دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / سازمانهای مردم نهاد

بایگانی دسته بندی ها : سازمانهای مردم نهاد

اشتراک به خبردهی

اصفهان نیازمند یک «تئاتر شهر» با ۸ سالن رسمی است

هوشنگ جمشیدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به استانداردهای لازم برای سالن‌های تئاتر اظهار کرد: در حال حاضر دو سالن استاندارد تئاتر در اصفهان سالن‌های استاد فرشچیان و تالار هنر هستند و بقیه سالن‌ها یا به صورت آمفی‌تئاتر ادارات و یا مراکز دولتی هستند. وی افزود: البته ۲۷ سالن در اصفهان داریم که هنرمندان در ... بیشتر بخوانید »

مرکز رشد تخصصی مدیریت شهری در اصفهان راه اندازی می شود

معاون برنامه ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهرداری اصفهان اظهار داشت: شهرداری اصفهان در راستای تحقق رشد دانش محور در خصوص تشویق و توسعه شرکت‌های دانش ‌بنیان، در مرحله تعاملات و مذاکرات لازم با شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان جهت تاسیس مرکز رشد تخصصی مدیریت شهری است. به گزارش ایمنا، اندیشیدن، پژوهش و نوآوری، اساسی ترین نیاز برای دست یابی ... بیشتر بخوانید »

زیرچهارباغ خبرهایی است

بیشتر بخوانید »

بانك ايده ظرفيتي براي استفاده از انديشه و توانمندي مردم

دكتر علي قاسم زاده با بيان اينو گفت: « با توجه به شعار امسال شهرداري تحت عنوان «سهم من از فرهنگ نصف جهان چيست؟» بانك ايده در معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري تشكيل شده است. هر دو هفته يكبار يك مساله شهري را با مردم در ميان مي گذاريم و از آنها كمك مي خواهيم كه براي حل آن مساله ايده ... بیشتر بخوانید »

لزوم نوزايي و رنسانس هميشگي ميراث نا ملموس را بايستي در سياليت، انعطاف و تكامل طبيعي و تدريجي آن جستجو كرد

دعوت از مردم اصفهان براي حضور در برنامه‌هاي جشنواره ميراث فرهنگي ناملموس يكي از روش هاي تخريب هويت كشورها، القاي آلزايمر فرهنگي است خبرگزاري ايمنا: مشاور عالي شهردار اصفهان و رييس شوراي برنامه ريزي اجلاس و جشنواره جهاني ميراث فرهنگي ناملموس از كليه همشهريان و هم استاني‌هاي اصفهاني و همچنين هم‌ميهنان علاقه مند به فرهنگ و تمدن فاخر كشورمان دعوت ... بیشتر بخوانید »

اصفهان ویترین گردشگری دنیا شده است

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: اصفهان با دارا بودن 196 رشته صنایع دستی و وجود آثار تاریخی ارزشمند به یکی از زیبا‌ترین ویترین‌های گردشگری دنیا تبدیل شده است. ندا واشیانی‌پور با بیان اینکه اصفهان با دارا بودن 196 رشته صنایع دستی و وجود آثار تاریخی ارزشمندی که به دست معماران و طراحان خلاق و فرزانه این شهر ساخته شده ... بیشتر بخوانید »

مکتب موسیقی اصفهان باید ثبت جهانی شود

همراز: دبیر اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس گفت: در حال حاضر ردیف موسیقی ایران ثبت جهانی شده و مکتب موسیقی اصفهان نیز باید ثبت ملی و جهانی شود. مسعود حسین‌میرزایی شامگاه پنجشنبه در حاشیه آیین نشست شب فرهنگی ایران و کره جنوبی با بیان اینکه این برنامه در حاشیه اجلاس و جشنواره بین‌المللی میراث فرهنگی نا‌ملموس برگزار شده ... بیشتر بخوانید »

تشکل‌های مردم‌نهاد در ایران

تشکل‌های مردم‌نهاد در ایران در ایران به آن سازمان مَردُم‌نَهاد (به اختصار: سَمَن)[۱] یا تشکل غیر دولتی می‌گویند که به نظر می‌رسد باتوجه به بافت حکومت در ایران، که «دولت» بخشی از قوای حاکم می‌باشد، بهتر است از معادل سازمان غیر حکومتی استفاده شود. سازمان‌های مردم‌نهاد، اساساً با تاکید بر ۳ اصل داوطلبانه، غیر انتفاعی و غیر سیاسی تشکیل و تاسیس می‌شوند. بودجه سازمان‌های مردم‌نهاد از ... بیشتر بخوانید »

نظارت و کنترل بر سازمانهای مردم‌نهاد

نظارت و کنترل بر سازمانهای مردم‌نهاد کوفی عنان دبیر کل سازمان ملل در گزارشی که در مارس ۲۰۰۰ در خصوص اولویتهای اصلاحات سازمان ملل ارائه کرد، از مداخله در کمک‌های بشردوستانه بین‌المللی حمایت کرد و اعلام کرد که جامعه بین‌الملل ‘حق محافظت’ از مردم جهان را در برابر قوم کشی، کشتار جمعی و دیگر جنایات ضد بشری دارا می‌باشد. به دنبال آن گزارش، دولت کانادا پروژه مسئولیت ... بیشتر بخوانید »

مدیریت سازمانهای غیردولتی

مدیریت سازمانهای غیردولتی دو روند مدیریتی پیوند ویژه‌ای با سازمان‌های مردم‌نهاد دارند: مدیریت تنوع و مدیریت مشارکتی. مدیریت تنوع با فرهنگهای گوناگون یک سازمان سرو کار دارد. مشکلات بین‌المللی در سازمان‌های مردم‌نهاد شمالی که به فعالیتهای توسعه و آبادانی در جنوب می‌پردازند، بسیار رایج و غالب است. افرادی که از یک کشور غنی به کشور دیگر می‌روند، در کشور جدید ... بیشتر بخوانید »

اهداف و روشهای سازمانهای مردم نهاد

اهداف سازمانهای مردم‌نهاد برای رسیدن به اهداف گوناگونی فعالیت می‌کنند و معمولاً در جهت پیشبرد اهداف سیاسی یا اجتماعی اعضا در حرکت هستند. من‌باب مثال، به بهبود وضعیت محیط زیست، تشویق گروهها و مردم به رعایت حقوق بشر، بالا بردن سطح رفاه اقشار محروم و آسیب پذیر یا مطرح ساختن یک برنامه مشترک و دسته جمعی می‌توان اشاره کرد. تعداد این قبیل ... بیشتر بخوانید »

تاریخچه سازمانهای مردم نهاد

اگرچه انجمن‌های داوطلبانه شهروندان در سراسر تاریخ وجود داشته‌اند، سازمانهای غیردولتی اغلب به همان منوال که امروزه، بویژه در سطح بین‌الملل دیده می‌شوند، در دو قرن اخیر توسعه یافته‌اند. یکی از اولین سازمان‌های اینچنینی، صلیب سرخ جهانی است که در سال ۱۸۶۳ تاسیس شد. عبارت «سازمانهای غیردولتی» با تاسیس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ که مفاد آن در ماده ۷۱ از فصل ۱۰ منشور سازمان ملل آمده‌است، به وجود ... بیشتر بخوانید »

تعریف سازمانهای مردم نهاد و یا (NGO )ها

سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر سیاسی است که برای انجام فعالیت داوطلبانه با گرایش فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، بشردوستانه و بر اساس قانونمندی و اساسنامه مدون، رعایت چارچوب قوانین موضوعه کشور و مفاد آیین نامه های اجرایی آن فعالیت می کند. الف) تعریف ۱) سازمانی با شخصیت حقوقی مستقل، غیر دولتی، غیر انتفاعی و غیر ... بیشتر بخوانید »

سازمانهای مردم نهاد

سازمان های مردم‌نهاد[۱] یا ان‌جی‌او (به انگلیسی: Non Governmental Organization و به اختصار: NGO) به اشکال و انحای مختلف در سراسر جهان استفاده می‌شود و با توجه به بافت کلامی که در آن مورد استفاده قرار گرفته، به انواع گوناگون سازمانها اشاره می‌کند. سازمان مردم‌نهاد در کلی‌ترین معنایش، به سازمانی اشاره می‌کند که مستقیماً بخشی از ساختار دولت محسوب نمی‌شود، اما نقش بسیار مهمی بعنوان واسطه بین فرد فرد ... بیشتر بخوانید »