دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / زباله های صنعتی

بایگانی دسته بندی ها : زباله های صنعتی

اشتراک به خبردهی
 • فاضلاب صنعتی

  فاضلاب صنعتی

  مقدمه فاضلاب و پس آبهای مراکز صنعتی ، کشاورزی و همینطور محلهای مسکونی از آلوده کننده‌های عمده آبهای ...

 • زباله های صنعتی

  زباله های صنعتی

  مواد زائد ناشی از فعاليت های صنعتی هستند، شامل فلزات – مواد پلاستيکی – مواد شيميايی قصولات صنع...

 • زباله و تولید انرژی (بیوگاز)

  زباله و تولید انرژی (بیوگاز)

  بیوگاز یا گازمرداب مخلوطی است قابل اشتعال که در اثر تخمیر موادآلی در یک دامنه دمای معین و PH مشخص در...

 • مدیریت دفع مواد زاید و چگونگی انجام آن

  مدیریت دفع مواد زاید و چگونگی انجام آن

  مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می شوند...

 • پسماند یا زباله چیست؟

  پسماند یا زباله چیست؟

  پسماند یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز( غیر از فاضلاب) گفته می شود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم حا...

فاضلاب صنعتی

مقدمه فاضلاب و پس آبهای مراکز صنعتی ، کشاورزی و همینطور محلهای مسکونی از آلوده کننده‌های عمده آبهای زیرزمینی و آبهای سطحی بویژه آبهای رودخانه‌ها ، دریاها و دریاچه‌ها هستند. با این فاضلابها و همینطور عوامل مؤثر در آلودگی فاضلاب و پس آبها آشنا می‌شویم. پتانسیل و ظرفیت اکسیداسیون ، معیاری برای تعیین آلودگی فاضلابها پتانسیل و ظرفیت اکسیداسیون آبها ، یکی ... بیشتر بخوانید »

زباله های صنعتی

مواد زائد ناشی از فعاليت های صنعتی هستند، شامل فلزات – مواد پلاستيکی – مواد شيميايی قصولات صنعتی – مواد اوليه فاسد شده – توليدات مرجوعی فاسد و غير مفيد – مواد واسطه ی توليدی  غير مفيد – زباله های خطرناک …         تعريف آژانس محيط زيست از زباله: هرگونه زائدات خانگی، صنعتی، تجاری، بهداشتی، لجن تصفيه خانه ها و حوضچه ... بیشتر بخوانید »

زباله و تولید انرژی (بیوگاز)

بیوگاز یا گازمرداب مخلوطی است قابل اشتعال که در اثر تخمیر موادآلی در یک دامنه دمای معین و PH مشخص درشرایط غیرهوازی توسط میکروب ها به وجود می آید. گاز مرداب از حدود۶۰ الی ۷۰ درصد گاز متان واکسیدهای کربن، هیدروژن سولفید، نیتروژن و هیدروژن تشکیل شده است.این گاز به صورت طبیعی درپساب ها و مرداب ها مشاهده می شود. ... بیشتر بخوانید »

مدیریت دفع مواد زاید و چگونگی انجام آن

مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می شوند : ۱-     مواد زائد جامد شهری ۲-     مواد زائد جامد صنعتی ۳-     مواد زائد جامد خطر ناک مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می ... بیشتر بخوانید »

پسماند یا زباله چیست؟

پسماند یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز( غیر از فاضلاب) گفته می شود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کنــنده زاید تلقی می گردد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  زباله به مجموعه مواد ناشی از فعالیت‌های انسان و حیوان که معمولاً جامد بوده و به صورت ناخواسته ... بیشتر بخوانید »