دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / زباله های خانگی

بایگانی دسته بندی ها : زباله های خانگی

اشتراک به خبردهی

۱۵۰ تن از پسماند شهر، مواد پلیمری است

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد: روزانه هزار تن پسماند از سطح شهر جمع آوری می شود که متاسفانه ۱۵۰ تن آن را مواد پلیمری تشکیل می دهد. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: روزانه ۱۵۰ تن زباله مواد پلیمری شامل ظروف یکبار مصرف، انواع پلاستیک های بادی و تزریقی، کیسه های زباله ... بیشتر بخوانید »

زنگ خطر افزایش استفاده از مواد پلاستیکی به صدا در آمده است

بشرهیچ‌گاه روزی تصور نمی‌کرد که با آلودگی های زیست محیطی، زندگی‌اش را به مخاطره بیندازد، باید به این نکته اذعان کرد که زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند که یکی از این مصداق ها کیسه های پلاستیکی و ظروف است. زمانی که این کیسه ها و ... بیشتر بخوانید »

جمع آوري روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي در اصفهان

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان اظهار داشت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم پسماند الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. به گزارش ايمنا، تيمور باجول با بيان اين مطلب گفت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. وي با اشاره به اينكه ايستگاههاي ثابت بازيافت پسماندهاي الكترونيكي شهروندان را دريافت مي ... بیشتر بخوانید »

روش‌های دفع زباله

روش‌های دفع زباله در ایران زباله‌ها یا در خاک دفن شده یا سوزانده می‌شوند و حتی گاه در طبیعت رها می‌شوند. همه این راه‌ها برای محیط زیست بسیار خطرناک هستند و باعث فرسایش خاک، آلودگی هوا، زشت شدن مناظر طبیعی و همین طور نامناسب کردن محیط برای حیات وحش می‌شوند. دفن زباله دفن در خاک‌چال آخرین عنصر موظف در سیستم مدیریت مواد زاید جامد و سرنوشت نهایی تمام ... بیشتر بخوانید »

گردآوری و ترابری زباله‌های شهری

گردآوری و ترابری زباله‌های شهری جمع‌آوری و حمل و نقل زباله یکی از مهم‌ترین عملیات مدیریت مواد زاید جامد است. طبق محاسبات انجام شده حدود ۸۰ درصد کل مخارج مدیریت مواد زاید جامد مربوط به جمع‌آوری زباله‌است. که درصد بالایی از این مقدار مربوط به حقوق کارگران و نیروی انسانی است. به عبارت دیگر اکثریت مخارج سیستم مدیریت مواد زاید ... بیشتر بخوانید »

چگونه می‌توان یک سیستم بازیافت خانگی ساخت؟ ورمی کمپوستی شیوه ای برای بازیافت سبز

بله جوابتان درست است؛ بازیافت. با واژه‌ی بازیافت مدتهاست که آشنا شده‌ایم. آن را بارها از رسانه‌ها شنیده ایم و در گوشه و کنار شهرهایمان نشانه هایی شاید اندک از آن را دیده‌ایم. بیایید خوشبین باشیم و تصور کنیم که تمام زباله‌های تولید شده توسط ما راهی کارخانه‌های بازیافت می‌شوند! باز هم می‌بینیم که حتی بازیافت کردن زباله‌های ما بدون ... بیشتر بخوانید »

زباله های خانگی سمی

بر اساس تعریف آژانس بین المللی حفاظت از محیط زیست، زباله های خطرناک به مواد زائدی اطلاق می شود که بالقوه خطرناک هستند یا این که می توانند موجبات خطر را برای سلامت انسان و دیگر موجودات زنده فراهم کنند.   زباله های خطرناک می توانند به شکل جامد، مایع و گاز یا حتی لجن و رسوب باشند. این نوع ... بیشتر بخوانید »

تفکیک زباله های خانگی، هم اقتصادی است هم بهداشتی

امروزه زباله های شهری با بالا رفتن آمار جمعیت افزایش چشمگیری پیدا کرده است. ازطرفی رواج مصرف گرایی سبب شده در شهرهای بزرگ بخصوص تهران هر فرد روزانه بیش از 900گرم زباله تولید کند. اگر به هزینه های جمع آوری و دفع زباله نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که با کمی دقت و احساس مسئولیت مضاعف می توان از استهلاک ... بیشتر بخوانید »

تفکیک زباله خانگی : کم هزینه و پرسود

سالانه میلیون ها تن زباله در کشور تولید و از چرخه خارج می شود اما در بسیاری از کشورهای دنیا برای استفاده بهینه از تمامی سرمایه های ملی و بازگرداندن دوباره پس مانده ها به چرخه مصرف از آخرین فن آوری پیشرفته و روز آمد استفاده می کنند . اگر در ترهان و دیگر کلان شهرهای ایران از این فناوری ... بیشتر بخوانید »

زباله و تولید انرژی (بیوگاز)

بیوگاز یا گازمرداب مخلوطی است قابل اشتعال که در اثر تخمیر موادآلی در یک دامنه دمای معین و PH مشخص درشرایط غیرهوازی توسط میکروب ها به وجود می آید. گاز مرداب از حدود۶۰ الی ۷۰ درصد گاز متان واکسیدهای کربن، هیدروژن سولفید، نیتروژن و هیدروژن تشکیل شده است.این گاز به صورت طبیعی درپساب ها و مرداب ها مشاهده می شود. ... بیشتر بخوانید »

بازیافت مواد و سلامت محیط زیست

بسیاری از مواد در طبیعت تجزیه می شوند و به خودی خود بازیافت می شوند این موارد در مورد موجودات زنده ای که می میرند و یا مواد فاسد شدنی پیش می آید. این مواد را مواد زیست فروپاش می گویند. برای مثال کود هایی که در باغات ریخته می شوند و نتیجه کپه کردن موادی مانند غذاهای فاسد شده، آشغال میوه ... بیشتر بخوانید »

درباره بازیافت زباله بیشتر بدانیم

بازیافت به معنی استفاده از مواد مصرف شده برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر است، مثل ساخت کاغذ تازه از کاغذهای باطله و غیر قابل استفاده. بازیافت چیست؟ بازیافت به معنی استفاده از مواد مصرف شده برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر است، مثل ساخت کاغذ تازه از ... بیشتر بخوانید »

بازیافت زباله:

بازیافت فرایندی است که طی آن مواد، جمع آوری وجدا شده وبه منزله مواد خام برای تولید محصولات جدید به کار گرفته می شوند. بازیافت معمولا چهار مرحله دارد ؛ نخست جمع آوری مواد قابل بازیافت اند مانند شیشه ،فلز ،پلاستیک و مواد غذایی ؛ دوم جدا سازی این مواد در ظروف مختلف ،سوم فرایند هایی که این مواد را ... بیشتر بخوانید »

جمع آوری و دفع بهداشتی زباله

جمع آوری و دفع بهداشتی زباله مقدمه : انسان و بسیاری از موجودات به شیوه های مختلف زباله تولید می کنند که تولید زباله بطور چشمگیری رو به افزایش است این افزایش و تولید موجب بحرانهایی در زمینه محیط زیست گردیده است که حیات موجودات کره زمین را بامشکلات جدی روبرو ساخته است . تولید آلاینده های مختلف زباله که ... بیشتر بخوانید »

مدیریت دفع مواد زاید و چگونگی انجام آن

مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می شوند : ۱-     مواد زائد جامد شهری ۲-     مواد زائد جامد صنعتی ۳-     مواد زائد جامد خطر ناک مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می ... بیشتر بخوانید »

پسماند یا زباله چیست؟

پسماند یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز( غیر از فاضلاب) گفته می شود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کنــنده زاید تلقی می گردد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  زباله به مجموعه مواد ناشی از فعالیت‌های انسان و حیوان که معمولاً جامد بوده و به صورت ناخواسته ... بیشتر بخوانید »

زباله های خطرناک خانگی

مواد زاید خانگی که دارای ترکیبات سمی، خورنده، قابل اشتعال و واکنش دهنده هستند، به عنوان مواد زاید خطرناک خانگی در نظر گرفته می شوند. نمونه هایی از این مواد که نیاز به توجه و دقت ویژه در هنگام دفع دارند، در ذیل آمده است. – مواد مورد استفاده در اتومبیلها از جمله روغن موتور، ضد یخ، باتری اتومبیل، روغن ... بیشتر بخوانید »

حفظ محیط زیست با مدیریت زباله در منزل

زباله اصطلاحا به فضولات جامد، نیمه جامد یا مایعی گفته می شود که ظاهرا به درد نخور بوده و دور ریخته می شود. زباله خانگی شاید مهمترین بخش زباله محسوب شوند که در صورت تفکیک و مدیریت صحیح بتوانند بخشی از سرمایه های ملی را باز گرداند. زباله اصطلاحا به فضولات جامد، نیمه جامد یا مایعی گفته می شود که ... بیشتر بخوانید »