز تاسیس کانون وکلا اظهار کرد: در روز ۲۰ آبان ماه سال ۱۳۰۹ کانون وکلای دادگستری به ریاست علی اکبر خان داور-وزیر عدلیه وقت- تاسیس شد و پس از آن در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۳۱ با تصمیم مرحوم مصدق به استقلال رسید،لذا ... بیشتر بخوانید »

خانواده، بی سرپرست است / توران ولی مراد

«ارزش بالای خانوادگی» یکی از مهمترین داشته های جامعه ایرانی است که می تواند برای جهان به عنوان الگویی مایه افتخار قرار گیرد. خانواده به عنوان یک موجود زنده از شرایط فرهنگی- اجتماعی- سیاسی- حقوقی و اقتصادی تاثیرپذیر است و می تواند دستخوش تغییرات شود از همین رو احتیاج به مراقبت دارد. خانواده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به ... بیشتر بخوانید »

آخرین وضعیت لوایح حوزه وظیفه ای شهرداری ها در گفت وگوی معاون شهرداری‌ها

معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداری‌هاو دهیاریهای کشور با تشریح آخرین وضعیت دو لایحه مرتبط با مدیریت شهری،‌ از برنامه‌ریزی برای تصویب آنها حداکثر تا پایان سال اول دولت خبر داد. جزئیات لوایح دو قلو برای شهرداری‌ها نشان می‌دهد شمارش معکوس برای تشکیل «دولت محلی» به‌خصوص در کلان‌شهرها آغاز شده؛ به‌طوری‌که در صورت تصویب نهایی لوایح، مجموعه‌ای از مسوولیت‌های فعلی دولت ... بیشتر بخوانید »

مجموعه شهر علم باید تقویت شود

کوروش محمدی در بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر از مجموعه شهر علم با بیان اینکه حامی این جریان فرهنگی هستیم و از این جریان حمایت می کنیم، اظهار کرد: کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر با تمام توان در خدمت این جریان ارزشمند فرهنگی است و شهر علم پشتوانه ای برای بحث های ... بیشتر بخوانید »

نصیر ملت عضو شورای شهر اصفهان : تاکید بر بازنگری طراحی مجموعه شرکت نمایشگاه ها

نصیر ملت در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر طراحی به روز خطوط قطار شهری اصفهان اظهار کرد: طراحی مجموعه خطوط قطار شهری اصفهان در سال ۱۳۷۰ انجام شده و با شرایط جمعیتی و فیزیکی امروز و آینده شهر تناسب منطقی ندارد. وی بر بازنگری طراحی مجموعه شرکت نمایشگاه ها با توجه به ظرفیت موجود و ... بیشتر بخوانید »

فریده روشن :رشد و توسعه فرهنگ باید متناسب با نیازهای به روز شهروندان و متناسب با جمعیت اصفهان باشد

فریده روشن در مراسم کلنگ زنی بازسازی سینما ساحل اصفهان با اشاره به اینکه طی مدت اخیر اقدامات خوبی در راستای رسیدگی به وضعیت سینماهای اصفهان صورت گرفته است، اظهار کرد: وجود پردیس خانواده و پردیس ساحل در شهر اصفهان مورد نیاز است. رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان تصریح کرد: ما در شورای شهر چه ... بیشتر بخوانید »

نایب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان: امروز نباید گرد و غبار غربت بر روی هنر اصفهان بنشیند

علیرضا نصر اصفهانی در دهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن گرامیداشت ۱۳ آبان ماه به عنوان روز دانش آموز اظهار کرد: از تمام عزیزانی که این روزها مراسم تودیع آنها برگزار شد به جهت تلاش ها و زحماتی که در مدیریت شهری متحمل شدند، تقدیر و تشکر می کنیم و همچنین به عزیزانی که منصوب شدند و مسئولیت ... بیشتر بخوانید »

تساوی حقوق زنان و مردان

ساوی حقوق زنان و مردان بنا به گزارش  سال ۲۰۱۲ سازمان اقتصاد جهانی در باره تساوی حقوق زنان و مردان  آمده است که زنان در سراسر دنیا  شانس بسیار کمی در مقایسه با مردان دارند . آنها در آمد پائین تری دریافت می کنند و اکثراً برای مشاغل سطح پائین تری انتخاب می شوند . بدترین خبر اینستکه در هیچ ... بیشتر بخوانید »

نابرابری زنان و مردان در بازار کار

سازمان بین المللی کار در گزارشی از ادامه نابرابری زنان و مردان در عرصه بازار کار ۱۷۸ کشور جهان با وجود بهبود ۰٫۶ درصدی شکاف جنسیتی شغلی از سال ۱۹۹۵ تاکنون خبر داد. سازمان بین المللی کار یکی از موسسه های تخصصی سازمان ملل متحد است که به امور مربوط به کار و کارگران می‌پردازد. این سازمان در سال ۱۹۱۹ ... بیشتر بخوانید »

شهر زنان فراموش‌شده در هند

“ورینداوان” شهری مقدس است که بسیاری از زنان بیوه هند برای فرار از زندگی طاقت فرسا پس از آنکه خانواده های شان آنها را به حال خود رها می کنند به آنجا پناه می آوردند. در این شهر مقدس بیش از ۴۰۰۰ معبد وجود دارد. در طول سال‌ها این شهر به پناهی برای زنان بیوه هندی تبدیل شده است و ... بیشتر بخوانید »

فانتزی و فمنیسم در شهر زنان

شهر زنان فیلمی ست در قالب فانتزی که در زیرلایه های خود به مقوله ی فمنیسم می پردازد اگرچه این پرداخت بسیار رویاگون و در فضای ذهنی شخصیت اول فیلم(مارچلو ماستریانی)صورت می گیرد اما این شهر خود داعیه ای ست بر شهری برساخته از ایدئولوژی های حاکم بر جامعه در آن سال ها. می توان گفت این فیلم از نظر ... بیشتر بخوانید »

فضای پارک خودرو در شهر اصفهان افزایش می یابد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: فضای پارک خودرو در شهر اصفهان افزایش می یابد. علیرضا صلواتی با اشاره به اینکه نزدیک به ۱۰۰ پارکینگ در شهر اصفهان وجود دارد، اظهارکرد: تا پایان سال جاری ظرفیت پارکینگ‌های شهر از ۱۵ هزار فضای پارک به ۲۰ هزار فضای پارک خودرو افزایش می یابد. وی افزود: در بودجه سال ... بیشتر بخوانید »

رفع مشکل مهاجرت نیازمند استفاده از تمام ظرفیت‌های استان است

شهردار اصفهان با بیان اینکه باید دقت کنیم که شهر بسیار زیبای اصفهان به دلیل میزان مهاجرت‌های بالا به استان اصفهان مبدل نشود، افزود: تبیین ظرفیت‌های خوب استانی می‌تواند به امر مهاجرت معکوس کمک شایان توجهی کند. به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، مهدی جمالی‌نژاد در جلسه شورای اسلامی استان اصفهان با تبریک ایام‌الله دهه فجر و تقدیر از ... بیشتر بخوانید »

حفاری خط دو مترو مشروط به حفظ بناهای تاریخی است

فریدون الهیاری در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه اصفهان، با بیان اینکه شروط یونسکو برای حفر تونل خط دو مترو اصفهان از زیر میدان نقش جهان باید تحقق یابد، اظهار کرد: حفاری در این بخش تنها در شرایطی انجام خواهد گرفت که از یک سو اطمینان کامل نسبت به حفظ بناهای میراثی و تاریخی این منطقه حاصل ... بیشتر بخوانید »

مسیر گردشگری کبو ترخانه های گورت ایجاد می شود

مسیر گردشگری کبو ترخانه های گورت ایجاد می شود. اجرای این طرح بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از امسال آغاز می شود و در مدت زمان ا تا ۲ سال مجموعه گردشگری کبو تر خانه های گورت شکل می گیرد. به گزارش ایمنا، برج های کبوتر یا کبوترخانه ها از جمله آثارتار یخی هستند که خاص اصفهان است ... بیشتر بخوانید »

تا پایان امسال همه کتابخانه های شهرداری اصفهان “مخزن باز” می شوند

معاون فرهنگی – هنری سازمان فرهنگی – تفریحی شهرداری اصفهان اعلام کرد: شهرداری اصفهان در حال حاضر ۷۲ باب کتابخانه و سالن مطالعه در سطح مناطق ۱۵ گانه دارد که بنا دارد تا پایان امسال همه این کتابخانه ها را “مخزن باز” کند تا مراجعه کنندگان در مخزن کتاب حرکت نموده و کتاب مورد نظرشان را بیابند. به گزارش ایمنا ... بیشتر بخوانید »

نظارت مکانیزه محدوده طرح زوج و فرد از ۲۰ مردادماه در اصفهان اجرا می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از اجرای طرح نظارت مکانیزه طرح زوج و فرد از ۲۰ مرداماه جاری در اصفهان خبر داد و گفت: اجرای طرح کنترل مکانیزه به معنای حذف نیروهای راهنمایی و رانندگی در شهر نیست . به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اشاره به این که در حال حاضر ورودی به محدوده زوج و ... بیشتر بخوانید »

راه اندازی مددسرای بانوان در اصفهان

مدیر امور اجتماعی و مشارکت مردمی معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان اعلام کرد: به منظور حمایت از بانوان آسیب دیده معتاد بی خانمان مددسرای بانوان با همکاری شهرداری و بهزیستی راه اندازی می شود. به گزارش ایمنا، مسعود مهدویان فر با بیان این مطلب گفت: طبق نظر کارشناسان اکتفای صرف به  درمان و ساماندهی در مورد اعتیاد موثر نیست و ... بیشتر بخوانید »

دستورالعمل های نظام اجرایی شهرداری ها در حال نهایی شدن است

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از تهیه اولین مجموعه از دستورالعمل های تخصصی مربوط به طراحی و تدوین نظام فنی و اجرایی شهرداریها از سوی این معاونت و ابلاغ آن در روزهای آتی خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، علی نوذرپور با ... بیشتر بخوانید »

دستگاههای خدمت گذار باید نقد منصفانه و بی طرفانه را برتابند/ نقد، متکی و قائم به شناخت علمی است

شهردار اصفهان در پیامی فرارسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مطبوعات تبریک گفت. به گزارش ایمنا متن تبریک دکتر جمالی نژاد به شرح ذیل است: ن والقلم و ما یسطرون در اقلیم پاک و تابناک قلم، جز با پر پرواز عشق و آفرینش نتوان به آسمان عزت و سربلندی پرگشود و هر آن کس که جز ... بیشتر بخوانید »

تولید روزانه ۵ هزار تن پسماند خانگی و ساختمانی در اصفهان

زباله در روزگار ما به “طلای کثیف” مشهور است از آن روی که با روش‌‌های نوین بازیافت، می‌توان علاوه بر نجات محیط‌زیست از نابودی تدریجی به اقتصاد شهرها یا کشورها کمک کرد . به گزارش ایمنا، برای این‌که مشارکت مردم در زمینه همکاری پیرامون تفکیک پسماندها جلب شود باید سطح اطلاعات و آگاهی مردم در زمینه بازیافت افزایش یابد یعنی ... بیشتر بخوانید »

مجتمع مطبوعاتی منشا تاثیر در حوزه فرهنگ محسوب می شود

دغدغه معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان، حفظ حریت جامعه مطبوعاتی و عدم آسیب به حثیت و هویت جامعه مطبوعاتی است. به گزارش ایمنا، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان در نشست و بازدید اعضای کمیسیون های شورای اسلامی شهر اصفهان و هیات مدیره مجتمع مطبوعاتی اعلام کرد: زمانی که من به خانواده شهرداری پیوستم تصمیمات تاسیس مجتمع گرفته شده بود، از ... بیشتر بخوانید »

۱۵ درصد شهروندان وسیله سفرهای درون شهری خود را تغییر داده اند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: بر اساس نظرسنجی های انجام شده ۱۵ درصد شهروندان وسیله سفرهای درون شهری خود را تغییر داده اند . به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اشاره به اینکه حدود ۵ سال از آغاز به کار خط ویژه BRT در شهر اصفهان می گذرد، افزود: از سال ۸۹ تاکنون اتوبوس های بی ... بیشتر بخوانید »

برگزاری جشنواره هفته های فرهنگی شهرهای کشور در اصفهان

مدیر تفریحی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری ‏اصفهان از برگزاری جشنواره هفته های فرهنگی شهرهای کشور در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش ایمنا،‏امیرحسین ماه آورپوردر گفتگو با صدای شهر افزود:در این جشنواره برنامه به این صورت خواهد بود که یک هفته شهروندان اصفهانی میهمان شهرهایی همچون تبریز، اهواز و شیراز خواهند بود و یک هفته هم شهروندان آن شهرها ... بیشتر بخوانید »

رسانه‌های شهرداری همراه و هم‌صدا می‌شوند

مدیر روابط عمومی شهرداری اصفهان با حضور در خبرگزاری ایمنا ضمن دیدار با فعالان تنها خبرگزاری رسمی استان اصفهان ضمن تبریک ثبت رکورد جدید بازدید از این رسانه از بر حمایت از این رسانه برای توسعه فعالیت ها و ظرفیت های ایمنا تاکید کرد. به گزارش ایمنا، همزمان با آغاز به کار شهردار جدید اصفهان،‌ تغییرات در ساختار مجموعه شهرداری ... بیشتر بخوانید »

مدیر منطقه ۷ شهرداری اصفهان منصوب شد

شهردار اصفهان طی حکمی مهندس علی اصغر شاطوری را به سمت مدیر منطقه ۷ شهرداری اصفهان منصوب کرد. به گزارش ایمنا، دکتر جمالی نژاد در حکم انتصاب مدیر منطقه ۷ شهرداری اصفهان خطاب به  علی اصغر شاطوری آورده است: اصفهان شهر گنبدهای فیروزه ای به بستری پهناور برای خدمت به مردم سرافراز و حق شناس آن مبدل گشته و می ... بیشتر بخوانید »

دیدار استاندار و شهردار منتخب اصفهان

با حمایت از شهردار فعالیت ها را به خوبی پیش می بریم/ جمالی نژاد: با مدیریت جهادی برای آبادانی شهر گام برمی داریم خبرگزاری ایمنا:استاندار اصفهان تاکید کرد: با حمایت از شهردار جدید فعالیت ها را به خوبی به پیش می بریم. به گزارش ایمنا به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان دکتر رسول زرگرپور در دیدار با شهردار منتخب ... بیشتر بخوانید »

حاکمیت اقتصاد دانش بنیان دراصفهان

شهردار جدید اصفهان از بروز و حضور جدی بخش خصوصی در پروژه های شهری با همکاری مدیران ارشد استان و اعضای شورای اسلامی شهر خبرداد. به گزارش ایمنا، دکتر مهدی جمالی نژاد ضمن تقدیر و تشکر از اعتماد اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان برای واگذاری تصدی سمت شهرداری به او گفت: بنده در این مسیر تمام تلاش خود را به ... بیشتر بخوانید »

دکتر مهدی جمالی نژاد شهردار کلان شهر اصفهان شد

دکتر مهدی جمالی نژاد به عنوان شهردار نصف جهان انتخاب شد.  به گزارش ایمنا جلسه علنی فوق العاده شورای اسلامی شهر اصفهان با موضوع انتخاب شهردار اصفهان امروز برگزار شد و طی رأی گیری از ۲۱ نفر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان دکتر مهدی جمالی نژاد با کسب ۱۹رأی موافق و دو رای ممتنع به عنوان شهردار کلان شهر اصفهان انتخاب و ... بیشتر بخوانید »

شهرداراصفهان منتخب همه گروه ها است

رضا امینی ظهر امروز در نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان که به صورت فوق‌العاده برگزار شد، اظهار کرد: نود و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به صورت فوق‌العاده برای انتخاب شهردار اصفهان برگزار شده است. وی با بیان اینکه انتخاب شهردار به عنوان دستور جلسه علنی امروز شورای شهر است، اضافه کرد: حلول ماه ... بیشتر بخوانید »

ماراتن نفس گیر انتخاب شهردار اصفهان

در حالی که به گفته منابع نزدیک به شهرداری اصفهان شنبه  ۳۰ خرداد شهر دار اصفهان انتخاب میشود لابی های گسترده ای در سطح جناحهای سیاسی و گروههای اجتماعی در جریان است  در زمان تنطیم این خبر خراسانی / حسینی / محمدی / جمالی نژاد/ ابوالحسنی/ محمدی / نور صالحی / شعرباف گزینه های پایانی بوده اند در این بین ... بیشتر بخوانید »

امیدواریم در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول مترو باشیم

سرپرست شهرداری اصفهان با بیان اینکه تمام تلاش شهرداری بر این است که فاز اول مترو سریعتر به بهره برداری برسد، اظهار داشت: امید است در تابستان شاهد راه اندازی فاز اول قطار شهری باشیم. به گزارش ایمنا، علیرضا بوژمهرانی در حاشیه ورود واگن های مترو به اصفهان با بیان این مطلب گفت: در زمستان سال گذشته تصمیم قاطعی از سوی مدیریت ... بیشتر بخوانید »

دوچرخه بهترین وسیله برای حمل و نقل در اصفهان

استاد دانشگاه برکلی آمریکا با بیان اینکه بهره گیری از تکنولوژی پایدار در شهر سازی موثر است، اظهار داشت: نقش تخصصی حمل و نقل، شهرسازی و توسعه پایدار و استفاده بهینه از گذرگاه های عابر پیاده موضوع اصلی شهرسازی است. به گزارش ایمنا، پروفسور رابرت در چهارمین نشست شهر سازی توسعه پایدار شهری با بیان اینکه برای بهبود سازی محیط ... بیشتر بخوانید »

کرایه وسایل نقلیه افزایش نیافته است

رانندگان وسایل نقیله عمومی به هیچ وجه مجاز به افزایش کرایه به بهانه افزایش قیمت سوخت نیستند. به گزارش ایمنا، حسین‌علی امیری در پاسخ به سوالی درباره تمهیدات وزارت کشور برای جلوگیری از افزایش نرخ کرایه وسایل نقلیه عمومی در پی افزایش قیمت سوخت گفت: از ابتدای سال ۹۴ نرخ کرایه تاکسی ” از ابتدای سال ۹۴ نرخ کرایه تاکسی ها ... بیشتر بخوانید »

سقف سیتی سنتر فرو ریخت

فرو ریختن بخشی از تاسیسات سقف سیتی سنتر اصفهان باعت وارد آمدن خسارت به بیش از یکصد خودرو شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، بعد از ظهر امروز بخشی از تاسیسات فاضلاب سیتی سنتر اصفهان دچار حادثه شد و با سقوط بر سر خودروهایی که در این مرکز پارک بودند، خساراتی را به بار آورد. محمد رضا محسنی،مدیراجرایی سیتی ... بیشتر بخوانید »

علت تاخیر پرداخت سهم اصفهان برای خرید واگن مشخص نبودن جزئیات خطوط مترو بود

قائم مقام و مدیر امور سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری اصفهان اظهار داشت: از آنجایی که مشخصات خطوط مترو برای خرید واگن به درستی ارائه نشده بود، پرداخت سهم اصفهان در این خصوص با تاخیر انجام شد. به گزارش ایمنا، سید جمال الدین صمصام شریعت در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص سوالات مطرح شده در ... بیشتر بخوانید »

شایعات و می گویندها ما را به حاشیه می برد

سید مرتضی سقائیان نژاد در مراسم بهره برداری از طرح های منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و نزدیک شدن به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: در آستانه سالروز خرمشهر روز ایثار و استقامت قرار داریم، روزی که از آن یاد گرفته ایم در کشور مدیریت جهادی داشته باشیم. وی با اشاره به اینکه باید باید از حماسه های ... بیشتر بخوانید »

برپایی سومین نمایشگاه تخصصی خرید اسباب بازی پارکهای شهری

سرپرست سازمان زیبا سازی شهرداری اصفهان از برپایی سومین نمایشگاه تخصصی خرید اسباب بازی پارکهای شهری در مناطق مختلف شهر اصفهان خبر داد. به گزارش ایمنا، حسن موذنی درخصوص برپایی نمایشگاه تخصصی خرید اسباب بازیهای پارکهای شهری گفت:در پی اعلان فراخوان خرید تجهیزات پارک های بازی توسط سازمان زیباسازی، شهر اصفهان در بهار سال ۱۳۹۳ شاهد برگزاری “دومین نمایشگاه تخصصی ... بیشتر بخوانید »

۷۲ کتابخانه در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان فعال است

مدیر امور کتابخانه ها و سالن مطالعه سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان از فعالیت ۷۲ کتابخانه زیر نظر این سازمان در مناطق ۱۵ گانه شهرداری اصفهان خبر داد. به گزارش ایمنا، حامد نظری با بیان این مطلب افزود: در کل کتابخانه های شهرداری اصفهان ۶۶۰هزار جلد کتاب، چهار هزار و ۸۰۰ منبع دیداری و شنیداری و شش هزار و ۵۰۰ ... بیشتر بخوانید »

مادی ها پارک های خطی اصفهان می شوند

سید جلال عمرانی با بیان این مطلب افزود: شهروندان تا یکسال آینده شاهد تحولات خوبی در محوطه انهار و مادی‌های اصفهان خواهند بود. وی با اشاره به تخصیص ۵۳ میلیارد تومان برای ساماندهی مادی ها و انهار اصفهان در سالجاری ، بیان داشت: ۲۷۵ کیلومتر مادی در سطح شهر اصفهان وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها ساماندهی سالانه ۳۰ کیلومتر از ... بیشتر بخوانید »

۱۵۰ تن از پسماند شهر، مواد پلیمری است

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد: روزانه هزار تن پسماند از سطح شهر جمع آوری می شود که متاسفانه ۱۵۰ تن آن را مواد پلیمری تشکیل می دهد. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: روزانه ۱۵۰ تن زباله مواد پلیمری شامل ظروف یکبار مصرف، انواع پلاستیک های بادی و تزریقی، کیسه های زباله ... بیشتر بخوانید »

نیروگاه خورشیدی مرکز همایش های بین المللی را نورانی می کند

مجموعه همایش‌های بین‌المللی اصفهان یکی از پروژه‌های شاخص و مهم شهر اصفهان است که در یک عرصه ۵۰ هکتاری و در پنج فاز احداث خواهد شد، تاکنون ۵۳ درصد پیشرفت داشته است . به گزارش ایمنا، ساختمان این مجموعه به گونه ای طراحی شده که گویای عبارت معروف ” اصفهان، نصف جهان است ، چرا که شکل نیم کره بودن ... بیشتر بخوانید »

شهردار اصفهان به شهروندان این شهر نوید داد که در اواسط سالجاری متروی اصفهان به حرکت در می آید.

دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد در برنامه زنده تلویزیونی “چهارباغ” که از سیمای مرکز اصفهان پخش شد ، به هفته بزرگداشت اصفهان اشاره کرد و گفت: در سال ۸۴ به فکر افتادیم که روزی را به نام “روز اصفهان” برای بازشناسی هویت این شهر تاریخی نامگذاری کنیم، از این رو میان نامگذاری در دو ایام- یکی در آذرماه و دیگری ... بیشتر بخوانید »

بازدید رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد از سازمان حمل و نقل بار

صبح روز یکشنبه ششم اردیبهشت ۹۴ براتعلی خاکپور رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی مشهد از سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد ، براتعلی خاکپورهمزمان با هفته شوراها در بازدید ازسازمان مدیریت حمل و نقل بار ضمن ... بیشتر بخوانید »

احداث ۳ ایستگاه معاینه فنی خودرو در غرب، شرق و شمال اصفهان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اعلام کرد: به دنبال کاهش آلودگی هوا احداث ۳ ایستگاه معاینه فنی خودرو در غرب، شرق و شمال اصفهان در دست انجام است. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: یکی از برنامه های کاهش آلودگی هوا در سال جاری اعمال جدی تر قانون معاینه فنی خودرو است. وی ... بیشتر بخوانید »

فراخوان نوزدهمین جشنواره گل و گیاه و ماهی های زینتی اعلام شد

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان از انتشار فراخوان نوزدهمین جشنواره گل و گیاه و ماهی های زینتی اصفهان خبر داد. به گزارش ایمنا، سید اصغر سقاییان نژاد با اعلام این خبر گفت: سازمان میادین میوه و تره بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری اصفهان سالانه سه بار جشنواره در مباحث گل و ... بیشتر بخوانید »

برنامه های هفته نکوداشت اصفهان + جدول و اینفوگرافی

برنامه به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان از سوی معاونت فرهنگی -اجتماعی، سازمان فرهنگی و تفریحی، مجموعه فرهنگی، تاریخی و مذهبی تخت فولاد، سازمان فرهنگی و ورزشی و سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت ماه سال جاری به اجرا در می آید. به گزارش ایمنا،به مناسبت هفته نکوداشت اصفهان همانند سال های گذشته شهرداری برنامه های ویژه ای ... بیشتر بخوانید »

پیامک های تبلیغاتی ساماندهی می شود

امان‌دهی ارسال خدمات پیامکی در شبکه‌های ارتباطی با الزام ارائه‌دهندگان خدمات پیام‌کوتاه موبایل، مبنی‌بر دریافت مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وارد فاز اجرائی شد. آیین‌نامه سامان‌دهی و نظارت بر خدمات پیامکی شبکه‌های ارتباطی، بهمن‌ماه سال ۹۳ در جلسه شورای‌عالی فضای مجازی به تصویب رسید تا با وجود توسعه و پیشرفت فناوری‌ها در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات و ... بیشتر بخوانید »

طرح تولید برق از پسماند شهر اصفهان به روش هضم بی هوازی کلید خورد

با عقد قرارداد بین شهرداری اصفهان و شرکت ICC(شرکت کود آلی ایران متعلق به شهرداری اصفهان)، به صورت رسمی طرح تولید برق از پسماند شهر اصفهان به روش هضم بی هوازی، کلید خورد. به گزارش ایمنا، مسئول توسعه پایدار شهرداری اصفهان در این خصوص گفت: جلوگیری از انتشار آلودگی های ناشی از دفن پسماندهای شهری در خاک، جلوگیری از انتشار ... بیشتر بخوانید »

تاریخ اصفهان از فردا زنده می شود

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان اعلام کرد: همزمان با هفته نکوداشت اصفهان ، دوران صفوی ، قاجار و دوران معاصر در میدان امام(ره) و پارک طبیعی ناژوان تحت عنوان برنامه کاروان اصفهان به نمایش در می آید. به گزارش ایمنا، مهدی بقایی با بیان این خبر گفت: در هفته نکوداشت اصفهان دوران صفویه و قاجار بازسازی و به نمایش ... بیشتر بخوانید »

ارائه خدمات به بانوان فعال درحوزه حمل و نقل بارمشهد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل باردرون شهری وحومه شهرداری مشهد ازارائه خدمات ویژه به بانوان فعال درحوزه حمل ونقل باردرون شهری همزمان با هفته بزرگداشت مقام زن خبرداد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل ونقل باردرون شهری وحومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم انتخاب روز میلاد فاطمه زهرا (س) به عنوان روز زن را نشان از جایگاه ... بیشتر بخوانید »

برخی منابع از خودکشی یکی از قربانبان فرودگاه جده خبردادند

برخی منابع خبری از خودکشی یکی از قربانیان نوجوان فرودگاه جده خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به نقل از یک مقام مسئول که نخواست نامش فاش شود، لحظاتی پیش خبرگزاری ایرنا(جمهوری اسلامی ایران) در بخش ویژه خود که تنها بخشی از مسئولان امکان بازدید از آن را دارند، از خودکشی یکی از قربانبان حادثه فرودگاه جده خبر ... بیشتر بخوانید »

کمبود یک میلیارد مترمکعبی آب در مخزن سد زاینده‌رود/ آب تا نیمه خرداد ماه جریان دارد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه برای تامین آب کشت پاییزه کشاورزان شرق آب زاینده رود تا نیمه خرداد ماه جاری خواهد بود، گفت: از کل ظرفیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود، تاکنون حدود ۴۰۰ میلیون مترمکعب از مخزن سد پر شده است. به گزارش ایمنا مسعود میرمحمدصادقی از رهاسازی دوباره آب از سد ... بیشتر بخوانید »

دیگرنمی‌توانیم دراصفهان برنج وچمن بکاریم

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در بازدید از تالاب بین‌المللی گاوخونی گفت: ما باید بتوانیم حقابه مورد نیاز تالاب بین‌المللی گاوخونی را برای این‌که تالاب حیات طبیعی خود را به دست بیاورد، تأمین کنیم. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز و به نقل از روابط عمومی محیط‌ زیست اصفهان، معصومه ابتکار با اشاره به ارزشمند بودن تالاب بین‌المللی گاوخونی برای اصفهان ... بیشتر بخوانید »

لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی تصویب شد

در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان لایحه افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی به تصویب رسید. به گزارش ایمنا، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان در حاشیه جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان در این باره گفت: کرایه تاکسی های شهر اصفهان به ازای هر کورس ۳۴۴ تومان بود که با این افزایش ۲۰ درصدی ... بیشتر بخوانید »

اسکان بیش از ۹۲ هزار مسافر نوروزی در اصفهان

جانشین رییس ستاد هماهنگی خدمات سفر شهراصفهان گفت: در نهمین شب فروردین ماه سال جاری بیش از ۹۲ هزار و ۱۲۸ نفر در محل های اسکان ستاد مسافران نوروزی مستقر شدند. به گزارش ایمنا، مهندس محسن رنجبر با اعلام این خبر تصریح کرد: ۲۷ هزار نفر در مدارس آموزش و پرورش، ۴۳هزار نفر در منازل استیجاری، ۵هزار و ۸۰۰ نفردر ... بیشتر بخوانید »

جمع آوری بیش از ۷ هزار تخته چادر از سطح پارکهای شهر اصفهان

مسوول کمیته قضائی و انتظامی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهر اصفهان اظهار داشت: از ۲۷ اسفندماه تاکنون ۷ هزار و ۳۸۶ تخته چادر از سطح پارکهای شهر جمع آوری شد. به گزارش ایمنا، مجتبی کاظمی با بیان مطلب گفت: از ۲۷ اسفندماه تاکنون ۷ هزار و ۳۸۶ تخته چادر که به صورت غیرمجاز در سطح پارکهای شهر برپا شده بود، ... بیشتر بخوانید »

سازمان حمل و نقل بارمشهد موفق به اخذ ایزو۹۰۰۱ شد

سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد همزمان با آغاز سال جدید موفق به اخذ گواهینامه معتبر بین المللی سیستم مدیریت کیفیت (ایزو ۹۰۰۱) گردید. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم با بیان این مطلب گفت : یکی از استانداردهای جهانی ... بیشتر بخوانید »

دانشنامه گردشگری اصفهان در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد

معاون شهردار اصفهان گفت: مسافران نوروزی اصفهان می توانند هر روز از طریق “رادیو صدای شهر” دانشنامه گردشگری اصفهان را ورق بزنند. همراز:دکتر مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب افزود: استان اصفهان بادارا بودن ۱۰۷ هزار کلیومتر مربع مساحت و جمعیتی بالغ بر ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر که بیش از ۲ میلیون نفر آنها در شهر اصفهان ... بیشتر بخوانید »

زمین زیرپای شهروندان جاخالی می دهد

برخی خیابان چهارباغ را مرکزی ترین خیابان شهر می دانند وبرخی هم خیابان شمس آبادی را،خیابانی که به منظور کمک به قدیمی ترین گذر در حال استفاده جهان راه اندازی شدوحالا برای خودش سری از سرا درآورده و باید برای کاهش تردد در آن، خیابان کمکی طراحی و تعبیه کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، این روز ها خیابان ... بیشتر بخوانید »

طرح زوج و فرد اعمال نمی شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اعلام کرد: از دیروز الی ۱۵ فروردین ماه سال آینده طرح محدوده زوج و فرد اعمال نمی شود. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: به جهت سفرهای نوروزی و حضور گردشگران از ۲۵ اسفندماه الی ۱۵ فروردین ماه طرح محدوده زوج و فرد خودروها اعمال نمی شود. وی ... بیشتر بخوانید »

در نخستین جلسه شورای شهر در سال آتی در رابطه با نرخ کرایه تاکسی ها تصمیم گیری می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان عنوان کرد: در نخستین جلسه شورای شهر در رابطه با نرخ کرایه تاکسی ها تصمیم گیری می شود. به گزارش ایمنا،علیرضا صلواتی با اعلام این مطلب اظهار داشت:باتوجه به تورم سالیانه و افزایش قیمت بیمه، حقوق و دستمزد افزایش ۱۷ درصدی دستمزد در شورای شهر به تصویب رسید. وی اذعان داشت:پیشنهاد شد ... بیشتر بخوانید »

رونمایی از سیستم نظارت و بازرسی حوزه حمل و نقل بار در مانور خدمت

استاندار خراسان رضوی درمانور خدمت از سیستم دیده بان (نظارت و بازرسی ) و لباس جدید بازرسان سازمان حمل و نقل بار درون شهری رونمایی کرد به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد ، سید مهدی علوی مقدم در خصوص رونمایی از سیستم نظارت و بازرسی در مانورخدمت که در کمپ ... بیشتر بخوانید »

ساماندهی دفاترخرده بار اطراف پایانه مسافربری مشهد

ساماندهی دفاتر خرده بار اطراف پایانه مسافربری را با جدیت پیگیری می کنیم. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد ، عبدا…ارجاعی در نشست ساماندهی دفاتر خرده بار درمحل سازمان پایانه های مسافربری ،فعالیت افرادی تحت عنوان دلال در اطراف پایانه،تخلیه کالا و باردرحاشیه ترمینال و عدم مراجعه به انبار توشه ... بیشتر بخوانید »

زمین خواران ورزشگاه نقش جهان تحت تعقیب قضایی

رئیس‌کل دادگستری استان اصفهان گفت: قرار تعقیب قضایی برای ۱۵ زمین‌خوار ورزشگاه نصف جهان صادر شده و در نهایت ۱۴۰ هکتار از زمین‌های اطراف به ارزش ۳ هزار میلیارد ریال بازپس‌گیری شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،به نقل از روابط عمومی اداره کل دادگستری استان اصفهان، احمد خسروی‌وفا با اشاره به اینکه مبارزه با زمین‌خواران و تصرف کنندگان املاک ... بیشتر بخوانید »

تمدید ساعات کار پارکینگ های مرکز شهر تا ساعت ۲۴ شب

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از تمدید ساعات کار پارکینگ های مرکز شهر تا ساعت ۲۴ شب در روزهای پایانی سال خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزد یک شدن روزهای پایانی سال و افزایش ... بیشتر بخوانید »

منتخبین اتاق بازرگانی اصفهان مشخص شدند

پس از چندروز پرالتهاب در فضای اقتصادی استان، کار شمارش آرای فعالان اقتصادی برای انتخاب نمایندگان اتاق بازرگانی،صنعت و معدن وکشاورزی به پایان رسید واسامی فعالان اقتصادی راه یافته به این ماراتن اقتصادی اعلام شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،اسامی منتخبان به این شرح است: در بخش بازرگانی:آقایان مسعود گلشیرازی، مرتضی بیشه ای، مصطفی رناسی، قاسم علی جباری، حجه ... بیشتر بخوانید »

دولت بدهی خود به صندوق بازنشتگی فولاد را می پردازد

نماینده مردم شهرستان لنجان در مجلس شورای اسلامی گفت: زمینه وصول بدهی دولت به صندوق بازنشستگان فولاد فراهم شود. مجید منصوری در جمع بازنشستگان فولاد در مصلی شهر فولادشهر اظهار کرد: نشست مشترکی بین چهار تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رفع مشکل معیشتی بازنشستگان صندوق فولاد برگزار شد. وی افزود: متاسفانه ... بیشتر بخوانید »

آماده باش پلیس برای ورود به نوروز

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان گفت: ۸۰۰ نیروی آماده‌باش اجرای طرح نوروزی پلیس را در سطح شهر اصفهان اجرا می‌کنند. سرهنگ حسین غلامی به اجرای طرح نوروزی اشاره و اظهار کرد: برای اجرای طرح نوروزی ۳۰۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت پیش‌بینی‌ شده است. وی با بیان اینکه ۸۰۰ نیرو به‌صورت آماده‌باش اجرای طرح نوروزی پلیس را بر عهده ... بیشتر بخوانید »

تغییرات مدیریتی در استان تا پیش از نوروز

استاندار اصفهان تغییرات مدیریتی پیش رو در استان اصفهان را تایید کرد و گفت:این تغییرات تا پیش از نوروز ۹۴ صورت می گیرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، رسول زرگرپور پیش از ظهرامروز در جمع خبرنگاران گفت:حدود ۵ نفر از مدیران استان تا پیش از تعطیلات سال نو تغییر می کنند که این تغییرات مطمئنا در راستای بهبود اوضاع ... بیشتر بخوانید »

مدیریت بحران در شهرداری راه اندازی شود

نائب رئیس شوراری شهر اصفهان گفت: از آنجایی که شهردار اصفهان وظیفه مدیریت بحران شهری با جمعیت بیش از دومیلیون و نیمی را بر عهده دارد ضروری است که مدیریت بحران در شهرداری اصفهان راه اندازی شود. احمد شریعتی پیش از ظهر امروز در هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تسلیت شهادت حضرت فاطمه (س) و ... بیشتر بخوانید »

انرژی خورشیدی به کمک فضای سبز می آید

شهردار اصفهان با بیان اینکه در برنامه ۱۴۰۰ باید ۱۲٫۵ مگاوات از انرژی‌های نو استفاده کنیم، ادامه داد: تمام سطح پارک‌های اصفهان به انرژی‌های خورشیدی مجهز می‌شود. سید مرتضی سقائیان‌نژاد در حاشیه مراسم روز درختکاری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مراسم امروز تنها این پیام را دارد که ما برای دستیابی به زندگی سالم باید از طبیعت و محیط زیست ... بیشتر بخوانید »

احداث توقفگاه میثاق بار درون شهری مشهد کلیدخورد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل ونقل باردرون شهری وحومه شهرداری مشهد ازشروع ساخت توقفگاه میثاق همزمان با آغازسال جدید خبر داد . به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل ونقل باردرون شهری وحومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم ترافیک سنگین و کاهش ظرفیت معابر، کاهش ایمنی و بروز تصادفات، آلودگی صوتی و هوا را برخی از مشکلات ناشی از ورود ... بیشتر بخوانید »

سرانه فضای سبز شهر اصفهان به ۲۶ مترمربع افزایش یافت

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان اظهار داشت: با توجه به رشد قابل ملاحظه جمعیت ، سرانه اکولوژیک فضای سبز تا پایان نه ماهه سال جاری به حدود ۲۶مترمربع افزایش یافت. به گزارش ایمنا، احمد سلیمانی پور با بیان این مطلب گفت: با توجه به تراکم جمعیتی، نوع کیفیت خاک، آب سرانه فضای سبز در کشورهای مختلف متفاوت ... بیشتر بخوانید »

سایه چادرهای رنگی در شهر فیروزه ای رنگی ندارد!

اصفهان به لحاظ جاذبه های توریستی یکی از ممتازترین مناطق ایران و جهان است، تنوع آب و هوا در فصل های مختلف در سال در کنار آثار زیبا و کم نظیر باستانی، هنرهای ظریف و سنتهای دیرینه، تصویر یکی از پرجاذبه ترین مناطق را برای گردشگران ترسیم می کند که می توان از امکانات آن بهترین بهره را برد. به ... بیشتر بخوانید »

استمراربحران کمبود آب در اصفهان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،وضعیت قرمز منابع آبی استان اصفهان با فصلی شدن رودخانه زاینده رود برای همگان مشهود است هرچند که در تابستان بسیاری از مسئولان امر خبر از وضعیت قرمز و بحرانی بودن منابع آبی استان اصفهان دادند این درحالیست که طی سالهای اخیر به رغم محدودیت منابع آبی استان آب شرب مردم در جای جای استان ... بیشتر بخوانید »

۳ کوه اصفهان رقبای هم در جذب گردشگر می شوند

آیین بهره برداری از ۹۰ پروژه عمرانی، خدماتی منطقه ۵ صبح امروز در ورزشگاه شهدای وحید برگزار شد. به گزارش ایمنا، این مراسم با حضور شهردار اصفهان، امیر جهادی ارشد نظامی آجا در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال بختیاری، اعضای شورای شهر، مدیران مناطق ۱۵ گانه، مدیران عامل سازمان ها و معتمدان محلی برگزار شد که با حاشیه هایی ... بیشتر بخوانید »

صدور مجوز فعالیت باغ وحش صفه

مدیر مجموعه کوهستانی صفه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته برای اخذ مجوز فعالیت باغ وحش صفه، اعلام کرد: کمیته فنی و نظارت بر باغ‌های وحش و پرندگان سازمان محیط زیست تهران طی بازدیدی که از پارک وحش صفه داشتند، در جلسه‌ای مجوز فعالیت پارک وحش صفه را مورد تایید و تصویب قرار دادند و در تاریخ ششم اسفند ۹۳، ... بیشتر بخوانید »

جریان آب زاینده‌رود در ایام نوروز تداوم می‌یابد

فرماندار اصفهان گفت: آب زاینده‌رود در ایام نوروز باز می‌ماند و احتمال دارد تا اوایل خرداد این روند ادامه داشته باشد. به گزارش ایمنا فضل‌الله کفیل در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر شهرستان اصفهان که با حضور مدیران شهرستان و شهرداران برگزار شد، اظهار داشت: در این ستاد نزدیک به ۳۰ دستگاه اجرایی همکاری می‌کنند و ۱۵۰ هزار نفر هر ... بیشتر بخوانید »

خطراز زیرگوش مسئولان شهر رد شد

دنبال سانحه بوجود آمده برای سه کابین از فاز دوم تله کابین کوه صفه خطر از زیرگوش شهردار و تنی چند از مسئولان شهری رد شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، ظهرامروز و درحاشیه آیین بهره برداری از پروژه های خدماتی،عمرانی و فرهنگی منطقه ۵ اصفهان سه عدد از کابین های تله کابین صفه دچار سانحه شد. در این ... بیشتر بخوانید »

ابلاغ بازنگری طرح های تفصیلی مناطق ۱۴ گانه شهر اصفهان

استاندار اصفهان طرح بازنگری طرح تفضیلی مناطق ۱۴ گانه شهر اصفهان را ابلاغ کرد. به گزارش ایمنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری اصفهان، دکتر رسول زرگرپور استاندار اصفهان با اشاره به طرح بازنگری طرح تفصیلی مناطق اصفهان گفت: بازنگری طرح های تفصیلی مناطق ۱۴ گانه شهر اصفهان در سال ۱۳۹۰ به تصویب شورای عالی معماری و ... بیشتر بخوانید »

حدود ۶۰ درصد از تاکسی های شهر به سامانه هوشمند مجهز شده اند

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه حدود ۶۰ درصد از تاکسی های زرد رنگ به سامانه هوشمند مجهز شده اند، اظهار داشت: تاکنون سامانه هوشمند بر روی ۵ هزار و ۵۰۰ تاکسی نصب شده است. به گزارش ایمنا، رمضان عسگری نژاد با بیان این مطلب گفت: در حال حاضر تسریع در روند نصب سامانه هوشمند بر ... بیشتر بخوانید »

جایگزین قطبی از دانشگاه می آید

شنیده ها از برگزاری مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان طی روزهای آینده حکایت دارد. یک مقام آگاه درگفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی همرازگفت: با توافق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وتعدادی از نمایندگان مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و امام جمعه این شهر،جایگزین حجت الاسلام محمد قطبی طی روزهای آینده معرفی ... بیشتر بخوانید »

کمتر از یکماه مانده به ایام نوروز، مهمانخانه اصفهان با بهره برداری از چند طرح عمرانی خدماتی شهری نو نوار می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، مناطق مرکزی و طرفین رودخانه در حوالی پل های تاریخی اصفهان بیشترین حجم رفت و آمد میهمانان را به خود اختصاص داده به گونه ای که حالا بیش از نیمی از این ... بیشتر بخوانید »

تعریض پل فلزی از پروژه های شاخص منطقه ۵ در سال آینده

مدیر منطقه ۵ شهرداری اصفهان اظهار داشت: هفته آینده حدود ۹۰ پروژه با اعتباری بالغ بر ۱۷۰ میلیارد تومان به صورت نقدی و غیرنقدی به بهره برداری خواهد رسید. به گزارش ایمنا، حمید عصارزادگان در جمع خبرنگاران ضمن تبریک میلاد حضرت زینب (س) اظهارداشت: منطقه ۵ با وسعت ۶ هزار و ۲ هکتار و جمعیتی بالغ بر ۱۷۵هزار نفر به ... بیشتر بخوانید »

روند صدور جواز دفن ساماندهی می شود

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری اصفهان اعلام کرد: دفتر پزشکی قانونی در مجاورت سالن معراج باغ رضوان راه اندازی شده و آماده بهره برداری است اما پزشکی قانونی در آن استقرار نیافته است. به گزارش ایمنا، خبوشانی با بیان این مطلب گفت: پیگیری برای استقرار پزشکی قانونی در این دفتر به نتیجه نرسیده و این مرکزاعلام کرده است که ... بیشتر بخوانید »

سد زاینده رود باز شد

زاینده رود تا بیست اسفند ماه جاری خواهد بود خبرگزاری ایمنا: در جلسه کمیته پنج نفره طی شب گذشته مقرر شد دریچه های سد زاینده رود از ساعات ابتدایی امروز برای کشت پاییزه کشاورزان شرق اصفهان بازگشایی شود. به گزارش ایمنا در جلسه کمیته پنج نفره که شب گذشته برگزار شد، مقرر شد از ساعت ۱۰ صبح امروز دریچه های ... بیشتر بخوانید »

طرح توقف موتورسیکلت های متخلف تشدید می شود

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان از تشدید طرح توقف موتورسیکلت های متخلف،بدون پلاک و بدون کلاه ایمنی از صبح روز ۱۶ اسفندماه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،سرهنگ حسین حسین زاده پیش از ظهر امروز در نخستین همایش رسانه ، نظم و امنیت گفت:دربررسی های به عمل آمده توسط مراکز علمی و تحقیقی مشخص شده که مسئله موتورسیکلت ... بیشتر بخوانید »

هرروز بیش از ۱۶۰ تن بازیافت جمع آوری می شود

تفکیک پسماند تر و خشک در مبدا یک از اصلی ترین حلقه های زنجیره بازیافت و بهره برداری از پسماند است که این حلقه در اصفهان گم نشده است و هر روز بیش از ۱۶۰ تن مواد بازیافتی در اصفهان جمع آوری می شود. به گزارش ایمنا ،روزانه مقدار بسیار ی پسماند از محله‌های مختلف شهر اصفهان جمع آوری شده ... بیشتر بخوانید »

صبح دوشنبه زاون قوکاسیان تشییع می شود

پیکر منتقد و کارگردان سینما صبح روز دوشنبه از مقابل خانه هنرمندان اصفهان تشییع می شود. یکی از نزدیکان زاون قوکاسیان در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی همراز گفت: به دنبال فوت زاون در ساعت ۲ و ۵ دقیقه روز جمعه برادران و خانواده وی از آمریکا به ایران سفر می کنند و قرار است این هنرمند نام ... بیشتر بخوانید »

اجرایی شدن اصلاح سهمیه سوخت وانت بارها از ابتدای فرودین سال ۹۴

   سید مهدی علوی مقدم با بیان این مطلب گفت :حسب سیاست های ستاد سوخت و دفترحمل و نقل وزارت کشور،سهمیه سوخت ناوگانی که درسامانه ستاد ثبت نام کرده اند ولی نسبت به تکمیل مدارک خود و اخذ پروانه های مربوطه اقدامی ننموده اند ،به ۶۰ لیتر تبدیل خواهد شد. *************** پیرو اطلاعیه دفترحمل و نقل وزارت کشور در خصوص ... بیشتر بخوانید »

هزینه هر پل عابر بیش از ۱ میلیارد تومان است؛

آمارها نشان می‌دهد عابران پیاده قربانیان ۴۵ درصد تصادفات درون‌شهری و ۴۰ درصد تصادفات جاده‌ای هستند. به گزارش ایمنا، عابرپیاده می‌خواهد از عرض خیابان بگذرد، اما فکر طی کردن پله‌های طولانی پل عابر پیاده او را از این کار باز می‌دارد، تنها چند دقیقه بعد ناگهان صدای گوشخراش ترمز خودرو با صدای فریاد عابر پیاده در هم می‌آمیزد و رد ... بیشتر بخوانید »

پارک صفه، نگین اصفهان است/ هتل ۵ ستاره در صفه احداث می شود

شهردار اصفهان با بیان اینکه ظرفیت های بسیار خوبی در پارک کوهستانی صفه فراهم شده است، عنوان کرد: پارک کوهستانی صفه، نگین شهر اصفهان است. به گزارش ایمنا، سید مرتضی سقاییان نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: پارک کوهستانی صفه یکی از آشکار ترین شناسه های طبیعی اصفهان می باشد که شهرداری اصفهان در سال های اخیر با صرف هزینه ... بیشتر بخوانید »

همه سیستم های ایمنی و اضطراری بروز دنیا در خط تله کابین لحاظ شده است

مدیر عامل شرکت توسعه مجتمع های سیاحتی و ورزشی سپاهان اظهار داشت: همه سیستم های ایمنی و اضطراری بروز دنیا در خط تله کابین لحاظ شده است. به گزارش ایمنا، پیام جوادیان با بیان این مطلب گفت: شهرداری اصفهان تاکنون ۴۴ میلیارد ریال برای بازسازی قلعه شاه دژ با نظارت کارشناسان میراث فرهنگی هزینه کرده و سال آینده بودجه ای بالغ بر ... بیشتر بخوانید »

الگوی مصرف آب در اصفهان تغییر کرده است

مدیر آب و فاضلاب استان اصفهان از تغییر الگوی مصرف مردم استان اصفهان در چند سال اخیر و کاهش مصرف آب توسط مردم اصفهان خبر داد. هاشم امینی ظهر امروز در نشست بررسی همکاری‌های متقابل در اجرای سند جامع راهبردی آب شرب استان اصفهان اظهار کرد: الگوی مصرف آب ۶۳ درصد از خانواده‌ها در هر ماه بین صفر تا ۲۰ ... بیشتر بخوانید »

تشکیل سازمان گردشگری شهرداری باید سرعت بگیرد

همراز:رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: سازمان گردشگری شهرداری اصفهان برای انجام اقدامات اساسی این سازمان در اصفهان باید هر چه سریع‌تر تشکیل شود و شورای شهر به این موضوع تاکید جدی دارد. رضا امینی پیش از ظهر امروز در نطق پیش از دستور هفتاد و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: از مردم شریف و با بصیرت ... بیشتر بخوانید »

رینگ چهارم مشکل گشای ۲۰ سال آینده اصفهان

احداث حلقه حفاظتی شهر مصرف سوخت را کاهش می دهد؛ رینگ چهارم مشکل گشای ۲۰ سال آینده اصفهان اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث سه تقاطع رینگ چهارم خبرگزاری ایمنا: تسهیل عبور و مرور درسطح شهر،کاهش اتلاف وقت و کاهش مصرف سوخت از مهمترین عوامل احداث رینگ های ترافیکی در اصفهان است. به گزارش ایمنا، از این رو طراحی سه ... بیشتر بخوانید »

تکه تکه کردن زاینده رود به بهانه توسعه کشاورزی

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی همراز،سفر رییس جمهور به اصفهان و سخنان او پیرامون زنده ماندن همیشگی زاینده رود بسیاری از پژوهشگران و فعالان محیط زیست را برانگیخت که آقای رییس جمهور بر چه اساسی این موضوع را بیان کردند،درحالی که با وجود خشکسالی های اخیر میزان آب اصفهان کاهش پیدا کرده است. مرتضی آتش زمزم، پژوهشگر و کارگردان سینماست. کسی ... بیشتر بخوانید »

یک خط سیاه ناچیز هم به هتل عباسی و بازار هنر اصفهان وارد نشده است

طی روزهای گذشته خبری مبنی بر حریق بازار هنر و هتل عباسی اصفهان در شبکه های اجتماعی و خبرگزاریها منتشر شد که بزرگنمایی بیش از حد آن از سوی برخی رسانه ها باعث تشویش اذهان عمومی گردید. به گزارش ایمنا، شایعه پراکنی برخی از مردم در خصوص آتش سوزی بازار هنر و هتل عباسی نیز مزید بر علت شد تا ... بیشتر بخوانید »

کتب آموزش ترافیک در مدارس ابتدایی تدریس می شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان اعلام کرد: از مهرماه سال آینده در هفته یک ساعت کتب آموزش ترافیک درمقاطع ابتدایی و پیش دبستانی تدریس می شود. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: مدیریت شهری برای آموزش فرهنگ ترافیک برنامه گسترده ای را در دستور کار قرار داده است. وی با اشاره به نواخته ... بیشتر بخوانید »

حجت بر دولت تمام شد

شهردار اصفهان گفت:باحضور پرشورمردم اصفهان در میدان امام این شهر ،دیگرحجت بردولت تمام شد. سیدمرتضی سقائیان نژاد در حاشیه مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی و فرهنگی منطقه ۱۴ اصفهان در گفت و گو با خبرنگارپایگاه خبری تحلیلی همرازاظهارکرد: حداقل تاثیری که حضورپرشور مردم درمیدان امام خمینی(ره) در استقبال از رئیس جمهور داشت این بود که مسئولان متوجه شدند ... بیشتر بخوانید »

پیشرفت ۵۵ درصدی پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان اظهار داشت: پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان تاکنون ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. به گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن با بیان این مطلب گفت: پروژه مرکز همایش های بین المللی اصفهان از سال ۹۰ آغاز به کار کرد و در حال حاضر نزدیک به ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. وی افزود: ... بیشتر بخوانید »

شهرداری اصفهان از انتقال آرامستان به غرب شاهین شهرخودداری کند

رئیس شورای اسلامی شهر شاهین شهر نسبت به تصمیم شهرداری اصفهان مبنی بر انتقال آرامستان این کلانشهر به منطقه ای در غرب شاهین شهر واکنش نشان داد. پیمان شکرزاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی همراز گفت: این اقدام یک اقدان نسنجیده ای است که از لحاظ زیست محیطی می تواند شهرهای شمالی اصفهان را تحت الشعاع ... بیشتر بخوانید »

خودرو های شخصی بیشترین هزینه را به شهر تحمیل کرده اند

معاون اداری مالی شهردار اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر خودروها بالاترین هزینه‌ها را به شهر تحمیل می‌کنند گفت: حدود ۶۰ درصد از هزینه‌های شهرداری بابت خودروهای شخصی است. خبرگزاری فارس: حدود ۶۰ درصد از هزینه‌های شهرداری بابت خودروهای شخصی است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز وبه نقل از روابط عمومی شهرداری اصفهان، سید مرتضی حسام نژاد اظهار ... بیشتر بخوانید »

مصوبات شورای عالی آب لازم الاجرا است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری لحظاتی پیش در پایان سفر دولت به اصفهان در نشستی خبری با اصحاب رسانه‌های استان با تشکر از مردم فداکار و قهرمان اصفهان برای استقبال گرم از سفر دولت گفت: ۲۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۶۵۱ میلیارد تومان در سال‌های ۹۴ و ۹۵ در استان اصفهان اجرا خواهد شد. به گزارش ... بیشتر بخوانید »

به وزیر نیرو و استاندار دستور می دهم که زاینده رود نباید خشک شود

رییس جمهور در میدان تاریخی امام اصفهان قول تاریخی و دستور تاریخی داد که می تواند متضمن آینده اصفهان و زنده رود باشد. به گزارش ایمنا دکتر حسن روحانی با تاکید بر اینکه آب و هوا در اصفهان دو مشکلی است که این استان با آن مواجه است دستور ویژه ای ” در این دولت تلاش خواهیم کرد و به ... بیشتر بخوانید »

جزییات سفر رییس جمهور به اصفهان اعلام شد

در نشست خبری استاندار اصفهان، برنامه‌ها و جزییات سفر رییس جمهور و هیأت دولت به اصفهان اعلام شد. به گزارش ایمنا، رسول زرگرپور، استاندار اصفهان در نشست خبری صبح امروز ( یکشنبه) ضمن گرامیداشت سی و ششمین سالروز فجر انقلاب و ورود تاریخی امام (ره) به کشور،‌ از سفر دولت تدبیر و امید به استان اصفهان در روز ۱۵ بهمن ... بیشتر بخوانید »

۶۵درصد مردم اصفهان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند

مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان از پوشش ۶۵ درصدی این بیمه در استان اصفهان خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، علی اصغر دادخواه درجمع خبرنگاران گفت:درحال حاضر حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت ۵ میلیون نفری استان اصفهان تحت پوشش این بیمه بوده که ۴۱ شعبه اصلی و ۱۳کارگزاری وظیفه پیگیری امور آن ها را ... بیشتر بخوانید »

سفر اخیر رئیس جمهوربه اصفهان پروژه محور نیست

استاندار اصفهان با بیان این که سفر پایان هفته رئیس جمهور به استان اصفهان با رویکرد جدیدی صورت می گیرد، از مردم اصفهان خواست تا با حضور در میدان امام استقبال با شکوهی را به نمایش بگذارند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،رسول زرگرپور صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت:سفرهای استانی رئیس جمهور و هیئت وزیران در دولت تدبیر و ... بیشتر بخوانید »

۲۰ درصد از بودجه شهرداری به مترو اختصاص داده می شود

معاون مالی اداری شهرداری اصفهان عنوان کرد: در حال حاظر نقدینگی که به مترو تزریق می شود و نقدینگی که از تسهیلات پرداخت می شود عدد قابل توجهی است که حدود ۲۰ درصد از بودجه شهرداری را به خود اختصاص داده است. تاکنون هیچ پروژه ای در شهرداری اصفهان بر روی زمین نمانده است به گزارش ایمنا، سید مرتضی حسام ... بیشتر بخوانید »

اصفهان در امور هلال احمر و بحران جانشین تهران است/تشابهات زیادی بین اصفهان و شهر فلورانس وجود دارد

شهردار اصفهان عنوان کرد: هلال احمر باید دارای تشکیلات منسجم و قوی باشد لذا حضور داوطلبانه مردم رکن اساسی در امور این جمعیت می باشد. به گزارش ایمنا،دکتر سید مرتضی سقاییان نژاد ضمن خیر مقدم و خوشامدگویی به مدیرعامل صلیب سرخ ایالت توسکانا اظهار داشت:یکی از شاخصه هایی که در جمعیت هلال احمر وجود دارد شرکت داوطلبان می باشد ” ... بیشتر بخوانید »

سفر رئیس جمهور به اصفهان طلایی ترین فرصت برای استان است

سفر کاروان تدبیر و امید به اصفهان طلایی‌ترین فرصت ممکن برای بررسی و گره‌گشای از مشکلات استان اصفهان است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه شورای اداری استان که با محور آموزش اخلاق و حسن خلق همراه بود به سفر قریب‌الوقوع رئیس‌جمهور به استان اشاره و اظهار کرد: طبق ... بیشتر بخوانید »

چهارباغ به روی خودرو بسته می شود

فرمانده انتظامی استان اصفهان با تاکید بر اینکه تصادفات خسارتی زیر ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به کروکی نیاز ندارند، گفت: با توجه به عملیات ساخت مترو،‌ به زودی مسیر شمال به جنوبِ چهارباغ عباسی مسدود خواهد شد؛ همچنین در خیابان‌های شمس‌آبادی، مسجد سید و عبدالرزاق به زودی عملیات آبفای شهری شروع و محدودیت‌های ترافیکی اعمال می‌شود. سردار عبدالرضا ... بیشتر بخوانید »

سازمان های وابسته شهرداریها در حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری ساماندهی می شوند

امیر جعفرپور از تدوین و پیشنهاد اساسنامه تیپ سازمان های مدیریت حمل و نقل مسافر و بار شهری به شهرداری ها به منظور ساماندهی سازمان های وابسته شهرداریها در حوزه حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری خبر داد. وی اذعان داشت: در اجرای ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت و به منظور تحقق مدیریت ... بیشتر بخوانید »

ترک جلسه خبری به نشانه اعتراض به رئیس شورای شهر

خبرنگاران رسانه های گروهی صبح یکشنبه به نشانه اعتراض به برخورد رئیس شورای شهر،سالن نشست خبری سخنگوی این شورا را ترک کردند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، خبرنگارانی که ظهرامروز به دنبال دعوت روابط عمومی شورای شهر اصفهان به منظور شرکت در نشست خبری سخنگوی این شورا در محل مهمانسرای شهرداری حضور یافته بودند، به نشانه اعتراض و پیش از ... بیشتر بخوانید »

۱۰ شهر گمشده در تاریخ جهان را بشناسیم

شهرها و مکان‌هایی که هنوز هم نمی‌توان به عظمت آن‌ها پی برد و حتی بزرگترین و پیشرفته‌ترین شهرهای امروزی را با آن‌ها مقایسه کرد، به روایت بهتر “گم شده اند”. شهرهای در دل قله‌های سربه فلک کشیده، خانه‌هایی بیرون از زده از میان کوه‌ها، مخفی‌گاه‌ها و شهرهایی زیرزمینی که تنها می‌توان آن‌ها را در تصاویر تخیلی موجود در برخی فیلم‌ها ... بیشتر بخوانید »

زنگ خطر افزایش استفاده از مواد پلاستیکی به صدا در آمده است

بشرهیچ‌گاه روزی تصور نمی‌کرد که با آلودگی های زیست محیطی، زندگی‌اش را به مخاطره بیندازد، باید به این نکته اذعان کرد که زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند که یکی از این مصداق ها کیسه های پلاستیکی و ظروف است. زمانی که این کیسه ها و ... بیشتر بخوانید »

نخستین سیرک بدون حیوان کشور در باغ جوان راه اندازی می شود

امشب نخستین سیرک بدون حیوان کشور در باغ جوان در منطقه ۴ اصفهان به مناسبت روز ملی حمایت از حیوانات افتتاح می شود. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، ساعت ۱۸ امروز اولین سیرک بدون حیوان کشور در اصفهان در باغ جوان باغ غدیر به مناسبت روز ملی حمایت از حیوانات راه اندازی می ... بیشتر بخوانید »

اتوبوس های جدید به حمل و نقل عمومی جانی دوباره می بخشند

باید سهم حمل و نقل عمومی در سفرهای شهری افزایش یابد به گزارش ایمنا، بهبود کیفیت حمل و نقل عمومى که یکى از ۶ هدف کلان برنامه اصفهان ۹۵ براى بهبود محیط زیست شهری است با کاهش سهم خودرو های شخصی در سفرهای شهری ، مسیر دست یابی به شهری سالم و پاک را هموار می کند . بهبود کیفیت ... بیشتر بخوانید »

سازمان حمل بار مشهد گام های محکمی در اجرای ضوابط و مقررات برداشته است

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد از اجرای دقیق ضوابط و مقررات حمل و نقل بار وپیگیری مستمر این سازمان در زمینه ساماندهی این حوزه در سطح شهر مشهد خبر داد . به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم پیش ... بیشتر بخوانید »

احمدی افزادی بر کرسی ریاست صدا و سیمای اصفهان می نشیند

سکان هدایت صدا وسیمای مرکز اصفهان به مدیرشبکه “شما” سپرده می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، یک منبع آگاه از احتمال قریب الوقوع انتصاب دکتر مسعود احمدی افزادی به مقام مدیرکلی صدا و سیمای مرکز اصفهان خبرداد. وی گفت :دکتر احمدی افزادی که همزمان ریاست دانشکده خبر را بر عهده دارد،احتمالا هفته آینده قبول مسئولیت خواهد کرد. با ... بیشتر بخوانید »

اجرای فاز اول طرح انتقال پساب فاضلاب شاهین شهر به اراضی شمال اصفهان

اجرای فاز اول طرح انتقال پساب فاضلاب شاهین شهر به اراضی شمال اصفهان به گزارش ایمنا، محمدرضا برکت با اعلام این مطلب اظهار داشت: فاز اول طرح انتقال پساب فاضلاب شاهین شهر به اراضی شمال اصفهان برای اولین بار در این کلانشهر و در منطقه ۱۲ در حال انجام می باشد. وی اذعان داشت: این طرح به متراژ ۸ هزار ... بیشتر بخوانید »

احداث ایستگاه انقلاب پس از انجام عملیات باستان شناسی انجام می شود.

پیش بینی ۸۰ میلیارد تومان اعتبار برای ‌آسفالت معابر در بودجه سال آینده  گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن در حاشیه جلسه ملاقات مردمی شهردار اصفهان با معتمدان محلی منطقه ۹ اظهار داشت: در سال جاری ۸۰ درصد کل بودجه های نقدی و غیر نقدی  در قالب بودجه های عمرانی تعریف شده بود که بودجه پیش بینی شده برای سال آینده ... بیشتر بخوانید »

نیمی از کشته شدگان تصادفات شهری عابران هستند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از لزوم تبیین قوانین دقیق برای عابران پیاده خبر داد و گفت: در حال حاضر نیمی از تلفات شهری اصفهان به عابران پیاده اختصاص دارد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، علیرضا صلواتی پیش از ظهرامروز در جمع خبرنگاران گفت:تمام تلاشمان این است که تا سال ۱۴۰۰ ترافیک اصفهان را هوشمند و ... بیشتر بخوانید »

آبرسانی تونل سوم کوهرنگ از اوسط بهمن ماه/ مصوبه ۹ ماده‌ای احیای زاینده‌رود

استاندار اصفهان از انتقال آب تونل سوم کوهرنگ از اواسط بهمن ماه خبر داد و گفت: در صورت حمایت وزرای جهادکشاورزی و نیرو مصوبه ۹ ماده ای شورای عالی آب برای احیای زاینده رود باید ۶۰ درصد پیشرفت می کرد. رسول زرگرپور در خصوص وضعیت تونل سوم کوهرنگ به خبرنگار اقتصادی ایمنا، گفت: متاسفانه طی سال های گذشته برای سد ... بیشتر بخوانید »

ضوابط جدید تاکسی‌های ون در جلسه شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور تصویب شد

رئیس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از تصویب ضوابط ایمنی و رفاهی تاکسی‌های ون در صد و چهارمین جلسه این شورا خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، هوشنگ خندان دل در رابطه با ضوابط تصویب شده برای تاکسی‌های ون گفت: ارتفاع داخل کابین، مشخصات صندلی، ارتفاع کف ... بیشتر بخوانید »

جزییات لایحه بودجه سال ۹۴ شهرداری کلان شهر اصفهان

شهردار اصفهان اظهار داشت: کل اعتبارات بخش حمل و نقل و ترافیک در سال آینده یک هزار و ۶۳ میلیارد تومان است. ه گزارش ایمنا، دکترسید مرتضی سقائیان نژاد در جلسه علنی امروز شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این مطلب گفت: تدوین بودجه شهرداری بر اساس برنامه اصفهان ۹۵ که سالانه مورد بازنگری قرار می گیرد، انجام می شود. ... بیشتر بخوانید »

برگزاری جلسات تخصصی بار

با درخواست مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری و حومه شهرداری اصفهان (مهندس محمد شبانی)تشکیل می شود اولین نشست از نشست های ماهانه حمل و نقل و ترافیک شهری با موضوع تاثیر ساخت و سازهای شهری بر ترافیک با حضور دکتر ارسلان فقری برگزار شد. ” در اولین نشست بحث تاثیر ساخت و ساز بر ... بیشتر بخوانید »

جمع آوری روزانه ۵.۵ تن دورریز نان از سطح شهر اصفهان

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد: روزانه حدود ۵.۵ تن دورریز نان از سطح شهر اصفهان جمع آوری می شود. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: روزانه ۱۵۰ تن مواد بازیافتی از سطح شهر جمع آوری می شود که حدود ۵.۵ تن آن دورریز نان است. وی افزود: در سال گذشته میزان روزانه دورریز ... بیشتر بخوانید »

گرمابه هایی که دیگر گلستان نیستند

آیین شست‌وشو، غسل و تطهیر در ایران‌باستان سابقه کهنی دارد. بنابر اعتقاد اقوام مختلف ساکن ایران، تطهیر جدا از وجه جسمی، به پالایش روان نیز تعمیم می‌یافت و از این رو این آیین در مراسم عبادی جایگاه والایی داشت. همچنین، با توجه به کاهش بارش و اهمیت و نقش آب در حیات مردم، پاکیزگی آب، حرمت و حفظ آن و ... بیشتر بخوانید »

شهرداری‌هایی که تمکن مالی دارند نیازی به کمک دولت ندارند

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور گفت: شورای اقتصاد مصوبه‌‌ای برای تأمین ۱۷ هزار اتوبوس داشته است و در همین شورا نیز پیشنهاداتی برای کمک به مترو تهران و سایر کلانشهرها و همچنین نوسازی ناوگان تاکسیرانی شده است. به گزارش ایمنا و به نقل از سایت سازمان شهرداری ها، هوشنگ خندان دل درباره تأمین و نوسازی ... بیشتر بخوانید »

لغو مجوز‌های غیراصولی حوضه زاینده‌رود

همراز: عضو کمیته آب اتاق اصفهان، خواستار توقف برداشت‌های غیرمجاز و لغو مجوز‌های غیراصولی در حوضه زاینده‌رود شد. احمد خاتون‌آبادی ظهر امروز در حاشیه دومین روز از نشست بین‌المللی تخصصی پایداری رودخانه زاینده‌رود در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید توقف برداشت‌های غیرمجاز و لغو مجوز‌های غیراصولی صادر شود چرا که باید در قیمت‌ حامل‌های انرژی به ویژه انرژی‌ الکتریکی بازنگری ... بیشتر بخوانید »

ساختمان‌ها متهم اصلی آلودگی هوا هستند

همراز: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان اصفهان از تصویب آیین نامه ممیزی ساختمان به زودی توسط دولت خبر داد و گفت: با توجه به اینکه ۴۰ درصد مصرف انرژی در ساختمان هاست شاید متهم اصلی آلودگی هوا ساختمان ها باشند. علی پزشکی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه منابع فسیلی نامحدودی در کشور نداریم و به زودی رو ... بیشتر بخوانید »

خارج از ظرفیت زاینده رود آب برداشتند

استاندار اصفهان دلیل اصلی خشک شدن زاینده رود را بارگذاری بیش از حد ظرفیت پیکره این رود بیان کرد و از کارشناسان خواست تابرای رفع این معضل به کمک مسئولان بیایند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،رسول زرگرپور صبح امروزدر نشست تخصصی و بین المللی پایداری زاینده رود از زردکوه تا تالاب گاوخونی گفت:درایران میزان بارش یک سوم متوسط جهانی ... بیشتر بخوانید »

۷۰درصد زندانیان زیر۴۰سال سن دارند

 ٧٠‌درصد زندانیان ایران را افراد زیر ۴٠‌سال تشکیل می‌دهند. این آماری است که رئیس سازمان زندان‌ها اعلام کرده است و با اعلام آمار ٧۵‌درصدی مجرمان حاشیه‌نشین گفته است که حاشیه‌نشینی از عوامل افزایش جرم در ایران است، آسیب‌شناسان اما این آمارها را طور دیگری تحلیل می‌کنند به گفته آنها، بالا بودن آمار جوانان در زندان‌های کشور ریشه در عواملی مثل ... بیشتر بخوانید »

دقیقه ۹۰ ، ردیف مرکز همایش های بین المللی از بودجه ۹۴ حذف شد

معاون عمران شهری شهرداری اصفهان عنوان کرد: دقیقه ۹۰ ، ردیف مرکز همایش های بین المللی از بودجه ۹۴ حذف شد. به گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن  با بیان این مطلب گفت: اجرای پروژه مرکز همایش های بین المللی بر اساس مصوبه هیات دولت برای برگزاری اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد در سال ۸۹ به شهرداری اصفهان وا گذار شد. وی ... بیشتر بخوانید »

عملیات اجرایی خط یک مترو ۸۰ درصد پیشرفت داشته است

اعتبارات مصوب در قانون بودجه ۹۳ در خصوص مترو به صورت صد درصد اختصاص یابد خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان با بیان اینکه عملیات اجرایی کل خط یک تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته است، اظهار داشت: با توجه به اینکه فاز اول خط یک مترو اکنون آماده بهره برداری است با کمبود واگن روبرو هستیم بنابراین باید هر چه ... بیشتر بخوانید »

دولت تاکنون ۲۰ درصد سهم خود برای سالن اجلاس را پرداخت کرده است

شهردار اصفهان از پرداخت تنها ۲۰ درصد اعتبارات دولتی مربوط به سالن اجلاس توسط دولت خبرداد و تکمیل آن را مستلزم پرداخت کامل سهم دولت و بودجه هزار میلیارد تومانی شهر دانست.آن را به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سیدمرتضی سقائیان‌نژاد صبح امروز در بازدید اعضای کمیسیون عمرانی مجلس شورای اسلامی در خصوص آخرین وضعیت ساخت سالن اجلاس سران در ... بیشتر بخوانید »

معتمدآریا:اصفهان با «زاون» همه جهان است

«زاون، من از این به بعد مادر تو هستم و این تنها چیزی است که می‌توانم به تو ببخشم. کاری کن همیشه به اصفهان بیایم؛ چون مهم‌ترین دلیل من برای آمدن به این شهر لاجوردی که در جهان بی‌نظیر است امیدواری دوباره در زندگی است…» شبی از شب‌های اسفند ٩٢ بود. فاطمه معتمدآریا پشت میکروفن ایستاد. او و محمدعلی‌نجفی به ... بیشتر بخوانید »

اجرای طرح کنترل معاینه فنی خودرو ها از ابتدای بهمن ماه جاری

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان از اجرای طرح کنترل معاینه فنی خودرو ها از ابتدای بهمن ماه جاری در این شهر خبر داد و گفت: با خودروهای فاقد برگه معاینه فنی خودرو برخورد می شود. یه گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با اعلام این خبر گفت: از ماه آینده با خودروهای فاقد برگه معاینه فنی خودروها برخورد می ... بیشتر بخوانید »

سرای مخلص به یک باران بند است

فقط یک باران شدید یا یک زلزله دو یا سه ریشتری کافی است تا سرای مخلص با بیش از ۴۰۰ سال قدمت را که برای خود برو و بیایی داشته و حالا سوت و کور شده و از کف گرفته تا سقفش نیاز به بازسازی دارد را به تلی از خاک تبدیل کند. این‌ها را مالک سرای مخلص می‌گوید که ... بیشتر بخوانید »

اجرای طرح محدودیت تردد در محدوده تاریخی شهر

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به اجرای طرح محدودیت تردد در محدوده تاریخی شهر اصفهان از دو سال آینده اعلام کرد: این طرح زمانی اجرایی می شود که تسهیلات لازم شامل پارکنیگ و حمل و نقل عمومی در محدوده تاریخی شهر مهیا شده باشد. ه گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: طرح ... بیشتر بخوانید »

تابلوهای تبلیغاتی اصناف ساماندهی می شود

همراز: سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با تصویب لایحه پیشنهاد افزایش ضرائب طبقات در این عوارض به دو طبقه روی پیلوت تعلق نمی‌گیرد. ندا واشیانی‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران در تشریح مصوبات روز گذشته جلسه علنی شورای شهر اظهار کرد: در جلسه روز گذشته چهار لایحه توسط شورای شهر مورد بررسی قرار گرفت، که یک لایحه همراه با ... بیشتر بخوانید »

سن میانسالی در اصفهان بیشتر ازمیانگین کشور است

همراز: مدیرکل ثبت احوال استان اصفهان گفت: در ۹ ماه گذشته سال جاری بیش از ۱۰۰ هزار شناسنامه مکانیزه در استان اصفهان صادر شده است. تورج حاجی رحیمیان ظهر امروز در جمع اعضای شورای اسلامی شهر با اشاره به رویکرد‌ها و راهبرد‌های این اداره‌کل اظهار کرد: اداره‌کل ثبت احوال استان اصفهان به منظور نیل به اهداف چشم‌انداز ۲۰ ساله و ... بیشتر بخوانید »

واسطه ها کنار بروند جو شهر آرام می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، دو هفته پیش وقتی تذکر چهارنفر از اعضای شورای شهر به شهردار اصفهان مبنی بر استفاده صحیح از عناوین در صحن علمی شورای شهر قرائت شد،سکوت چند دقیقه ای که بر فضای تالار شورا حاکم شد نشان از آرامش قبل از طوفان داشت. آرامشی که شاید دلیلش قرائت تذکری بود که بعد از تمام ... بیشتر بخوانید »

تذکر به معنی اتهام نیست

عضو شورای شهر اصفهان با تاکید بر این که تذکر به شهردار اصفهان به منزله اتهام به مجموعه مدیریت شهری نیست، خواستار شفاف سازی بیشتر در این زمینه شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، رسول جهانگیری صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر اصفهان گفت:در متن تذکرارایه شده درهفته گذشته نیز از خدمات کارکنان شهرداری اصفهان تقدیر و تشکر ... بیشتر بخوانید »

طرح خرید اکسیژن سال آینده در ناژوان اجرا می شود

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان اعلام کرد: طرح خرید اکسیژن سال آینده در ناژوان اجرایی می شود. ه گزارش ایمنا، محسن رنجبر با بیان این مطلب گفت: طرح خرید اکسیژن به منظور حفظ فضای سبز موجود مطرح شده است. وی تصریح کرد: بر اساس طرح خرید اکسیژن شهرداری به جای تملک و نگهداری فضای سبز می توانند هزینه های نگهداری ... بیشتر بخوانید »

برای رفع اختلافات؛پدرخوانده وارد می شود

رضاصالحی پژوه: جلسات شبانه استاندار اصفهان با دو فراکسیون شورای شهر و مدیران شهری به صورت جدا گانه از ورود دوباره استاندار به منظور رفع اختلافات بین مدیران شهری خبر می دهد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به گفته یک منبع آگاه مدت سه شب پیاپی اعضای دوفراکسیون حاضر در شورای شهر و مدیران شهرداری اصفهان به صورت جداگانه ... بیشتر بخوانید »

تبهکاران جاده گلپایگان شناسایی شدند

جنازه یکی از سارقان مسلح که در تبادل آتش با ماموران نیروی انتظامی کشته شده بود، در اداره تشخیص هویت اصفهان شناسایی شد. همین سرنخ پرده از تبهکاری‌های ٢سارق فراری برداشت و چهره این سارقان فراری نیز شناسایی شد. در تحقیقات پلیسی مشخص شد سارق کشته شده سرکرده اصلی این باند بوده است. فرضیات این فرار خونین نشان می‌دهد مرگ ... بیشتر بخوانید »

مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا انجام شده است

معاون عمرانی شهرداری اصفهان با بیان اینکه مطالعات و طراحی راه اندازی خط تراموا در خیابان امام خمینی(ره) انجام شده است، اظهار داشت: در حال حاضر منتظر هستیم قرارداد طرح تراموا با شرکت سازنده فعال شود در آن صورت می توانیم به صورت جدی زمانبندی اجرای این پروژه را اعلام کنیم. به گزارش ایمنا، علیرضا قاری قرآن با بیان این ... بیشتر بخوانید »

نا امیدی پزشکان از بازگشت منتقد سینما به زندگی؛

پزشکان اطریشی بازگشت یکی از بزرگترین منتقدان سینمای ایران و جهان از اغما را غیرممکن دانستند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، یکی ازنزدیکان زاون قوکاسیان با اعلام اینکه زاون قوکاسیان عصر امروز به اغما رفت،گفت: پزشکان اطریشی نسبت به بهبود وضعیت این منتقد بزرگ سینمای ایران و جهان ناامید هستند. وی اظهار کرد: وی پس از یک دوره درمان ... بیشتر بخوانید »

مرمت مینیاتورهای چهلستون ادامه دارد

سرپرست گروه امانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: مرمت مینیاتورهای سالن اصلی کاخ موزه چهلستون همچنان در حال انجام است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان، “منصور زیرک” افزود: با توجه به منحصربه‌فرد بودن نقاشی‌های این سالن، کار مرمت با حساسیت و دقت ... بیشتر بخوانید »

پرونده سارق مسلح فریدون شهر با خودکشی سارق بسته شد

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: سارق مسلحی که امروز از بانک کشاوری شهر برف‌انبار فریدون‌شهر اقدام به سرقت کرده بود ظرف چهار ساعت پس از گرفتار شدن در محاصره پلیس، خودکشی کرد.‌ سرهنگ جهانگیر کریمی در گفت و گوبا خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی همراز ، در مورد آخرین جزئیات سرقت از بانک در شهر برف‌انبار فریدون‌شهر اظهار کرد: ... بیشتر بخوانید »

گلپایگان در خون/۳شهید و ۷زخمی حاصل شرارت سارقان مسلح

درگیری عصر گذشته در گلپایگان به شهادت سه مامور انتظامی و هلاکت یک سارق مسلح انجامید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، عصر روز شنبه به دنبال اعلام ماموران انتظامی استان لرستان مبنی بر وقوع یک سرقت مسلحانه توسط سارقان مسلح در شهرستان الیگودرز طرح مهار پلیس در الیگودرز و شهرستان های اطراف آن اجراشد که به دنبال آن، سارقان ... بیشتر بخوانید »

تنها ۸ میلیارد تومان از سهم ۵۲ میلیاردی دولت در حوزه حمل و نقل پرداخت شده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهر اصفهان اظهار داشت: سهم دولت در زمینه حمل و نقل، ۵۲ میلیارد تومان بوده که تنها ۸ میلیارد تومان آن پرداخت شده است. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: دو موضوع ایمنی و آلودگی و نیز فرسودگی و بازسازی ناوگان اتوبوسرانی را در کنار یکدیگر پیش می بریم. وی ... بیشتر بخوانید »

موتورهای برقی به نصف جهان می آیند

مطالعات نشان می دهد که بین ۶۰ تا ۷۰ درصد عامل اصلی آلایندگی هوای شهرها، وسایل نقلیه هستند و مطالعات دقیق تر ثابت کرده که موتور سیکلت ها در بین وسایل نقلیه، متهم شماره یک هستند و شش تا هشت برابر خودروها در آلودگی هوا نقش دارند. به گزارش ایمنا ، از این رو چند سالی است که مسؤولان و ... بیشتر بخوانید »

نشست خبری کنفرانس بلندمرتبه‌سازی برگزار می‌شود

نشست خبری اولین کنفرانس بلندمرتبه‌سازی در ایران و خاورمیانه (مباحث مقدماتی) یکشنبه ۷ دی سال جاری در باغ نگارستان تهران برگزار می‌شود. به گزارش ایمنا، این نشست که با حضور مهندس سید محمد بهشتی رییس پژوهشگاه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و دبیر کنفرانس، دکتر پیروز حناچی معاون شهرسازی و معماری وزارت راه و شهرسازی، دکتر محمدسعید ایزدی ... بیشتر بخوانید »

هیچ نهادی در اثر آلودگی هوا تعطیل نیست

مدیرکل مدیرت بحران استانداری اصفهان خبر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آینده در اصفهان را تکذیب کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،از صبح روز سه شنبه پیام های گسترده ای در شبکه های اجتماعی به نقل از یک پایگاه خبری تحلیلی در سطح کشور منتشر شد که از تعطیلی ادارات و مراکز آموزشی اصفهان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ... بیشتر بخوانید »

آسیب‌شناسی و تدوین راهبردهای بلندمرتبه‌سازی یک ضرورت است

نادر نجیمی در نشستی با اعضای این کارگروه ضمن بیان این مطلب گفت: برگزاری اولین کنفرانس بلندمرتبه‌سازی در ایران و خاورمیانه (مباحث مقدماتی) این امکان را به‌وجود می‌آورد تا افراد از کارهایی که در این حوزه انجام داده‌اند، به خوبی آگاه شوند و به ارایه پیشنهادهای خود بپردازند. زیرا نگاه صاحب‌نظران و فعالان نسبت به این حوزه اهمیت بسیار زیادی ... بیشتر بخوانید »

راه اندازی شبکه هوشمند دوچرخه

مسیرهای رکاب زدن اصفهانی ها ایمن می شود  گزارش ایمنا، روزگاری نه چندان دور اصفهان به شهر دوچرخه ها معروف بود، به طوری که ۱۸ درصد از سهم حمل و نقل شهر بر عهده دوچرخه بوده است. به مرور با پیشرفت تکنولوژی و توسعه ماشین آلات، سهم دوچرخه از حمل و نقل شهر کاهش یافت و گرایش مردم به استفاده ... بیشتر بخوانید »

دودی” هوای شهر،تو هیچ مدادرنگی نیست

این روزها به رغم پیش بینی های مسئولان اصفهان ، باز هم هوای این شهر آلودگی حیرت آوری را تجربه کرد و شاخص های آلودگی هوا در این شهر به عدد ۲۳۰ هم رسید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،چندسالی است وقتی آذرماه می آید، دیگر آذرخش ها از درخشش می افتند و لابلای هوای دودزده شهر،صدای تک سرفه های ... بیشتر بخوانید »

ایجاد تعاونی حمل و نقل بار و کالا در شهر اصفهان

مدیر عامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و کالای درون شهری شهرداری اصفهان از ایجاد تعاونی حمل و نقل بار و کالا در شهر اصفهان خبرداد. به گزارش ایمنا، محمد شبانی با بیان این مطلب گفت: بر اساس ماده ۹ قانون توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت کشور همچنین ماده ۳۲ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی، ... بیشتر بخوانید »

پروازهای آموزشی آرامش شهروندان را سلب کرده است

همراز: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان اظهارداشت: پروازهواپیماهای آموزشی سپاه، هوانیروز و دیگر ارگان های نظامی منجر به سلب آرامش سکنه خیابان های میر، سعادت آباد و مصلی شده است همچنین این احتمال خطر می رود که این پروازها فاجعه آفرین شود. نورالله صلواتی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اعلام این مطلب گفت: لازم است پارک حاشیه ... بیشتر بخوانید »

در استفاده از عناوین کارکنان شهرداری دقت بیشتری شود

تذکر اعضای شورای شهر به شهردار اصفهان:       اعضای شورای شهر اصفهان در خصوص رعایت عناوین صحیح کارکنان شهرداری به این مجموعه تذکر دادند. سحنگوی شورای شهر اصفهان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی همراز با اشاره به این موضوع گفت: صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر اصفهان تعداد ۵ نفر از اعضای این ... بیشتر بخوانید »

امکان شمارش اتباع بیگانه غیر مجاز وجود ندارد

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه اتباع بیگانه غیر مجاز هیچ خدماتی از هیچ ارگان دولتی دریافت نمی کنند،پس آمار دقیقی هم از آن ها نداریم. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سرهنگ اکبرعاصمی صبح امروز در جمع خبرنگاران استان اصفهان اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۱۸۰ هزار تبعه خارجی در اصفهان ... بیشتر بخوانید »

زمینه بازگشت ۳۰۰ دستگاه اتوبوس CNGبه چرخه حمل ونقل شهر فراهم شد

استاندار اصفهان به مناسبت روز حمل و نقل، دغدغه های این حوزه را با حضور شهردار، رییس شورای اسلامی شهر، مدیر کل صنعت و معدن و تجارت استان، مدیرکل بحران، جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ،مدیر کل محیط زیست، پلیس راهور، مدیر کل حمل و نقل و پایانه ها بررسی کرد و در این جلسه تصمیمات مهمی برای حمل ونقل عمومی،اجرای ... بیشتر بخوانید »

سند آسیب شناسی حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری کلانشهرها در دولت در حال بررسی است

معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور از تهیه سند آسیب شناسی حمل و نقل عمومی و ترافیک شهری کلانشهرها از سوی وزارت کشور و ارائه آن به کمیسیون کمیسیون خاص امور کلان شهر تهران و سایر کلان شهرها در دولت خبر داد و ابراز امیدواری نمود که این سند بتواند برخی مشکلات موجود در این عرصه را رفع ... بیشتر بخوانید »

چرخ تراموا برای اولین بار در خاورمیانه در اصفهان می چرخد

امروزه ترامواها بخش عظیمی از حجم حمل و نقل شهری را انجام می دهند و به دلیل سوخت الکتریسیته ای که دارند به سرعت درحال پیشرفت هستند لذا جای خالی استفاده از حمل و نقل عمومی پاک در اصفهان مدیران شهری را به فکر راه اندازی تراموا در این کلانشهر انداخت. به گزارش ایمنا، تراموا (Trams)، قطار برقی شهری است ... بیشتر بخوانید »

اصفهانی ها خیابان های این شهر را فقط در ۵۰ دقیقه طی می کنند

تا پایان سال آینده خطوط ۱ ، ۲ و ۶ BRT راه اندازی می شود و شهروندان اصفهانی می توانند خیابان های این کلان شهر را در مدت ۵۰ دقیقه طی کنند. به گزارش ایمنا، در جهان امروز، بخش حمل و نقل از جمله بخش‌های زیربنایی اقتصاد هر جامعه است که علاوه بر تحت تأثیر قراردادن فرآیند توسعه اقتصادی، خود ... بیشتر بخوانید »

طرح نوسازی تاکسی ها باز هم متوقف شد

سرپرست اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور گفت: طرح نوسازی تاکسی ها از ۱۲ روز پیش مجددا متوقف شده است. به گزارش ایمنا و به نقل از روابط عمومی اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور، کوروش عابدینی با اعلام این مطلب اظهار داشت: علیرغم پیگیری های انجام شده متاسفانه این طرح به دلیل وجود پاره ای از مشکلات با توقف روبرو شد. وی ... بیشتر بخوانید »

اوایل سال ۹۴ نقشه های بازترسیم اصفهان آماده می شود

سرپرست مدیریت طرح های تفصیلی و نقشه برداری شهرداری اصفهان گفت: نقشه های جدید شهر اصفهان تحت عنوان پروژه “بازترسیم” که موثر ترین راهکار شهرداری در پاسخگویی به اربابان رجوع به شمار می رود ،تا اوایل سال آینده آماده می شود. به گزارش ایمنا، مهندس سعید جوانبخت با بیان این مطلب، اظهارداشت: امروزه رویکرد جهانی به طرح های توسعه شهری، ... بیشتر بخوانید »

بازدید مهندس علوی مدیرعامل سازمان حمل و نقل بار مشهد از طرح کاهش آلایندهای هوا

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد از طرح کاهش آلاینده های هوا دردانشکده علوم دانشگاه فردوسی مشهد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از انجام پروژه مذکور گفت : باتوجه به ... بیشتر بخوانید »

مرکز رشد تخصصی مدیریت شهری در اصفهان راه اندازی می شود

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان اظهار داشت: شهرداری اصفهان در راستای تحقق رشد دانش محور در خصوص تشویق و توسعه شرکت‌های دانش ‌بنیان، در مرحله تعاملات و مذاکرات لازم با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت تاسیس مرکز رشد تخصصی مدیریت شهری است. به گزارش ایمنا، اندیشیدن، پژوهش و نوآوری، اساسی ترین نیاز برای دست یابی ... بیشتر بخوانید »

مجتمع تولید پلاستیک زباله در اصفهان راه اندازی می شود

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری اصفهان از راه اندازی مجتمع تولید پلاستیک به منظود تولید کیسه زباله های استاندارد در آینده ای نزدیک خبر داد. به گزارش ایمنا ، برای بسیاری از مردم سخت است که قبول کنند با همین زباله تولیدی هر روزشان می‌توانیم در مصرف منابع طبیعی صرفه‌جویی کرده و به جای استفاده از مواد خام برای تولید محصولات ... بیشتر بخوانید »

پروژه بدنه سازی شرق چهارباغ تا سه سال آینده تکمیل می شود

پروژه بدنه سازی شرق چهارباغ تا سه سال آینده تکمیل می شود بدنه غربی چهارباغ به صورت تدریجی احیا می شود خبرگزاری ایمنا: مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری اصفهان با بیان اینکه پروژه بدنه سازی شرق چهارباغ تا سه سال آینده تکمیل می شود عنوان کرد: بدنه غربی چهارباغ نیز به صورت تدریجی احیا می شود. به گزارش ایمنا، ... بیشتر بخوانید »

چراغ تعزیه اصفهان سو سو می زند

همراز: اربعین حسینی روزی است که بیشتراصفهانی‌ها مثل روزهای اول محرم راه خیابان کهندژ و خمینی‌شهر را در پیش می‌گیرند و اغلب برخوار، دولت‌آباد و خمینی‌شهر را مراکز تعزیه این شهر می‌دانند. شاید بسیاری از ما ندانیم که سبک اجرای تعزیه در این شهرها به سبک تعزیه تهران نزدیک است و شهر اصفهان، سبک تعزیه خاص خود را داشته که ... بیشتر بخوانید »

زندان دستگرد به شورای شهر واگذار می شود

تکمیل ظرفیت پذیرش زندانی در زندان مرکزی اصفهان و به دنبال آن زمزمه انتقال آن به محلی دیگر مدتها است به گوش می رسد ،البته مسئولین در این رابطه نظرهای متفاوتی دارند ولی روی یک مساله نظرها تقریبا یکی است و آنهم اینکه باید هر چه زودتر برای رفع این مشکل چاره ای اندیشید . به گزارش ایمنا، زندان اصفهان ... بیشتر بخوانید »

آسفالت معابر فرعی با استفاده قیر سبز

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر آسفالت معابر فرعی با استفاده از قیر سبز انجام می شود، اظهار داشت: قیر امولسیون به دلیل خواص زیست محیطی به قیر سبز معروف است و اکنون در معابر فرعی شهر اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد. به گزارش ایمنا، احمدرضایی با بیان این مطلب گفت: در حال ... بیشتر بخوانید »

تعیین تکلیف طرح پارک سوار میدان آزادی

مدیر منطقه ۵ اصفهان با اشاره به برگزاری جلسه نهایی مابین شهرداری و دانشگاه اصفهان برای اجرای طرح پارک سوار میدان آزادی در بخشی از اراضی دانشگاه اظهار داشت: ظرف ده روز آینده تکلیف طرح پارک سوار میدان آزادی مشخص می شود. به گزارش ایمنا، حمید عصارزادگان با بیان این مطلب گفت: طرح احداث پارک سوار میدان آزادی به منظور ... بیشتر بخوانید »

هوای اصفهان در روزهای آینده آلوده تر می شود

همراز: مسئول آزمایشگاه هوای اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های هوا‌شناسی، اصفهان از بعد از ظهر امروز تا روز چهار‌شنبه هفته جاری با افزایش آلاینده‌های جوی مواجه می‌شود. بابک صادقیان با اشاره به آخرین وضعیت هوای اصفهان اظهار کرد: سامانه پر‌فشار پایدار در اوخر هفته گذشته وارد اصفهان شد و اصفهان در روز‌های جمعه و ... بیشتر بخوانید »

آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا را کاملا رد می‌کنیم/ تراوش آب در پروژه‌های زیرزمینی طبیعی است

مدیر پروژه ایستگاه قطار شهری چهارباغ بالا با اشاره به شایعات مطرح شده در رابطه با آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا در شب گذشته عنوان کرد: آبگرفتگی ایستگاه متروی چهارباغ بالا را کاملا رد می کنیم. ه گزارش ایمنا، مرتضی قدیریان در جمع خبرنگاران با علام این مطلب اظهار داشت: ایستگاه قطار شهری سی و سه پل در فاصله حدود ... بیشتر بخوانید »

کشوری که بالغ بر ۷۰ درصد مردم آن شهرنشین هستند، به مدیریت محلی نیاز دارد

نشست مشترک شهرداران کلانشهرها و روسای شوراهای اسلامی شهر کشور صبح امروز در اصفهان آغاز شد. به گزارش ایمنا، در این نشست یک روزه که شهرداران ۱۵ کلانشهر و روسای شوراهای اسلامی شهر کشور حضور دارند، شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه ناگزیر هستیم تمرکز زدایی انجام دهیم نه تراکم زدایی، اظهار داشت: متاسفانه در این دوران شاهد تراکم زدایی ... بیشتر بخوانید »

توسعه فیزیکی بدون رعایت مسایل زیست محیطی امکان ندارد

مدیر بهداشت حرفه‌ای، ایمنی و محیط زیست شرکت فولاد مبارکه اصفهان از توسعه متوازن این شرکت تولیدی همراه با طرح های زیست محیطی کارخانه خبر داد. مصطفی اشتری در این زمینه گفت: ظرفیت اسمی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در ابتدا ۲٫۴ میلیون تن انواع ورق‌های فولادی بود، در همین راستا توسعه، نیاز مبرم برای اقتصادی بودن شرکت فولاد مبارکه به ... بیشتر بخوانید »

زخمه نوازی بی پایان مترو بر پیکر پیر شهر

بعد از انحراف مترو در حوالی سی و سه پل در سال ۸۸، بر اساس اخبار به دست آمده ،ساخت ایستگاه مترو در میدان امام حسین (ع) این بار آب راه انتقال آب درزمان صفویه را مورد تهدید قرار داده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سال ۸۸ وقتی خبر انحراف متروی اصفهان در حوالی سی و سه پل ... بیشتر بخوانید »

تعریف شهر و روستا و معیارهای شناخت شهر از روستا

قبل از تعریف هر یک از مفاهیم شهر و روستا بیان چند نکته خالی از لطف نیست: در سرشماری ها و آمارهای مشابه، شهر و روستا معمولاً بر اساس جمعیتی بالاتر از یا پایین تر از یک حد معین تعریف می شوند. کشاورزی به عنوان اصلی ترین فعالیت روستایی محسوب می شود در حالی که ساکنین شهری مقدمتاً در فعالیت ... بیشتر بخوانید »

طراحی شهری

طراحی شهری در دهه ۱۹۶۰م با هدف جستجوی زمینه‌ها و وسایل تحقق کیفیت شهر به‌وجود آمد. این جستجو تا به امروز همچنان با ۲ هدف عملکردی و زیبایی‌شناختی ادامه دارد. طراحی شهری به‌عنوان فعالیتی که به محیط انسان‌ساخت و سکونتگاههای انسانی شکل می‌دهد و انسجام می‌بخشد، از ابتدای پیدایش تاکنون همواره از اهمیت روزافزونی برخوردار بوده است. بااین‌وجود در مورد ... بیشتر بخوانید »

پلمب ۳ شهربازی در استان اصفهان

مدیرکل اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اصفهان از پلمب سه شهربازی در شهرستان‌های مبارکه، نجف‌آباد و خمینی‌شهر خبر داد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به نقل از روابط عمومی اداره استاندارد استان اصفهان، غلامحسین شفیعی گفت: این شهربازی‌ها به علت پایان اعتبار مجوز بهره‌برداری و عدم تمدید آن تا صدور مجوز بهره‌برداری پلمب شده است. وی با اشاره ... بیشتر بخوانید »

بی توجهی به قدمت تئاتر اصفهان

همراز: محمد علی میاندار، مرد میانه سال، با شقیقه‌های سپید و چشمان درشت و نافذ، خوش‌اخلاق، با لهجه و بیان گزیده گوی مخصوص به خود که زبانزد بچه های تئاتر شده و دوستدار اهداف بلند و سازنده نسل جوان امروز و دانشجو است. بچه‌ها گردش جمع می‌شوند و از راهنمایی‌هایش سود می‌برند. او دست نوشته‌ها را می‌خواند و به تمرینات ... بیشتر بخوانید »

آب بَس

بعد از پایکوبی و خوشحالی نه چندان پایدار مردم در هفته های گذشته ،حالا دیگر “صدای شُرشُر از زنده رود نمی آید”، گویی که فرهادِ اصفهان هم در بیستونِ جاریِ شهر جان داده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، سهم آبی که برای نوبت اول زمین های کشاورزی شرق اصفهان داده بودند به پایان رسید و حالا دوباره زنده ... بیشتر بخوانید »

همایش انرژی شهر با موضوع پتانسیل توسعه انرژی های تجدیدپذیر

تفاهم نامه کاهش تولید گازهای گلخانه ای امضا شد/ همکاری سه جانبه ما بین شهرداری اصفهان، وزارت نیرو محیط زیست اصفهان خبرگزاری ایمنا: تفاهم نامه همکاری سه جانبه ما بین شهرداری اصفهان، وزارت نیرو محیط زیست اصفهان برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای و جلوگیری از تشدید آثار سو ناشی از تغییرات اقلیمی امضا شد. به گزارش ایمنا، تفاهم نامه ... بیشتر بخوانید »

زیرچهارباغ خبرهایی است

بیشتر بخوانید »

شهرداری‌های کل‌ کشور مجاز به انتشار اوراق مشارکت شدند

مجلس به شهرداری‌های کشور و سازمان‌های وابسته به آنها اجازه داد به طور مشترک یا انفرادی با مجوز بانک مرکزی و تأیید وزارت کشور تا سقف مبالغ تعیین ‌شده، اوراق مشارکت با تضمین خود و تعهد پرداخت توسط شهرداری‌ها منتشر کنند. به گزارش سایت مجلس شورای اسلامی ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز پارلمان و در ادامه ... بیشتر بخوانید »

اختیارات مدیریت بحران در اختیارشهردار اصفهان

استاندار اصفهان با اشاره به واگذاری مدیریت بحران به شهردار اصفهان در سال گذشته اظهار داشت: بنده علاوه بر آنکه مسئولیت مدیریت بحران شهر اصفهان را به شهردار تفویض نمودم، اختیارات خود را نیز در این زمینه تفویض کرده ام؛ چرا که مسئولیت بدون اختیارات امکان پذیر نیست. به گزارش ایمنا، دکتر رسول زرگرپور در جمع خبرنگاران با بیان این ... بیشتر بخوانید »

کلنگ اجرایی نمایشگاه بین المللی اصفهان تا پایان سال بر زمین زده می شود/ در صدد دریافت دو رام قطار هستیم

شهردار اصفهان از کلنگ زنی عملیات احداث نمایشگاه بین المللی اصفهان تا پایان سال جاری خبر داد. به گزارش ایمنا، دکترسید مرتضی سقائیان نژاد در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری جلسه مشترک ما بین مدیریت شهری و استاندار اصفهان گفت: در نشست امروز برخی مباحث و مشکلات اجرایی شهر با حضور استاندار اصفهان مورد بررسی قرار گرفت. وی با ... بیشتر بخوانید »

“آرد جرعه”در دست اندازهای اداری الک شد

در میان انبوهی از شعارهای حمایتی از تولید کنندگان،معضل کارخانه آرد جرعه به عنوان یک نمونه از سرمایه گذاران و اشتغال آفرینان هنوز به طور کامل حل نشده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز ، شاید خیلی عجیب باشد که بشنویم اشتغال آفرینی در کشور وجود دارد که حالا دارد چوب همکاری های قبلی خود با سازمان بازرگانی دولتی ... بیشتر بخوانید »

مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی خط۲ قطارشهری اصفهان است

مدیرعامل سازمان قطار شهری اصفهان تاکید کرد:مصوبه شورای عالی ترافیک کشور پشتوانه قانونی طرح خط دوم قطارشهری اصفهان است. به گزارش ایمنا جواد شعرباف با اشاره به اینکه مطالعات مرحله اول خط دو مترو اصفهان در شرف اتمام است و تا پایان آذرماه تکمیل می شود گفت:خط دو قطارشهری اصفهان مشاور خارجی سیسرا فرانسه و دو مشاور داخلی مترا و ... بیشتر بخوانید »

پخت نان در شعله مستقیم ممنوع

همراز: عضو هیئت علمی دانشکده صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: پخت نان بر روی شعله مستقیم موجب ورود مواد آلاینده حاصل از سوخت گاز بر روی نان برشته شود و آن را آلوده کند. دکتر مهدی کدیور عضو هیئت علمی دانشکده صنایع غذایی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به اینکه در تهیه نان فرآینده‌های بسیاری از جمله نوع آرد، ... بیشتر بخوانید »

پیشرفت ۹۵ درصدی احداث باغ خزندگان ناژوان

مدیر طرح ساماندهی ناژوان اعلام کرد: مراحل اجرایی احداث باغ خزندگان تاکنون ۹۵ درصد پیشرفت داشته است. به گزارش ایمنا، غلامرضا ساکتی با اعلام این مطلب گفت: باغ خزندگان به مساحت ۸۳۰ مترمربع در جنوب غربی باغ پروانه ها در حال اجرا است. وی با اشاره به اینکه ارتفاع این مجموعه از ۴ تا ۷ مترمتغیر است، افزود: مجموعه باغ ... بیشتر بخوانید »

باران در اصفهان غوغا کرد

بیشتر بخوانید »

وظیفه شهرداری تنها مدیریت پسماند های عادی است

سازمان محیط زیست مرجع تشخیص تبدیل پسماند پزشکی به پسماند عادی است /خبرگزاری ایمنا: معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه وظیفه شهرداری تنها مدیریت پسماندهای عادی است، اظهار داشت: شهرداری تنها در صورت تایید سازمان محیط زیست مبنی بر عادی شدن پسماندهای پزشکی اقدام به جمع آوری پسماندها می کند. به گزارش ایمنا، محسن رنجبر در جلسه ... بیشتر بخوانید »

عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی کمتر از دو ماه آینده آغاز می شود

معاون هماهنگی امور مناطق و سازمان های شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه ۲۰ تقاطع غیرهمسطح در مسیر رینگ حفاظتی احداث می شود، اعلام کرد: کمتر از دو ماه آینده عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید اردستانی که در مسیر رینگ حفاظتی قرار دارد، آغاز می شود. به گزارش ایمنا، مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب گفت: رینگ حفاظتی اصفهان ... بیشتر بخوانید »

نمی توان باستناد اساسنامه باطل شده سازمان ورزش احداث کرد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان این که شهرداری اصفهان نمی تواند با استناد به اساسنامه سازمان ورزش شهرداری خوراسگان ، سازمان ورزش در سطح اصفهان راه اندازی کند،گفت: لایحه تاسیس این سازمان نیازمند تایید وزارت کشور است به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، ندا واشیانی‌پور پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: ... بیشتر بخوانید »

اسیدپاش در هرلباسی که باشد به مردم معرفی می شود

استاندار اصفهان گفت: فرد اسیدپاش در هرلباسی که باشد به مردم معرفی می شود. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، رسول زرگرپور ظهر امروز در در جمع خبرنگاران به بیان جزئیاتی از موضوع واگذاری ورزشگاه نقش جهان به شرکت فولاد مبارکه،روند پرونده اسیدپاشی ، آلودگی هوا ، وضعیت آب و کشاورزی استان پرداخت. استاندار اصفهان گفت: شرکت فولاد مبارکه می ... بیشتر بخوانید »

یک چهارم مدارس اصفهان در حال تخریب است

همراز: مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان گفت: در حال حاضر 26 درصد کلاس‌های درس تشکیل شده در اصفهان در حال تخریب بوده و 38 درصد کلاس‌های درس استان نیز نیاز به مقاوم‌سازی دارند. محمدحسن قائدیها پیش از ظهر امروز در گردهمایی یک‌هزار و 500 نفره فرهنگیان استان با حضور علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: اصفهان پیشینه‌ای ... بیشتر بخوانید »

بازی کودکان بازیچه دست بزرگان

شهر رویاها که قرار بود رویایی ترین شبانه های کودکی را در اصفهان رقم بزند ، حالا به کابوسی برای دست اندرکاران و نمادی از اختلاف بزرگ تر ها برای کودکان تبدیل شده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز ، شهری مملو از بازی های نوین و فرح بخش شعله ور خشمی شده که خاموش کردن آن بیش از ... بیشتر بخوانید »

اخذ گواهينامه استاندارد كمپوست در سه سال متوالي

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان از اخذ گواهينامه استاندارد كمپوست در سه سال متوالي خبرداد. به گزارش ايمنا، تيمور باجول با بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر كارخانه كمپوست شهرداري اصفهان با بازيافت روزانه بيش از ۶۵۰ تن مواد آلي پسماند شهري تنها توليد كننده كمپوست استاندار زباله شهري در كشور مي‌باشد. وي افزود: اين سازمان در ... بیشتر بخوانید »

میراث ناملموس بی صدا می میرد

ثبت یک اثر در فهرست جهانی یونسکو پایان یک روند نیست، بلکه آغاز حفظ و نگهداری آن در قبال تعهد بین‌المللی است. دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران در نشست چگونگی بین‌المللی کردن آیین‌های پهلوانی و زورخانه‌ای ایران گفت: «تفاوت میراث فرهنگی ناملموس و ملموس از این جهت مهم است که با هر گونه خدشه‌ای در میراث ملموس، رسانه‌ها با ... بیشتر بخوانید »

جمع آوري روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي در اصفهان

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان اظهار داشت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم پسماند الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. به گزارش ايمنا، تيمور باجول با بيان اين مطلب گفت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. وي با اشاره به اينكه ايستگاههاي ثابت بازيافت پسماندهاي الكترونيكي شهروندان را دريافت مي ... بیشتر بخوانید »

تولیدکنندگان پسماند های پزشکی تا ابتدای آذرماه فرصت دارند قانون مدیریت پسماند را اجرایی کنند

دبیر ستاد توسعه پایدار معاونت خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه شهرداری هیچگاه پسماندهای پزشکی را وارد چرخه تولید کمپوست نکرده و نخواهد کرد، اظهار داشت: تولیدکنندگان پسماند پزشکی تا ابتدای آذرماه فرصت دارند قانون مدیریت پسماند را اجرا کنند. به گزارش ایمنا، حمیدرضا میریان با بیان این مطلب گفت: شهرداری ارگانی خدماتی است و مبنای اقدامات مربوط ... بیشتر بخوانید »

طعمه گذاري دوره زمستانه براي موش ها به زودي آغاز مي شود

رييس اداره انهار و مادي هاي شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه به زودي طعمه گذاري دوره زمستانه آغاز خواهد شد، اظهار داشت: طعمه گذاري براي موش ها در كنار حاشيه رودخانه زاينده رود، معابر اصلي، حاشيه انهار و مادي‌ها انجام مي شود. به گزارش ايمنا، سيد جلال عمراني با بيان اين مطلب گفت: در طول تاريخ بشر، موش با ... بیشتر بخوانید »

برداشت های زیاد راه رسیدن آب به گاوخونی را سخت کرد

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست با بیان این‌که هنوز از آب رهاسازی شده در زاینده‌رود چیزی به تالاب گاوخونی نرسیده است، گفت: بر تأمین حقابه زیست‌محیطی زاینده‌رود اصرار داریم. احمد علی کیخا افزود: استراتژی سازمان حفاظت محیط‌زیست بر تأمین حقابه زیست‌محیطی زاینده‌رود تمرکز یافته بنابراین تلاش مسئولان این سازمان در مراودات و مباحثات با وزارت نیرو که مسئول ... بیشتر بخوانید »

پیوستن اصفهان به کمپین ** سیرک نه **

با پیوستن ٧ استان دیگر به کمپین “سیرک نه”، تعداد استان‌هایی که فعالیت سیرک حیوانات در آنها ممنوع شد به ١٠ استان رسید. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز،پس از خراسان‌رضوی، قم و گلستان، استان‌های خراسان‌شمالی، خراسان‌جنوبی، کهگیلویه‌وبویراحمد، کرمانشاه، آذربایجان‌شرقی، اصفهان و کرمان هم فعالیت سیرک‌ها را ممنوع کردند و به این ترتیب روی نقشه، نیمی از ایران سبز شده ... بیشتر بخوانید »

ديپلماسي فرهنگي و گردشگري بين دو كشور لهستان و ايران گسترش يابد

معاون هماهنگي امور مناطق و سازمان ها و امور بين الملل شهرداري اصفهان عنوان كرد: قدمت روابط بيش از ۵۴۰ ساله جمهوري اسلامي ايران و لهستان مي تواند سرمايه گرانبهايي براي توسعه روابط دو كشور باشد.  به گزارش ايمنا، دكتر مهدي جمالي نژاد صبح امروز در ديدار با هيئت لهستاني به رياست معاون وزير فرهنگ لهستان با اشاره به قدمت ... بیشتر بخوانید »

ساعت اجراي طرح زوج و فرد تغيير يابد

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان عنوان كرد: ساعت اجراي طرح زوج و فرد از ساعت ۷ صبح به ساعت ۸ صبح تغيير يابد. به گزارش ايمنا، عدنان زادهوش در جلسه علني شوراي اسلامي شهر اصفهان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: طرح زوج و فرد از ساعت ۷ صبح آغاز مي شود كه به نظر مي رسد اگر ساعت اجراي اين ... بیشتر بخوانید »

افزایش ورود توریست مشکل بیکاری را حل می کند

نماینده مردم زرین شهر در مجلس شورای اسلامی  خواستار تشکیل وزارت گردشگری شد و گفت: ورود توریست به کشور کلید حل مشکل بیکاری است . به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، مجید منصوری بیدکانی به سازوکارهای ایجاد اشتغال در کشور پرداخت و گفت: حدود 5 تا6 میلیون بیکار در کشور وجود دارد که برای ایجاد اشتغال برای آنهااگر بخواهیم در ... بیشتر بخوانید »

تجميع كد پستي و پلاك منازل شهر اصفهان

مديرعامل سازمان زيباسازي شهرداري اصفهان اظهار داشت: تجميع پلاك منازل و كدپستي يكي از طرح هايي است كه در راستاي پيرايش شهر پيش بيني شده است . به گزارش ايمنا، محمدرضا نيلفروشان با بيان اين مطلب گفت: برنامه اي در سال جاري و سال ۹۴ براي پيرايش شهر اصفهان و رفع نازيبايي ها پيش بيني شده است. وي افزود: تجميع ... بیشتر بخوانید »

شهرداری باید 5 درصد عوارض نو‌سازی مدارس را پرداخت کند

همراز: سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شهرداری موظف است که پنج درصد عوارض نو‌سازی مدارس را هر ساله به طور مستمر برای نو‌سازی و بهسازی مدارس به آموزش و پرورش پرداخت کند. ندا واشیانی‌پور با بیان اینکه مدارس از مهم‌ترین نهاد‌های اجتماعی، تربیتی و آموزشی و اصلی‌ترین رکن تعلیم و تربیت هستند، اظهار کرد: تربیت صحیح نسل جدید در ... بیشتر بخوانید »

بهره برداري از فاز دوم تله كابين ظرف ۱۰ روز آينده

ايمن سازي ايستگاه چهارم در فاز دوم تله كابين در دست تكميل است خبرگزاري ايمنا: مديرعامل شركت توسعه مجتمع هاي سياحتي ورزشي سپاهان وابسته به شهرداري اصفهان با اشاره به اينكه ايمن سازي ايستگاه چهارم در فاز دوم تله كابين در دست تكميل است، اعلام كرد: پروژه فاز دوم تله كابين آماده بهره برداري است و مسافرگيري اين طرح ظرف ... بیشتر بخوانید »

مراجعات خودروها به مراكز معاينه فني افزايش يافته است

رييس ستاد مركزي معاينه فني خودرو شهرداري اصفهان اظهارداشت: مراجعات خودروها به مراكز معاينه فني در سه ماهه دو سال جاري نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزايش يافته است. به گزارش ايمنا، جمشيد جمشيديان با بيان اين مطلب گفت: مراجعات خودروها به مراكز معاينه فني خودرو به دليل قانون افزايش معافيت معاينه ‌فني خودروهاي جديد از ۲ سال به ... بیشتر بخوانید »

رهاسازي آب در زاينده‌رود از دهم به ۱۶ آبان ماه موكول شد

در حالي كه رييس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان در اواخر شهريور ماه پيش‌بيني كرد تا دهم آبان امسال، رودخانه زاينده رود بازگشايي شده و آب كشت پاييزه در اختيار كشاورزان اصفهاني قرار مي‌گيرد، اما رييس مجمع نمايندگان استان اصفهان روز گذشته در ۶ آبان از رها كردن آب در رودخانه براي كشت از ۱۶ آبان امسال خبر داد. به ... بیشتر بخوانید »

روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري شهر هزينه مي شود

مدير درآمد شهرداري اصفهان اظهار داشت: روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري شهر هزينه مي شود. به گزارش ايمنا، نادر آخوندي با اعلام اين مطلب گفت: روزانه ۶ ميليارد تومان براي نگهداري و ارائه خدمات به شهر هزينه مي شود و هزينه نگهداري اصفهان در يك هفته ۴۲ ميليارد تومان است. وي با اشاره به اينكه هزينه نگهداري شهر طي ... بیشتر بخوانید »

وزارت نیرو ساخت ایستگاه‌های پمپاژ در بالادست زاینده‌رود را متوقف کند

مسئول کمیته آب اتاق بازرگانی اصفهان گفت: وزارت نیرو باید ساخت ایستگاه‌های پمپاژ در حال احداث بالادست زاینده‌رود را متوقف کند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی اصفهان، مهدی بصیری در پنجاهمین جلسه کمیته آب اتاق اصفهان اظهار کرد: 24 ایستگاه پمپاژ در استان چهارمحال و بختیاری در حال احداث است که متاسفانه ... بیشتر بخوانید »

پروژه ذخيره سازي و انتقال آب در دستور كار است

مديرعامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري اصفهان اظهار داشت: براي عبور از بحران آب پروژه اي براي ذخيره سازي و انتقال آب در سال آينده پيش بيني شده است و اكنون طراحي هاي آن در دستور كار قرار دارد. به گزارش ايمنا، احمد سليماني پور با بيان اين مطلب گفت: تابستان امسال با بحران و كمبود آب روبرو بوديم ... بیشتر بخوانید »

۵۵ درصد از شهروندان در جداسازی پسماند در مبدا همکاری می کنند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان عنوان کرد: ۵۵ درصد از شهروندان در تفکیک پسماند در مبدا با شهرداری همکاری می کنند. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: روزانه ۳۰۰ تن مواد بازیافتی در سطح شهر تولید می شود که حدود ۱۶۰ تن آن در مبدا جداسازی شده و مابقی در پسماند تر باقی می ماند. ... بیشتر بخوانید »

تفاهم نامه اوليه ۵۰ كيلومتر از خطوط تراموا منعقد شد

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان از انعقاد تفاهم نامه و قرارداد ۵۰ كيلومتر از خطوط تراموا در اصفهان خبر داد. به گزارش ايمنا، عليرضا صلواتي با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در گام اول خط تراموا در محدوده امام خميني(ره) از ايستگاه بهارستان (ايستگاه اول قطار شهري) تا ميدان شهدا مي باشد كه مطالعات بعدي نيز در ... بیشتر بخوانید »

رسانه های اصفهانی در مورد اسید پاشی خوب عمل کردند

استاندار اصفهان ضمن تایید اقدامات رسانه ای در استان اصفهان در مورد حادثه اسیدپاشی، گفت: طی چند هفته گذشته هر دو روز یک بار جلسه شورای تامین تشکیل و فعالیت گروه های مختلف پیگیری کننده موضوع اسیدپاشی به شدت مورد رصد قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود در ... بیشتر بخوانید »

آماده باش نيروهاي آتش نشاني در ايام محرم

مديرعامل سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري اصفهان از آماده باش نيروهاي آتش نشاني در ايام محرم خبر داد و گفت: بازديد فرماندهان آتش نشاني از هيات مذهبي آغاز شده است. ” فرماندهان ايستگاه هاي ۲۲ گانه سازمان آتش نشاني در قالب گشت ايمني از تكايا، حسينيه ها و مساجد بازديد مي كنند و نكات ايمني را به هيات ... بیشتر بخوانید »

طلسم ورزشگاه نقش جهان شکسته شد

در نشست عصر دوشنبه مسئولان فولاد مبارکه و استاندار اصفهان، مسئولیت تکمیل ورزشگاه نقش جهان اصفهان به شرکت فولاد مبارکه سپرده شد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، عصر روز دوشنبه گذشته نشستی با حضور مسئولان فولاد مبارکه ، باشگاه ورزشی فولاد سپاهان ، معاون امور عمرانی استانداری و استاندار اصفهان برگزار و در این نشست مسئولیت ساخت ورزشگاه نصف ... بیشتر بخوانید »

شهرداران كما في‌السابق توسط شوراها انتخاب خواهند شد

نايب رئيس اول مجلس شوراي اسلامي با اشاره به طرح انتخاب شهرداران توسط هيأت حل اختلاف گفت: به نظر مي‌رسد اين بخش از اين طرح به تصويب نرسد و شهرداران كما في‌السابق توسط شوراها انتخاب شوند. به گزارش ايمنا و به نقل از فارس، محمدرضا باهنر با بيان اين مطلب اظهارداشت: بنده در زمان قانون تاسيس شوراها در مجلس شوراي ... بیشتر بخوانید »

توسعه و اضافه ساخت بيشترين تخلف ساختمانهاي اصفهاني ها ست

مدير كميسيون هاي ماده صد شهرداري اصفهان اعلام كرد: امسال بيشترين تخلفات ساختماني در خصوص توسعه و اضافه ساخت در مناطق شهري گزارش شده و كمترين در رابطه با اضافه ارتفاع بوده است. به گزارش ايمنا، غلامعلي فيض الهي با بيان اين مطلب گفت: در طي ۶ ماهه اول سال جاري ۵ هزار و ۲۲ پرونده به كميسيون ماده صد ... بیشتر بخوانید »

اسید پاش یک نفر است و به زودی دستگیر می شود

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گروهی و سازمان یافته بودن اسیدپاشی های اخیر را به شدت تکذیب و ابراز امیدواری کرد با توجه به اطلاعاتی که در دست تعقیب کنندگان این فرد قرار دارد، بتوانند به زودی وی را دستگیر کنند. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، حسین ذوالفقاری که به منظور بررسی وضعیت اسیدپاشی در استان اصفهان به ... بیشتر بخوانید »

به محض دستگیری متهم یا متهمان، حکم قاطعی صادر مي شود

رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به اهمیت موضوع اسیدپاشی و تبعات ناشی از آن، گفت: به منظور بررسی اسيدپاشي هاي اخير اصفهان، کارگروهی با مدیریت دادستان اصفهان تشكيل شده است. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز، احمد خسروي وفا در پی وقوع حادثه اسیدپاشی در شهر اصفهان به شهروندان و مردم استان اصفهان نوید داد كه به محض ... بیشتر بخوانید »

نوسازی هر دستگاه اتوبوس۴۵۰ میلیون تومان هزینه در بردارد

مدیر عامل شرکت اتوبوسرانی شهرداری اصفهان ازنوسازی ۱۵۰ دستگاه اتوبوس تا پایان سال جاری خبرداد. به گزارش ایمنا، سید عباس روحانی با اعلام این خبر گفت: از یک هزار و ۴۰۰ دستگاه اتوبوس این ناوگان ۳۰۰ دستگاه ان نیاز به نوسازی دارد که ۵۰ دستگاه آن در حال نوسازی است و مذاکرات ۱۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر برای نوسازی انجام شده ... بیشتر بخوانید »

حمله گازانبري مجلس و دولت به شوراها با طرح انتخاب شهردار

رئيس شوراي عالي استان‌ها با اشاره به اينكه طرح و لايحه دولت و مجلس در خصوص انتخاب شهردار مغايرت با قانون اساسي دارد، گفت: هم اكنون شاهد حمله گازانبري مجلس و دولت به شوراها هستيم. به گزارش ايمنا و به نقل از فارس، مهدي چمران در نشست خبري خود كه با محوريت طرح مجلس در لايحه دولت در خصوص انتخاب ... بیشتر بخوانید »

روزانه يك هزار تن پسماند در شهر اصفهان توليد مي‌شود

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان اعلام كرد: در حال حاضر روزانه يك‌هزار تن پسماند در شهر اصفهان توليد مي‌شود كه سرانه پسماند در اين شهر به ازاي هر نفر ۴۷۰ گرم است. به گزارش ايمنا،تيمور باجول با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر ميزان پسماند توليدي در شهر اصفهان يك‌هزار تن بوده كه سرانه پسماند در اصفهان به ... بیشتر بخوانید »

قربانیان اسیدپاشی از همه قشری بوده اند، حتی افغانی

فرمانده انتظامی استان اصفهان بد حجاب بودن قربانیان اسیدپاشی های اخیر شهر اصفهان را رد کرد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی همراز ، سردار عبدالرضا آقاخانی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: چهار مورد اسید پاشی از ابتدای سال تاکنون در استان اصفهان اتفاق افتاده و دو مورد اول آن به دلیل آسیب های جزئی که به قربانیان ... بیشتر بخوانید »

پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از پرداخت ۷۶۵ میلیارد ریال یارانه بلیت اتوبوس و مترو خبر داد. به گزارش ایمنا و به نقل روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، محمد امامی امین با اعلام این خبر اظهار داشت: از این اعتبار ۵۰۵ میلیارد ریال بابت یارانه بلیت اتوبوسرانی های درون ... بیشتر بخوانید »

بانك ايده ظرفيتي براي استفاده از انديشه و توانمندي مردم

دكتر علي قاسم زاده با بيان اينو گفت: « با توجه به شعار امسال شهرداري تحت عنوان «سهم من از فرهنگ نصف جهان چيست؟» بانك ايده در معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري تشكيل شده است. هر دو هفته يكبار يك مساله شهري را با مردم در ميان مي گذاريم و از آنها كمك مي خواهيم كه براي حل آن مساله ايده ... بیشتر بخوانید »

زاينده رود دهم آبان ماه جاري مي شود

رييس سازمان جهاد كشاورزي استان اصفهان پيش بيني كرد تا دهم آبان امسال، رودخانه زاينده رود بازگشايي شده و آب كشت پاييزه در اختيار كشاورزان اصفهاني قرار مي گيرد. به گزارش ايمنا قدرت الله قاسمي در جلسه شوراي هماهنگي اين اداره، افزود: اقدامات لازم براي تهيه بذر و نهاده هاي كشاورزي كشت پاييزه به ويژه كشت گندم و جو در ... بیشتر بخوانید »

مانور عملياتي لحظه صفر برگزار شد

مانور عملياتي لحظه صفر برگزار شد/همه بايد براي مقابله با بلاياي طبيعي آماده باشند بیشتر بخوانید »

جزيره‌اي عمل كردن سازمان‌ها، مديريت بحران شهري را پيچيده مي‌كند

رئيس گروه برنامه‌ريزي بازسازي بنياد مسكن انقلاب اسلامي گفت: آنچه مسأله مديريت بحران را پيچيده‌تر مي‌كند، فقدان ديدي جامع و كامل از موضوع بحران و جزيره‌اي عمل كردن سازمان‌هاست. به گزارش ايمنا و به نقل از همشهري، مهندس محمدعلي زماني با بيان اين مطلب اظهار داشت: اولين و مهم‌ترين موضوع در مديريت بحران، مسأله‌شناسي و مسأله‌يابي است. مراحل گوناگون مديريت ... بیشتر بخوانید »

پيش بيني ۲۴ طرح عمراني براي مجموعه تخت فولاد در سال ۹۴

مدير مجموعه فرهنگي مذهبي تخت فولاد عنوان كرد: ۲۴ طرح عمراني براي سال آينده در اين مجموعه برنامه ريزي شده است. به گزارش ايمنا، حجت الاسلام منوچهر مهروي پور با اعلام اين مطلب اظهار داشت: طي سال هاي گذشته فعاليت هاي عمراني بسيار خوبي در مجموعه تخت فولاد انجام شده است به طوري كه ۲۴ طرح عمراني براي سال آينده ... بیشتر بخوانید »

لازمه انتخاب شهردار از سوي مردم تحقق مديريت واحد شهري است

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان عنوان كرد: لازمه انتخاب شهردار از سوي مردم تحقق مديريت واحد شهري است. به گزارش ايمنا، محمدرضا فلاح در جلسه علني شوراي اسلامي شهر اصفهان با اعلام اين مطلب اظهار داشت: هفته گذشته لايحه اي دوفوريتي در رابطه با انتخاب شهرداران از سوي مردم به مجلس ارائه شد كه در صورتي كه بدون كار كارشناسي ... بیشتر بخوانید »

اهداء خون بیش از 60 هزار اصفهانی

به گزارش خبر گزاری ايمنا، محمدمهدي حريري روز سه شنبه در نشست خبري با خبرنگاران با اشاره به اينكه سازمان انتقال خون ايران در سال 1353 تأسيس شد، ابراز داشت: تا به امروز بيش از ۴۰ ميليون اهدای خون صورت گرفته است. وي افزود: در سال ۹۲، تعداد ۱۵۸ هزار نفر در سطح استان اصفهان براي اهداي خون به مراكز ... بیشتر بخوانید »

لزوم نوزايي و رنسانس هميشگي ميراث نا ملموس را بايستي در سياليت، انعطاف و تكامل طبيعي و تدريجي آن جستجو كرد

دعوت از مردم اصفهان براي حضور در برنامه‌هاي جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس يكي از روش هاي تخريب هويت كشورها، القاي آلزايمر فرهنگي است خبرگزاري ايمنا: مشاور عالي شهردار اصفهان و رييس شوراي برنامه ريزي اجلاس و جشنواره جهاني ميراث فرهنگي ناملموس از كليه همشهريان و هم استاني‌هاي اصفهاني و همچنين هم‌ميهنان علاقه مند به فرهنگ و تمدن فاخر كشورمان دعوت ... بیشتر بخوانید »

اصفهان ویترین گردشگری دنیا شده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان با دارا بودن 196 رشته صنایع دستی و وجود آثار تاریخی ارزشمند به یکی از زیبا‌ترین ویترین‌های گردشگری دنیا تبدیل شده است. ندا واشیانی‌پور با بیان اینکه اصفهان با دارا بودن 196 رشته صنایع دستی و وجود آثار تاریخی ارزشمندی که به دست معماران و طراحان خلاق و فرزانه این شهر ساخته شده ... بیشتر بخوانید »

مکتب موسیقی اصفهان باید ثبت جهانی شود

همراز: دبیر اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس گفت: در حال حاضر ردیف موسیقی ایران ثبت جهانی شده و مکتب موسیقی اصفهان نیز باید ثبت ملی و جهانی شود. مسعود حسین‌میرزایی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آیین نشست شب فرهنگی ایران و کره جنوبی با بیان اینکه این برنامه در حاشیه اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس برگزار شده ... بیشتر بخوانید »

برگزاري ۷۵ برنامه در جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس + جدول برنامه‌ها

همزمان با برگزاري اجلاس ميراث معنوي ناملموس- اصفهان ۲۰۱۴، جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس با دهها برنامه در اصفهان برگزار مي‌شود. به گزارش ايمنا، جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس- اصفهان ۲۰۱۴ به مدت سه روز در اصفهان برگزار خواهد شد كه طي آن نزديك به ۷۵ برنامه فرهنگي متنوع از ايران و كشورهاي ميهمان برگزار خواهد شد. حضور عموم شهروندان در اين ... بیشتر بخوانید »

ابلاغ ضوابط و جرایم وسایل حمل و نقل باردرون شهری

در اجرای ماده 31 و 32 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و همچنین ماده 19 قانون مذکور،اجرا و اعمال کدهای تخلف2020 و 2035 توسط پلیس راهور به عوامل اجرایی پلیس ابلاغ گردید. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت حمل و نقل بار درون شهری و حومه شهرداری مشهد، سید مهدی علوی مقدم با بیان این مطلب اظهارداشت :سازمان حمل و ... بیشتر بخوانید »

رهاسازي آب زاينده رود از ۱۵ آبان ماه در اصفهان

رهاسازي ۴۰۰ ميليون متر مكعب آب براي كشت پاييزه شرق اصفهان خبرگزاري ايمنا: وزير نيرو با موافقت رهاسازي آب زاينده رود از ۱۵ آبان ماه در اصفهان، گفت: تمامي چاه‌هاي غيرمجاز آب در دو استان چهارمحال و بختياري و اصفهان تا پايان امسال بايد مسدود شود. به گزارش ايمنا حميد چيت‌چيان در نشست شوراي برنامه‌ريزي حوضه آبريز زاينده‌رود كه با ... بیشتر بخوانید »

هفته ملي كودك همراه با اجراي برنامه‌هاي تخصصي در اصفهان برگزار مي‌شود

غرفه كودكان معلول براي اولين بار در اصفهان همزمان با تهران برگزار مي‌شود خبرگزاري ايمنا: مديركل كانون پرورش فكري استان اصفهان از برگزاري هفته ملي كودك همراه با اجراي برنامه‌هايي متنوع و تخصصي در سرتاسر استان اصفهان خبر داد. به گزارش خبرنگار ايمنا، سيد حامد عسگري‌فرد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اينكه هفته ملي كودك از ۱۶ ... بیشتر بخوانید »

توزیع بنزین یورو 4 در اصفهان آغاز شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان گفت: توزیع بنزین یورو 4 از امروز در جایگاه‌های عرضه سوخت استان اصفهان آغاز شد. محمدعلی طرفه ظهر امروز در همایش تجلیل از شهروندان قانونمند و نمونه‌های ترافیکی با اشاره به اینکه استفاده از مردم برای سامان دادن به امور حمل و نقل و ترافیک گام موثری برای ارتقای فرهنگ شهروندی است، اظهار کرد: ... بیشتر بخوانید »

احداث خطوط ۲ و ۳ بی.آر.تی در دستور کار است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان با اشاره به احداث خطوط ۲ و ۳ بی.آر.تی اعلام کرد: عملیات اجرایی احداث خط ۲ بی.آر.تی از اوایل سال آینده اجرایی می شود. به گزارش ایمنا، علیرضا صلواتی با بیان این مطلب گفت: احداث خط ۲ بی.آر.تی حدفاصل میدان جمهوری تا میدان آزادی و خط ۳ حدفاصل ارغوانیه تا صمدیه در ... بیشتر بخوانید »

برای توسعه به امنیت نیاز است

همراز: استاندار اصفهان گفت: امنیت بستر توسعه است و هر نوع توسعه اقتصادی، اجتماعی و سیاسی باید در بستر امن اجتماعی صورت پذیرد. رسول زرگرپور صبح امروز در حاشیه صبحگاه مشترک نیروی انتظامی استان اصفهان در جمع خبرنگاران گفت: وقتی از وظایف حکومت‌ها صحبت می‌شود، پنج تا شش مقوله مطرح می‌شود که امنیت، روابط خارجی، مسایل اقتصادی و … از ... بیشتر بخوانید »

ضرورت الحاق بهارستان به اصفهان

عضو شوراي اسلامي شهر اصفهان بر ضرورت الحاق بهارستان به اصفهان تاكيد كرد. به گزارش ايمنا: سردار كريم نصر اصفهاني با اعلام اين مطلب اظهار داشت: در رابطه با الحاق بهارستان به اصفهان صحبت هاي زيادي شده به طوريكه شوراي شهر اصفهان و شوراي شهر بهارستان نيز به اين مهم تاكيد داشتند ولي اين الحاق اتفاق نيفتاد. وي تصريح كرد: ... بیشتر بخوانید »