دوشنبه , ۴ بهمن ۱۴۰۰
آخرین خبرها
شما اینجا هستید: خانه / زباله شهری

بایگانی دسته بندی ها : زباله شهری

اشتراک به خبردهی

تولید روزانه ۵ هزار تن پسماند خانگی و ساختمانی در اصفهان

زباله در روزگار ما به “طلای کثیف” مشهور است از آن روی که با روش‌‌های نوین بازیافت، می‌توان علاوه بر نجات محیط‌زیست از نابودی تدریجی به اقتصاد شهرها یا کشورها کمک کرد . به گزارش ایمنا، برای این‌که مشارکت مردم در زمینه همکاری پیرامون تفکیک پسماندها جلب شود باید سطح اطلاعات و آگاهی مردم در زمینه بازیافت افزایش یابد یعنی ... بیشتر بخوانید »

۱۵۰ تن از پسماند شهر، مواد پلیمری است

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اعلام کرد: روزانه هزار تن پسماند از سطح شهر جمع آوری می شود که متاسفانه ۱۵۰ تن آن را مواد پلیمری تشکیل می دهد. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: روزانه ۱۵۰ تن زباله مواد پلیمری شامل ظروف یکبار مصرف، انواع پلاستیک های بادی و تزریقی، کیسه های زباله ... بیشتر بخوانید »

طرح تولید برق از پسماند شهر اصفهان به روش هضم بی هوازی کلید خورد

با عقد قرارداد بین شهرداری اصفهان و شرکت ICC(شرکت کود آلی ایران متعلق به شهرداری اصفهان)، به صورت رسمی طرح تولید برق از پسماند شهر اصفهان به روش هضم بی هوازی، کلید خورد. به گزارش ایمنا، مسئول توسعه پایدار شهرداری اصفهان در این خصوص گفت: جلوگیری از انتشار آلودگی های ناشی از دفن پسماندهای شهری در خاک، جلوگیری از انتشار ... بیشتر بخوانید »

زنگ خطر افزایش استفاده از مواد پلاستیکی به صدا در آمده است

بشرهیچ‌گاه روزی تصور نمی‌کرد که با آلودگی های زیست محیطی، زندگی‌اش را به مخاطره بیندازد، باید به این نکته اذعان کرد که زندگی مدرن علاوه بر رفاهی که برای انسان به همراه دارد گاه ضررهای جبران ناپذیری را نصیب او می کند که یکی از این مصداق ها کیسه های پلاستیکی و ظروف است. زمانی که این کیسه ها و ... بیشتر بخوانید »

فروش ۲۵ هزار تن کود کمپوست استاندارد

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان اظهار داشت: در ۸ ماهه سال جاری حدود ۲۵ هزار تن کود کمپوست استاندارد به فروش رسیده است. به گزارش ایمنا، تیمور باجول با بیان این مطلب گفت: طی ۸ ماهه سالجاری حدود ۲۵ هزار تن کود کمپوست استاندارد به فروش رسیده است. وی با اشاره به اینکه کود کمپوست استاندارد به بخش خصوصی ... بیشتر بخوانید »

اخذ گواهينامه استاندارد كمپوست در سه سال متوالي

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان از اخذ گواهينامه استاندارد كمپوست در سه سال متوالي خبرداد. به گزارش ايمنا، تيمور باجول با بيان اين مطلب گفت: در حال حاضر كارخانه كمپوست شهرداري اصفهان با بازيافت روزانه بيش از ۶۵۰ تن مواد آلي پسماند شهري تنها توليد كننده كمپوست استاندار زباله شهري در كشور مي‌باشد. وي افزود: اين سازمان در ... بیشتر بخوانید »

جمع آوري روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي در اصفهان

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان اظهار داشت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم پسماند الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. به گزارش ايمنا، تيمور باجول با بيان اين مطلب گفت: روزانه حدود ۲۵۰ كيلوگرم زباله الكترونيكي از سطح شهر اصفهان جمع آوري مي شود. وي با اشاره به اينكه ايستگاههاي ثابت بازيافت پسماندهاي الكترونيكي شهروندان را دريافت مي ... بیشتر بخوانید »

روزانه يك هزار تن پسماند در شهر اصفهان توليد مي‌شود

مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري اصفهان اعلام كرد: در حال حاضر روزانه يك‌هزار تن پسماند در شهر اصفهان توليد مي‌شود كه سرانه پسماند در اين شهر به ازاي هر نفر ۴۷۰ گرم است. به گزارش ايمنا،تيمور باجول با اعلام اين مطلب گفت: در حال حاضر ميزان پسماند توليدي در شهر اصفهان يك‌هزار تن بوده كه سرانه پسماند در اصفهان به ... بیشتر بخوانید »

روش‌های دفع زباله

روش‌های دفع زباله در ایران زباله‌ها یا در خاک دفن شده یا سوزانده می‌شوند و حتی گاه در طبیعت رها می‌شوند. همه این راه‌ها برای محیط زیست بسیار خطرناک هستند و باعث فرسایش خاک، آلودگی هوا، زشت شدن مناظر طبیعی و همین طور نامناسب کردن محیط برای حیات وحش می‌شوند. دفن زباله دفن در خاک‌چال آخرین عنصر موظف در سیستم مدیریت مواد زاید جامد و سرنوشت نهایی تمام ... بیشتر بخوانید »

چگونه می‌توان یک سیستم بازیافت خانگی ساخت؟ ورمی کمپوستی شیوه ای برای بازیافت سبز

بله جوابتان درست است؛ بازیافت. با واژه‌ی بازیافت مدتهاست که آشنا شده‌ایم. آن را بارها از رسانه‌ها شنیده ایم و در گوشه و کنار شهرهایمان نشانه هایی شاید اندک از آن را دیده‌ایم. بیایید خوشبین باشیم و تصور کنیم که تمام زباله‌های تولید شده توسط ما راهی کارخانه‌های بازیافت می‌شوند! باز هم می‌بینیم که حتی بازیافت کردن زباله‌های ما بدون ... بیشتر بخوانید »

مواد زائد جامد Solid Waste

موادی که به دلیل فرآیندهای انجام شده در تولید یا مصرف مواد و کالاها به صورت مستقیم غیرقابل استفاده می شوند را مواد زائد جامد گویند. که دو دسته اند: زائداتی که از فرآوری مواد تولید میشود ← زائدات فرآوری (زباله صنعتی) زائداتی که از مصرف نهایی تولید میشود← زائدات مصرف(زباله شهری) زباله: برگشت مواد از محل مصرف  به عبارت ... بیشتر بخوانید »

زباله و تولید انرژی (بیوگاز)

بیوگاز یا گازمرداب مخلوطی است قابل اشتعال که در اثر تخمیر موادآلی در یک دامنه دمای معین و PH مشخص درشرایط غیرهوازی توسط میکروب ها به وجود می آید. گاز مرداب از حدود۶۰ الی ۷۰ درصد گاز متان واکسیدهای کربن، هیدروژن سولفید، نیتروژن و هیدروژن تشکیل شده است.این گاز به صورت طبیعی درپساب ها و مرداب ها مشاهده می شود. ... بیشتر بخوانید »

بازیافت مواد و سلامت محیط زیست

بسیاری از مواد در طبیعت تجزیه می شوند و به خودی خود بازیافت می شوند این موارد در مورد موجودات زنده ای که می میرند و یا مواد فاسد شدنی پیش می آید. این مواد را مواد زیست فروپاش می گویند. برای مثال کود هایی که در باغات ریخته می شوند و نتیجه کپه کردن موادی مانند غذاهای فاسد شده، آشغال میوه ... بیشتر بخوانید »

درباره بازیافت زباله بیشتر بدانیم

بازیافت به معنی استفاده از مواد مصرف شده برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر است، مثل ساخت کاغذ تازه از کاغذهای باطله و غیر قابل استفاده. بازیافت چیست؟ بازیافت به معنی استفاده از مواد مصرف شده برای تولید و ساخت مجدد همان کالا یا کالای قابل استفاده دیگر است، مثل ساخت کاغذ تازه از ... بیشتر بخوانید »

بازیافت زباله:

بازیافت فرایندی است که طی آن مواد، جمع آوری وجدا شده وبه منزله مواد خام برای تولید محصولات جدید به کار گرفته می شوند. بازیافت معمولا چهار مرحله دارد ؛ نخست جمع آوری مواد قابل بازیافت اند مانند شیشه ،فلز ،پلاستیک و مواد غذایی ؛ دوم جدا سازی این مواد در ظروف مختلف ،سوم فرایند هایی که این مواد را ... بیشتر بخوانید »

جمع آوری و دفع بهداشتی زباله

جمع آوری و دفع بهداشتی زباله مقدمه : انسان و بسیاری از موجودات به شیوه های مختلف زباله تولید می کنند که تولید زباله بطور چشمگیری رو به افزایش است این افزایش و تولید موجب بحرانهایی در زمینه محیط زیست گردیده است که حیات موجودات کره زمین را بامشکلات جدی روبرو ساخته است . تولید آلاینده های مختلف زباله که ... بیشتر بخوانید »

مدیریت دفع مواد زاید و چگونگی انجام آن

مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می شوند : ۱-     مواد زائد جامد شهری ۲-     مواد زائد جامد صنعتی ۳-     مواد زائد جامد خطر ناک مدیریت مواد زائد جامد عبارتست از جمع آوری و دفع بهداشتی  این مواد و در سه طبقه کلی دسته بندی می ... بیشتر بخوانید »

روشهای جمع آوری مواد زائد جامد

–۱ کامیون های فشرده کننده زوائد هنوز بسیاری از مواد زائد جامد شهری به وسیله کامیون جمع آوری شده و به محل دفع نهائی که ممکن است دفن در زمین ، کوره زباله سوز ، کارخانه کودسازی یا سایر مؤسسات مورد قبول باشند حمل می گردند . کامیونهای فشاری سربسته بوده ، به اندازه های گوناگون وجود دارند و حجم زباله ... بیشتر بخوانید »

پسماند یا زباله چیست؟

پسماند یا زباله به مواد جامد، مایع و گاز( غیر از فاضلاب) گفته می شود که بطور مستقیم یا غیر مستقیم حاصل فعالیت انسان بوده و از نظر تولید کنــنده زاید تلقی می گردد. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  زباله به مجموعه مواد ناشی از فعالیت‌های انسان و حیوان که معمولاً جامد بوده و به صورت ناخواسته ... بیشتر بخوانید »

حفظ محیط زیست با مدیریت زباله در منزل

زباله اصطلاحا به فضولات جامد، نیمه جامد یا مایعی گفته می شود که ظاهرا به درد نخور بوده و دور ریخته می شود. زباله خانگی شاید مهمترین بخش زباله محسوب شوند که در صورت تفکیک و مدیریت صحیح بتوانند بخشی از سرمایه های ملی را باز گرداند. زباله اصطلاحا به فضولات جامد، نیمه جامد یا مایعی گفته می شود که ... بیشتر بخوانید »